wmaraci reklam

Özel Kategori Şablonu Yapmak İstiyorum

9 Mesajlar 1.201 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

filozof86 filozof86 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba

Kendi sitemden ötürü 4 5 aydır wordpress ile uğraşmaktayım fakat bazen temaların özellikleri yetersiz kalıyor. Benim de maalesef kodlama bilgim yok Bir iki sorunum var yardım ederseniz sevinirim.

Sitemdeki kategorilerden birine tıkladığım zaman içindeki içerikler:

Öne çıkan resim ve onun sağında içerikten yazı alıntısı şeklinde görünüyor bu normal fakat bazı kategorilerimdeki içerikler sadece resimden oluşuyor ve yazı yok. Fotoğraf galerisi gibi bir şey. Ancak kategori şablonu öne çıkan resim+ içerik şeklinde ayarlandığı için sadece resimli içerik olan kategorilerde bu düzen hoş durmuyor. Aradım google da bişey bulamadım kategori şablonu nasıl yapılır sayfa şablonu nasıl yapılır yazmışlar ama örnek şablon vermemiş kimse. Bana örnek şablon verip nereye atacağımı da acemiye göre anlatırsanız çok memnun olacağım.
şu linklerde normal kategori düzenimi ve bazı kategoriilerde olması gereken düzeni paylaşıyorum:

Normal Kategori düzenimde bulunan :

https://imgyukle.com/i/adsiz.lwuqA

Sadece Resimli olup yazısız içerik bulunan kategorilerimde olmasını istediğim:

https://imgyukle.com/i/lwx71

Herkese şimdiden teşekkür ederim

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Temanızın Portfolio şablonu varsa sayfa düzenleme esnasında sağdaki araçlarda Varsayılan Şablon kısmında Galeri, Portfolio gibi bir şablonu seçmelisiniz.

• Üyelik 01.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Maalesef Yok hocam ayrıca sayfa ve yazı şablonları onların içiyle alakalı ben ise sayfa değil kategori şablonu arıyorum. Yemekler kategorisine tıklandığında böyle görünecek linkteki gibi. yazı olmayacak sadece başlık ve öne çıkan görsel yan yana dizilecek :)

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

filozof86 adlı üyeden alıntı

Maalesef Yok hocam ayrıca sayfa ve yazı şablonları onların içiyle alakalı ben ise sayfa değil kategori şablonu arıyorum. Yemekler kategorisine tıklandığında böyle görünecek linkteki gibi. yazı olmayacak sadece başlık ve öne çıkan görsel ve içerikler yan yana dizilecek :)

Bunu yeni bir sayfa ile yapabilirsiniz, oluşturduğunuz sayfa içeriğine tüm kategori başlıkları için küçük görseller hazırlayın, link verin ve bir tabloda yerleştirin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Öyle olmaz hocam o zaman her yeni eklenen içerik için sayfaya yeniden düzen getirmem gerekir. Eklenecek içeriklerin sonu yok. Medya galerisi gibi düşünün ve sürekli yeni başlıkla fotoğraflar eklendiğini. yüzlerce başlık olacak. İçeriği sabit kalacak kategorileri dediğiniz gibi yaptım. Ama buna şablon olması lazım ki bu kategorideki tüm paylaşımlar böyle görünsün diyebilmeliyim.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Evet her seferinde yeni düzenleme gerekir.
Bunu yapabilmenizin en mantıklı yolu ise yine blog tarzı olmasıdır. Kategori Blog yapmalısınız. Böylece her hazırlanan yazı esnasında sağda bulunan Belge altında "Ana sayfaya sabitle" kodunun altına "Kategori Blog" eklemesi yapabilirseniz onu işaretlediğinizde her eklenen kategori başlığı oluşturuduğunuz "Kategor Blog" sayfasına da ızgara şeklinde düşecektir.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
şuan mobilim şablon veremiyorum fakat yöntemini söyleyeyim.

Temanızın ana dizininde, örnek: category-resimler.php yada category-14.php adında bir php dosyası oluşturmalısınız. Burada önemli olan özel şablon yapmak istediğiniz kategorinin id numarası yada kısa adını yazmak.

Daha sonra varsayılan category.php dosyanızın içeriğini kopyalayıp yeni oluşturduğunuz şablon dosyasına yapıştırın.
Ardından içeriği kendinize göre düzenleyin.

Wordpress ilgili kategori görüntülenirken varsayılan şablon yerine sizin oluşturduğunuz şablonu gösterecektir.

• Üyelik 01.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bu kategoriler ana sayfada görünmeyecek hocam headerde ana menüler altında başlık olarak yer alıyorlar. Örneğin "Yöresel Yemeklerimiz" butonuna tıkladığında bir kategori açılıyor. Bu kategorilerde başlıklar ve yazıları görünüyor resimdeki gibi. Ama bir de Foto galeri diye ana menüm var. Bu da yine bir ana kategori ancak içinde bilgi yok sadece ana başlık ve resimler var. Dolayısı ile özel kategori oluşturulabildiğini biliyorum sadece kodlara ihtiyacım var. İstediğim şekilde şablonu oluşturabileceğim kodları bulamadım.

• Üyelik 01.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

şuan mobilim şablon veremiyorum fakat yöntemini söyleyeyim.

Temanızın ana dizininde, örnek: category-resimler.php yada category-14.php adında bir php dosyası oluşturmalısınız. Burada önemli olan özel şablon yapmak istediğiniz kategorinin id numarası yada kısa adını yazmak.

Daha sonra varsayılan category.php dosyanızın içeriğini kopyalayıp yeni oluşturduğunuz şablon dosyasına yapıştırın.
Ardından içeriği kendinize göre düzenleyin.

Wordpress ilgili kategori görüntülenirken varsayılan şablon yerine sizin oluşturduğunuz şablonu gösterecektir.

Teşekkür ederim cevap için. Buraya kadar bilgi edinmiştim zaten. İşte o kendime göre düzenleme aşamasındaki hazır kodlara ihtiyacım var hocam. Nasıl düzenleyeceğimi bilmiyorum :D Bana bi arkadaş diyecek ki al arkadaşım yeni kategori id php dosyanın içine şunu yapıştır :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al