freelance iş ilanları

Çok saçma bir olay!!

9 Mesajlar 1.260 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

iMonster iMonster Old Kid 🔥 Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Hocalar merhaba.
Şuanda tamamen ne yapacağımı bilmiyorum ve olayı açıklamak istiyorum.
Benim çalıştığım yerde natro hostingde web domainimiz bulunuyor. İçinde de 3-4 adet web sitemiz barınıyor ve bende busitelerden 2 tanesine geliştirmeler yapıyorum. Bu sitelerin 2 sinede cuma gnü sabah sıfırdan prestashop kurduk ve eticaret temaları modülleri ürün ekleme gibi işlemleri yaptık ve siteleri kullanabilir hale getiememiz cumartesi akşamını buldu. Bugun (pazar) sitelere girdiğimde iki siteninde tamamen farklı bir durumda olduğunu gördüm. biri prestashop kurulmuş ve hiçbir düzenlenme yapılmamış halde duruyor sıfırlanmış gibi. Diğeride prestashop yüklemeden önce kullanmış olduğumu wordpres e dönmüş. Natro hosting e de ulaşamıyorum hafta sonu olduğu için. Host geri yüklememi yaptı ne oldu bilmiyorum ve şuanda 2 gün boyunca canım çıkarcasına hazırladğım 2 sitelerin uçtuğuna ve yerine sanki hiç bir şey yapmamışım gibi 2 gün önceki hallerine gelmesinemi üzüleyim yoksa patronun bunu görüp sen sitelere bir şey yapmadın vs.. vs. gibi fırçalamsınamı bilemedim ne yapacağımı bilemiyorum natrodaki hesap patronun hesabı kendisi de ne yapacağını bilmiyor...
İşin garibi aynı sunucuada barınan diğer sitelere hiç bir şey olamamış
============EDİT==========
Şuanda natroya ulaşabildim ilgilenen kişi bizim hosting de bir geri yükleme vb. işlem yapılamdığını söyledi ben iki günlük çalışamalarımın çöp olduğunu izah ettim kendisinie.
Kendisi bir destek talebi oluşturduğunu söyledi. Şuan tamamen umudum 0 tekrar başlamak ve tekrar aynı işlemleri yapmak çok can sıkıcı. Gelişme oldukça yazmaya devam edeceğim belki bu yaşadığım deneyim başka birinin faydasına dokunur.

===========EDİT 2==================
Natro sonunda olanları anlattı sunucuda arıza meydana geldiğini ve son alınan imaja geri yüklediklerini söylediler. Bunu bize ilk elden haber verilmesi gerektiğini söylediğimde baya birşeyler gevelediler. Benim giden dosyaların bir dönüşü olup olmadığını sordum maalesef giden gitti. Böyle şeylerin önüne nasıl geçebiliriz vs.. sorduğumda haftalık yada günlük manuel şekilde yedek almamızın daha doğru olacağını söylediler.
İşin komik olan kısmı (ayıptır söylemesi) premium hosting kullanıyorduk ve böyle bir olayla karşılaştık. Şimdi benim aklımda olanlar;
-Bütün çalışmalara baştan başlayacağım ve üstelik önümde zaten yığılı iş var..
-Peki biz bu siteyi açalı baya bir zaman olsaydı ve site ileri bir ticaret sayfasına dönüşseydi içindeki son 2 güne ait tüm müşteri,ürün gibi verilerim kaybolacaktı demek ki. Şuan için sadece zamandan kayıt ama bir kaç ay sonra başımıza gelse büyük para kaybı olacakmış.

www.mustafaozturk.kim
wmaraci
reklam

DisLanZe DisLanZe suleymanakyildiz.com.tr ❤ Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
durumunu natroya ilettinmi peki ?

• Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
DisLanZe Hocam hafta sonu nedeniyle natroya ulaşamıyoruz

www.mustafaozturk.kim

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Gerçekten zor bir durum.Onca emek, zaman, istek, heves.Daha önce başıma bencer bir olay geldiği için seni iyi anlıyorum.

Seninde dediğin gibi host genel olarak geçmiş tarihe alınmış olsaydı bundan tüm siteler etkilenirdi.
Fakat şu durumda sadece senin sitelerin etkilenmiş durumda.
iMonster karacengelismail

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
CoaX evet hocam şuan patrona ne desem ne anlatsam ben bu siteleri yaptım ettim düzenledim vs desede adımın aklında bu eleman 2 gün boyunca birşey yapmadı yattı fikride geziyor. Hadi onu geçtim benim yaprığım okadar şeyin çöp olması her şeyden çok koyuyor

www.mustafaozturk.kim

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
natro böyle ya.. Benim siteye de her gün litespeed eklentisini yüklüyorlardı. üşenmeyip hergün kaldırıyordum. :)

Melliqe Melliqe Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek uzman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 8 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

iMonster adlı üyeden alıntı

DisLanZe Hocam hafta sonu nedeniyle natroya ulaşamıyoruz

Natronun 7/24 destek hizmeti var. Geçenlerde pazar günü telefonla aradım kendilerine ulaştım. Siz nasıl ulaşamadınız.

• Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Melliqe hocam aradım "çalışma saatler hafta içi falanca saatleri" gibi telesekreter çıktı

www.mustafaozturk.kim

Melliqe Melliqe Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek uzman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 8 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
iMonster Natro da çağrı merkezinde çalışma saatleri diye bir kavram yok pazar günü sabah 4 de bile arasanız ulaşabiliyorsunuz. Benimde tercih sebebim buydu en ufak bir sorunda bile ulaşıp destek almak isterim çünkü.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al