wmaraci reklam

Ben ne yapabilirim? Öğütlerinize Talibim.

12 Mesajlar 1.453 Okunma
smmexpress

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir herkes gibi bende "ne yapacağım" Kelimesinin altına ezilip kalmış bulunmaktayım. Bazen aklıma bir konuda blog açmak geliyor, biraz araştırma yaptıkdan sonra fark ediyorum ki, bizim blog alanında ilerlememiz gerçekten zor. Ne zaman "Bunu kimse yapmamıştır", "Bu kimsenin aklına gelmez" dediğim konularda blog açma hevesinde bulunsam da bu heves biraz araştırmadan sonra kursağımda kalması uzun sürmüyor.

Genellikle kimsenin aklına gelmemiş oluyor ancak; haber siteleri çoktan işe koyulmuş, onların alanı olmasa bile her konuda içerik üretmiş ve ilk sıralamalarda yerini almıştır. Oluşturdukları içeriğe bakıyorum kelime kalabalığından başka bir şey yok.

Neyse arkadaşlar konu bu değil, beraber oturup düşünelim bakalım... Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Ben neler yapabilirim? Muhabbet tadında biraz öğütlerinize talibim.

Yıl olarak 21 yaşına kafalama girmiş bulunmaktayım. Grafik Tasarım 2. sınıf öğrencisiyim. Öğrenmeye meraklı, kolay kolay hiçbir şeyden sıkılmayan, insanlara sonsuz olarak güvenen, sırf bu yüzden çok ağır darbeler yiyip küçük bedeller ödemiş bulunmaktayım. (Sanal Ortamda)

Arkadaşlar Sizce Ne Yapabilirim?

• Şuanda bir adet teknoloji bloğum bulunmaktadır.

• Bir adet adsense hesabım bulunmaktadır.

• Illustrator programını amatör anlamda kullanabiliyorum.

• İn Design programını orta düzeyde biliyorum, broşür, dergi, kitap tasarımı gibi tasarımlar yapmış bulunmaktayım.

• Sony Vegas programında video edit, montaş ve effect gibi konularada biraz hakimim hobi olarak oyun videoları editliyordum çok eskiden.

• Adobe After Effects programını orta düzeyde biliyorum.

• Okul eğitimim dışında diksiyon ve ingilizce kursuna başladım.

• Türkçeyi, bir sunucu kadar iyi konuşabilmek istiyorum. Ses tonlarımı ayarlayabilmeyi, yükselmem gereken yerde yükselmeyi, sesimi alçaltmam gereken yerde sesimi alçaltmayı öğrenmek istiyorum. Evet bu size garip gelebilir değilmi? "Girişimcilik" dersi görüyoruz. Girişimcilik dersine giren hoca öyle bir hoca ki... Çoğu arkadaş benim gibi hayatında böyle konuşan insanı görmemiş, duymamış ve tanımamıştır. Biz insanoğlu hiçbir konuda elimizdeki ile yetinmeyi bilmeyiz. Ancak; konu bilgi ve eğitimse bildiklerimiz yeterli olduğunu sanarız fakat büyük yanılgıya uğruyoruz.

• Size bahsettiğim bu adam, dersde bir konuşuyor, BİR KONUŞUYOR. Sanki seni büyülüyor. Zaman kavramını hissetmiyorsun bile, başka birşeyle uğraşmak mümkün değil. Adamın anlattığı herşey gözünde canlanıyor. Etrafa saçtığı enerjiden bahsetmiyorum bile... Ben bunu sizlere anlatamıyorum belki ama, biz onların yanında konuşmuyoruz bence :) Bu hocanın konuşmaları beni çok etkilediği için diksiyon dersi alıyorum.

• İnstagramda 10bin takipçili hesabım var hepsi organik ve etkileşimi yüksek.

• Ha bu arada söylemeyi unutmuşum, amatör olarak içerik oluşturuyor ve kendi çapımda bloğum makaleler yazıyorum.

• Fotoğraf makinem var, hobi olarak fotoğraf çekiyorum.

Ankara Trt Genel Müdürlüğünde Staj yapıyordum, benim staja başladığım gün, benden sorumlu olan kadını yıllık izine çıkardılar. Yani benimle ilgilenecek kimse yok, ben ne yapacağım diyorum adamlara otur takıl diyorlar. Çok sinirleniyordum, stajımı tamamlamadan bırakmak zorunda kaldım. Eğitimsizliğe ve boş geçen zamandan nefret ediyorum. Umursanmamazlığa tahammül edemiyorum.

SİZCE BEN NE YAPMALIYIM? HANGİ TARAFA YÖNELMELİYİM? SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ VEYA NE YAPMAK İSTERDİNİZ?

Evet arkadaşlar benimle ilgili bilmeniz gerekenler sanırım bu kadar... Bana zaman ayırıp, yazdıklarımı okuyup, bana tavsiye verecek büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyor bol kazançlı güzel bir gün diliyorum :)

Edit: Söylemeyi Unutmuşum, hiçbir yazılım dilini bilmiyorum.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Niche site işini araştırmaya başlayın. Sektör büyuk siz de ekmek yiyin. 1 hafta detaylıca yerli yabancı kaynakları tarayıp bir taraftan başlayın. Hazır bilgi aramayın lütfen. Dediğim metod sizin gelişiminiz için gerekli. Niche işini detaylıca araştırmadan öğrenemezsiniz.
Erdemakale

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Öğrenmeye meraklı, kolay kolay hiçbir şeyden sıkılmayan, insanlara sonsuz olarak güvenen, sırf bu yüzden çok ağır darbeler yiyip küçük bedeller ödemiş bulunmaktayım. (Sanal Ortamda)
Gel sarılalım kardeşim :)

Fikirler her zaman sana sunulur ama şunu unutma (olmayanları tenzih ederek) insanlar kimsenin kendinden iyi olmasını istemez. Hatta ve hatta ilk başta fikir verir ve bundan sonra verdiği fikrin tuttuğunu gördüğünde içten içe bir pişmanlık bile kaplayabilir. Bunlar gördüklerim, yaşadıklarım ve şahit olduklarımdır.

Konuşmak tartışmak güzeldir her zaman tartışalım konuşalım paylaşalım. Ama sana tavsiyem fikirleri al ama kendi istediğini bildiğini ve sevdiğini yap. Pişman olacaksan başkasının fikriyle değil kendi fikrinle pişman ol. Mutlu olacaksan yine kendi fikrinle mutlu ol( bunun lezzeti gerçekten başkadır).

Diyeceğim o ki kutuplarda buzlar her geçen gün eriyor. İstanbul'a cumartesi günü kar yağacak diyorlar. Uludağ da oteller çok pahalı.
Erdemakale

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Niche site işini araştırmaya başlayın. Sektör büyuk siz de ekmek yiyin. 1 hafta detaylıca yerli yabancı kaynakları tarayıp bir taraftan başlayın. Hazır bilgi aramayın lütfen. Dediğim metod sizin gelişiminiz için gerekli. Niche işini detaylıca araştırmadan öğrenemezsiniz.

Hocam niche'nin ne olduğu konusunda az çok bilgim var. Ancak; ne zaman sırf para kazanmak için bir işe girsem sonucu hüsran oluyor. Bundan sonra kaliteli, ve insanlar bana para kazandırırken mutlu olacak bir sektör istiyorum. Benim için para kazanmak artık ilk sırada durmuyor. İlk sırada para kazanmak için kaliteli iş yap bulunmaktadır. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Gel sarılalım kardeşim :)

Fikirler her zaman sana sunulur ama şunu unutma (olmayanları tenzih ederek) insanlar kimsenin kendinden iyi olmasını istemez. Hatta ve hatta ilk başta fikir verir ve bundan sonra verdiği fikrin tuttuğunu gördüğünde içten içe bir pişmanlık bile kaplayabilir. Bunlar gördüklerim, yaşadıklarım ve şahit olduklarımdır.

Konuşmak tartışmak güzeldir her zaman tartışalım konuşalım paylaşalım. Ama sana tavsiyem fikirleri al ama kendi istediğini bildiğini ve sevdiğini yap. Pişman olacaksan başkasının fikriyle değil kendi fikrinle pişman ol. Mutlu olacaksan yine kendi fikrinle mutlu ol( bunun lezzeti gerçekten başkadır).

Diyeceğim o ki kutuplarda buzlar her geçen gün eriyor. İstanbul'a cumartesi günü kar yağacak diyorlar. Uludağ da oteller çok pahalı.

Süpersiniz hocam söylediklerinizi dikkat ediyorum zaten, ama yinede yol gösterilse fena olmaz :) Aklıma yatarsa neden olmasın?
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Erdemakale adlı üyeden alıntı

Süpersiniz hocam söylediklerinizi dikkat ediyorum zaten, ama yinede yol gösterilse fena olmaz :) Aklıma yatarsa neden olmasın?

Aynen öyle tek başına kimse birşey yapamaz zaten. fikirleri toplayarak ortaya birşey çıkartacaksın zaten. Birşey söyleyeyim mi? Hangi işi hakkıyla yaparsan yap o iş gerçekten güzel olur. Zevk alıyorsan gerisi teferruat.

Örneği aşağıdaki resimde :) Kakabüs

İmza!!! Get Closer!

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Erdemakale hocam benim bi 3 sene önceki halim gibisiniz ben de forumda bunları soruyordum ve yeteneklerimizde çok benzer diyebilirim :) Bende illustrator, photoshop, after effect biliyorum ek olarak yazılım ile ilgileniyorum. Bana sorarsanız blogunuzdan ek gelir elde etmeye bakın blog kenarda dursun web tasarıma girin html-css öğrenin sonrasında php ve javascript ile destekleyin. ThemeForest üzerinde tema yapıp satabilir, graphicriver'da yaptığınız tasarımları satabilirsiniz. En kötüsü sağa sola haber salın müşterileriniz olur kurumsal web siteleri oluşturursunuz.

Ama bana sorarsanız e-ticaret yapın. Ben e-ticaret'e girdim 4 tane farklı e-ticaret alt yapısını kullanıyorum onlarca site var ve müşterilerde sürekli para kazanmak için e-ticaret sitesi istediğinden güzel gelirler elde ettiriyor
Erdemakale

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)

uonrl adlı üyeden alıntı

Erdemakale hocam benim bi 3 sene önceki halim gibisiniz ben de forumda bunları soruyordum ve yeteneklerimizde çok benzer diyebilirim :) Bende illustrator, photoshop, after effect biliyorum ek olarak yazılım ile ilgileniyorum. Bana sorarsanız blogunuzdan ek gelir elde etmeye bakın blog kenarda dursun web tasarıma girin html-css öğrenin sonrasında php ve javascript ile destekleyin. ThemeForest üzerinde tema yapıp satabilir, graphicriver'da yaptığınız tasarımları satabilirsiniz. En kötüsü sağa sola haber salın müşterileriniz olur kurumsal web siteleri oluşturursunuz.

Ama bana sorarsanız e-ticaret yapın. Ben e-ticaret'e girdim 4 tane farklı e-ticaret alt yapısını kullanıyorum onlarca site var ve müşterilerde sürekli para kazanmak için e-ticaret sitesi istediğinden güzel gelirler elde ettiriyor

E-Ticaret hiç denedim, birde bu alana yönelip tecrübe sahibi mi olsam acaba? Bilemiyoru, kararsızım :)

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)

Erdemakale adlı üyeden alıntı

E-Ticaret hiç denedim, birde bu alana yönelip tecrübe sahibi mi olsam acaba? Bilemiyoru, kararsızım :)

zaten burada size kim nederse desin siz yine aklınıza yatanı yapacaksınız :)
Erdemakale

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)

uonrl adlı üyeden alıntı

zaten burada size kim nederse desin siz yine aklınıza yatanı yapacaksınız :)

Ahahaha Haklısınız hocam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al