wmaraci reklam
lidertakipci

Alan adımın ingilizce yazılışında şirket kurulu

12 Mesajlar 1.438 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nuri07 Nuri07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Askeri personel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 17 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar. Bir proje alan adı aldım ama alan adım texasta bir şirketin isminin türkçe harfli hali. Yani economist’in ekonomist hali gibi. Bu bana sorun çıkartır mı ilerde?

yatirimkulis.com
wmaraci
reklam

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam hiçbir sorun çıkmaz en kötü elinden gider alan adı. Yani kendi fikrim ve sağda solda okuduklarımla yola çıkarak. Senin reg tarihin daha önceyse şirketin kurulumundan arkana bile bakma.

Praticaret Praticaret Praticaret | Tam Entegre E-Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Bu tarz işlemlerde patent olayına bakılmakta aynı kategori ve aynı yazım şeklindeyse aynı içerikleri taklit ediyorsa alan adınızdan olabilirsiniz ama harf farklılığı ve gerekli patent olayınında bir sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum. Ortada tek bir harftede olsa değişim söz konusu

Praticaret | Pratik E-Ticaret Sistemleri

• Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Askeri personel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 17 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
aydnaydn59 yok hocam ben yeni aldım da adamlar banka domain almakla kalmazlar ben yeni bi alan adı alayım en iyisi 😁

yatirimkulis.com
wmaraci
wmaraci

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3622
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Alan adının uzantısı nedir? Com, net veya org ise takma kafana hiçbir şey olmaz (içeriklerini taklit etmediğin sürece). TR uzantılı ise bunu detaylı anlatırım.

kişisel bloğ • tevfik.org

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Her ne amaçla kullanılıyor olursa olsun "bank" kelimesini patentleyemezsiniz diye biliyorum. İsterseniz oyuncakbank olsun. Bankların dünya genelinde, direkt olarak "banka" ve "para" bağlantısını çağrıştırıyor olması, bu adın "parasal **************lık" yapılmasına olanak sağladığı için genel kavram kullanımı yasaktır aslında. Hele hele bir forex, broker işi yapıyorsanız zaten kullanamazsınız ve başınız ciddi derecede ağrıyabilir. Yine de iyi araştırmanızda yarar var. Benim ifadelerimi bşr bakış açısı olarak değerlendirin. Yanılıyor olabilirim. 😊

• Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Askeri personel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 17 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
enerjiveguc hocam sadece haberlerin yayınlandığı bir site kurmayı düşünüyodum aslında ☺
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

yatirimkulis.com

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Nuri07 adlı üyeden alıntı

enerjiveguc hocam sadece haberlerin yayınlandığı bir site kurmayı düşünüyodum aslında ☺

Şimdi konu farklı bir boyut kazandı. Haber sitesine ait bir domain Türkçe karakter ile alabilirsiniz sorun olmaz. Tabi önce Türk Patent Enstitüsü sitesinde "Marka" araştırması yapın derim. Bu tip kelimeler artık global pazarda koruma altına alınabiliyor. Çünkü kapsama alanı geniş. Global pazara hitap ediyorlar. Yerel yazışım şekillerine göre koruma altına alınmış olabilir.

• Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Askeri personel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 17 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
enerjiveguc hocam banka ve para kelimeleri yasak demiştiniz bu haber siteleri için de geçerli mi peki yani ben makaleler paylaşıcam bunun bir sıkıntısını yaşar mıyım
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

yatirimkulis.com

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Nuri07 adlı üyeden alıntı

enerjiveguc hocam banka ve para kelimeleri yasak demiştiniz bu haber siteleri için de geçerli mi peki yani ben makaleler paylaşıcam bunun bir sıkıntısını yaşar mıyım

Para yasak değil, Banka yasak. Global kullanım alanlarından dolayı. Yani almak için bir banka kurmanızı gerektirecek şartlar sunabilirler demek istedim.
Haber konusu farklı, özgün içeriğinize kimse birşey diyemez. Sadece kullanmayı düşündüğünüz domain için Türkiye de marka koruması var mı yok mu kontrol edin. Yine Habercilik alanında Marka olarak koruma altına alınmış ise elinizden domaini alabilirler. Başka bir alanda markalaştırılmış olabilir, böyle bir durum olursa sizin için sorun yok. Sizde kendi alanınızda Marka müracaatı yaparsanız 5 yıllığına marka hakları sizde olur. Kimse kullanamaz.
Genelleme; maalesef ülkemşzfe çol parlak zekalar ve fikirler marka nedenlerinden dolayı hakkını koruyamıyor. Bir kurnaz çıkıp kendş adına marka koruması alıyor ki o ismi kullananlardan tazminat yıpranma payı elde etmek için.
Türkiye ilk internet geldiği yıllarda, bir takım kurnazlar Amerika'da yaşarken birçok kurumsal kimliğin ".com" domaini 18$ dan register ettiler ve bu kurnazlıklarından ciddi gelir elde ettiler. Elbet o yıllarda ne yazık ki "com.tr" nin esamesi bile okunmuyordu. Ama şimdi önce Ulusal Marka ön planda. Siz koruma altına alın, isteyen marka değerini öder işinize geliyorsa satarsınız. 😊

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al