wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting Şirketi açacağım FAKAT

24 Mesajlar 2.766 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Cresties Cresties WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Back-End ve Siber Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Ankanew adlı üyeden alıntı

Öncelikle şirketi kıbrısta kurmanızı öneririm en azından vergi yükünüz olmaz
Şahsen ben destek vermeyen bir yerden 10 tlye 1 GB alacağıma 1 gb 30 tl veririm yani destek konusunda iyi olmanız lazım
Başlangıç için biraz daha düşük sunucu almanızı tavsiye ederim talebe göre yükselebilirsiniz yani aylık 3k vermek yerine daha 1-1.5 k verin 120 gb sunucuyu hemen satacağınız diye birşey yok yenisiniz millet sizi tanısın sonra alırsınız yüksek sunucu

Hocam komple sunucuyu alıyorum zaten, barındırma hizmeti ve lisanslarla beraber 3000 Yapıyor. Oda en kralından yani. Barındırma tahmini 2000 lira tutuyor en iyisinden. (Koruma, İnternet ve benzeri hizmetler dahilinde) Destek konusunda bilgi sahibi olmadığım söylenemez, zaten şirketi tek başıma değil bir kaç kişiyle birlikte kuruyoruz. Bu konuda teknik bilgiye sahibiz, olası problemlere uygun çözüm sağlıyabiliyoruz.

muhendis26 adlı üyeden alıntı

kardeş mesela hosting şirketi acsan forumda seni görsem 1 yıllık paket almam senden hiç güven vermiyorsun bu konuda
bence insanlar bildiği işleri yapmalı.

Bilgisiz olduğum konu, sunucu yönetimi ile alakalı değil. Üstelik yıllık 400 TL'lik paketi 150 liraya satan bir çok firmaya göre daha fazla teknik bilgiye sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Tüm lisanslar adımıza yapılıyor.

wmaraci
reklam

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
ben 1gb ram 30gb ssd için 50tl 2gb ram 40gb ssd için 60tl ödüyorum aylık. Biçok yer karşılaştırdım en uygunu buydu. 15tlye 1gb ram düşünemiyorum. Bu işlerde ram paylaşımı felan olmuyormu? Daha önce şöyle bişşey denedim bu 1gb ramli pcye windows 7 kurmuştum benim pc kadar hızlıydı uzak masaüstü ile bağlanınca, birde bi ara 8gb ram yalan olmasın 4vcpu idi galiba ona windows 7 kurmştum chromeyi bile zor açıyodu. Artık sistem kalitesindenmi yoksa varsa paylaşım gibi işlerdenmi bilmem ama 15tlye 1gb rami alan adam 2 site kaldırtabilirmi merak ederim.

Cresties Cresties WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Back-End ve Siber Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

AllyBey adlı üyeden alıntı

ben 1gb ram 30gb ssd için 50tl 2gb ram 40gb ssd için 60tl ödüyorum aylık. Biçok yer karşılaştırdım en uygunu buydu. 15tlye 1gb ram düşünemiyorum. Bu işlerde ram paylaşımı felan olmuyormu? Daha önce şöyle bişşey denedim bu 1gb ramli pcye windows 7 kurmuştum benim pc kadar hızlıydı uzak masaüstü ile bağlanınca, birde bi ara 8gb ram yalan olmasın 4vcpu idi galiba ona windows 7 kurmştum chromeyi bile zor açıyodu. Artık sistem kalitesindenmi yoksa varsa paylaşım gibi işlerdenmi bilmem ama 15tlye 1gb rami alan adam 2 site kaldırtabilirmi merak ederim.

Hocam hosting işinden para sıkıntım olmuyor, paylaşımlı olur zaten.

Benim asıl derdim VDS, konu başlığından ötürü Hosting algılandıysa affola.

Yöncü gibi bir firma 1 GB RAM VDS'i 28 TL'ye satıyorken, daha yeni açılan bir firmanın 35 TL'ye satması o piyasada dayanamayacağı anlamına gelir.

Güncelleme;

Arkadaşlar aklıma şöyle bir şey geldi, benim yaptığım masraf gideri sanırım yanlış olmuş, en kralından şuanda sunucu masrafları 1000 TL barajına çektim, bakalım daha iyi bir yer bulabilirsem durumdan haberdar edeceğim. Detayları ve kafamdaki tüm soruları ve cevapları bu konunun ana postuna yakın zamanda ekleyeceğim.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Ben tam olarak demek istediğinizi anlamadım. Orada 1GB RAM yazıyor diye onu sırf bir kullanıcıya ayırmıyor ki.

Mesela bir firmanın paylaşımlı hosting paketleri:

Aynı firmanın kullanım koşulları:
İşlem süresinin 15 saniyeden fazla sürmesi veya aynı sunucuyu paylaşan diğer sitelere zarar vermesi durumunda (sürekli yüksek ziyaretçi, saldırı, hatalı veya verimsiz kodlama vb.) CPU limitleri X firması tarafından düşürülebilir.

Aynı benzer kurallar RAM tüketimi için de geçerli. Zaten dünyada 1GB RAM'li VPS paketler bile minimum 3-5 dolardan başlıyor aylık. :)
yetkilibiri Cresties

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

onurgner onurgner WM Aracı Kat. Mod.
  • Üyelik 05.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makale Editörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 86 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
Takip edilesi konu.

hatgrafik hatgrafik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
hocam başlarsın şöyle kazanırsın. zamanla kendi cihazlarını alıp kabin kiralarsan 1 yerine 10 sunucun olursa bunlarda müşterin dolu olursa kazanırsın.

sadece VDS diye düşünme
reseller satacan
hosting satacan
domain satacan
lisans satacan
ve + sunucu teknik destieğini para ile verecen dışardan yani her türlü uğraşacan bismillah deyip başlayacan.

akıllı düşününene kadar deli oğlunu evermiş :) bunu unutma.

Viracoche Viracoche Repeat Yourself Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
bende hosting şirketi açacagım windows linux reseller hosting ve domain satışına başlayacagım konuyu takipteyim

myRULES2 myRULES2 Dedim Sizde Demeyin Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SOSYAL MEDYA HİZMETİ
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 5, (%80)
Merhaba,
Hocam Hostinğ işi dıştan kolay gözküyor , lakin çok kafa yorucu ve ugraştırmak ister bilginiz olsun.
Ve 40tl yine satarsnız destek ve sunucu hızlı çalırsa bilki müşterniz olur.

myRULES2 myRULES2 Dedim Sizde Demeyin Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SOSYAL MEDYA HİZMETİ
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 5, (%80)
Merhaba,
Hocam Hostinğ işi dıştan kolay gözküyor , lakin çok kafa yorucu ve ugraştırmak ister bilginiz olsun.
Ve 40tl yine satarsnız destek ve sunucu hızlı çalırsa bilki müşterniz olur.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
1gb ramli sunucuya aylık 60₺ ödüyorum, firma Veridyen. Başka firmalarda 5₺ de olsa almam. Çünkü ilgi, alaka ve destek üst düzey. Bu güne kadar gece 12 dahil, attığım destek bildirimleri en fazla 5dk. içerisinde cevaplandı ve çözüme kavuştu.

Demem o ki. Siz 35₺ ye değil 100₺ ye de satarsınız. Yeter ki kaliteli iş yapın.

Başlamadan önce size tavsiyem. Sakın konulara yorum yaparak insanlara satış yapmaya çalışmayın. Gerçekten itici ve amatör oluyor.

İkinci tavsiyem, başarıya ulaşmak için sabredin. 1 yıl, 2 yıl belki zarar edeceksiniz ama illaki hayallerinize kavuşursunuz. Başarılar.
yilmaz70 Cresties

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al