Hocam bloglardan para kazanma konusu benim gözümde şu an en yüksek devrini yaşıyor. Görsel odaklı bir siteniz varsa pinterest, içerik odaklıysa 10.000 follow almış bir instagram hesabı + facebook gruplarda paylaşım gayet iyi hit kazandırıyor. %75 oranında hakim olduğunuz herhangi bir yabancı diliniz de varsa pinterest üzerinden güzel gelir elde edebilirsiniz. Şimdi sen ne kadar kazanıyorsun hocam diyeceksin bana. Çok kazanmıyorum fakat yıllardır istediğim ilk projeme sağlam bir giriş yaptım ve 2. projem için maddi bakımdan rahatlamayı bekliyorum. İstediğim 1 eklenti 1 tema ve hosting+domainden sonra 2. proje başlar sonrasında şu an damlayan musluk akmaya başlar :)

Ayrıca blog olayı benim gözümde tamamen hobi ve zaman geçirmek amaçlı bir uğraş. Sevdiğim ve mezun olduğum bölüm hakkında bilgilerimi paylaşıyorum. Tamamen bir gelir kaynağı olarak görmek tamamen yanlış olmasa da doğru da sayılmaz. Fakat klavyeye dokunanın bilgisayarcı, hostinge hazır eklenti vb. atıp kuranın da blogger olduğu bir dönemde sadece blog için değil her işte olduğu gibi bir yatırım yapmanız gerekiyor.