wmaraci reklam
lidertakipci

Özgün ana site kopya içerikle subdomain ingilizce site!

5 Mesajlar 831 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BilgiFonu BilgiFonu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese iyi forumlar merhaba arkadaşlar, kısa süre içerisinde adsense onayı aldığım özgün türkçe içerikli bir sitem var. İlk halinde yaklaşık 60 özgün türkçe içeriğe ulaşmıştım ancak daha sonra ingilizce sitede daha çok para var diyerek içeriklerimi silip siteyi ingilizceye çevirmiştim. İlk projem ve hobi olarak yapıyorum, para kazanma işi başlangıç aşamasında benim için ikinci planda.

Türkçeden ingilizceye çeviri yapmak benim için oldukça zordu sonuç itibariyle ana dilim olmadığı için okunabilirlik anadili ingilizce olan birisi için gözlerini tırmalayacak derecedeydi. Translate ile kopyala yapıştır yapmadım anlatılmak isteneni anlattım ancak yetersizdi, o yüzden tekrar silip türkçeye döndüm ve özgün içeriklerle devam etmek istiyorum. İngilizce içerikler için de en.siteadı.com olarak devam etmek istiyorum.

İçeriklerimin büyük çoğunluğunu İngilizce sitelerden çevirerek yazıyorum (translate değil) okunabilir ve anlaşılır olması üzerine özen gösteriyorum.

Sorum şu en ile başlayan ingilizce subdomain sitede olduğu gibi yabancı içerikleri kopyala yapıştır olarak devam etsem ve türkçe ana domain de de özgün olarak devam etsem. İngilizce içerikler yüzünden ana domainde de sıralama kaybı yaşar mıyım? adsense'den ban yer miyim? ingilizce site için sıralama kaygım yok google da çıkmasa da olur noindex bile atabilirim içeriklere ancak türkçe kısmın etkilenmesini istemiyorum. İngilizce içeriklerde de sosyal medya üzerinden hashtaglerle devam etmek istiyorum ortalama bir trafik alabilecek retweet kaynaklarım ingilizce facebook instagram didyouknow tarzı sayfalarım mevcut. Tecrübeleriniz ve düşüncelerinizle aydınlatırsanız sevinirim.

wmaraci
reklam

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam subdomain değil de mesela siteadi.com/en şeklinde yapabilirsiniz.

Wordpress kulaniyorsaniz cpanelden siteadi.com adresine türkçe, siteadi.com/en adresine ingilizce wordpress kurup ilerleyebilirsiniz

Tabi bunu hiç denemedim oluyosa süper olur bence

• Üyelik 13.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
en.siteadı.com daha mantıklı google ayrı bir site olarak görüyor. Bu amaçla başa attım.

WMSupport WMSupport Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Wordpress & SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 25 / 157
  • Ticaret 26, (%92)
Sub domain arama motorları için yeni bir site olarak kabul edilir. Ana domaini etkilemez ancak Adsense onayı alamazsınız büyük bir ihtimalle.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense onayı aldım çok şükür reklamlar yayınlanıyor. Ben kopya içerikten dolayı Adsense banı yermiyim bunu merak ediyorum. Subdomain ve ana domain için adsense onayım mevcut.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al