Zargana adlı üyeden alıntı

Başka bir webmaster forumunda belki görmüşsünüzdür. Dizine eklemek için editörler dünyanın parasını istemişler adam da bu yazışmanın log kaydını paylaşmış. İş artık kaliteden çok ahbap çavuş ilişkisine dönmüş durumda. Aklıma benim sitedeki bir makaleyi Türkçe wikipedia'ya eklemeye çalışma muhabbetim geldi. Aynı konuda tek satır yazı, evet tek satır yazı bulunan bir site wikipedia'ya eklenmiş, ama benim özgün ve bir o kadar ayrıntılı yazım eklenmemişti. Bizim Türk editörler niyeyse eklememişlerdi ama webmaster toolstan baktığımda gördüğüm linkte aynı maddenin İngilizce'ye çevrilmesinde benim yazım tavsiye bağlantıların en üstündeydi. Kısacası Türk editörlerde bu aralar para, yabancılarda ise içeriğin kalitesi konuşuyor. Kendi sitem için para vermeyi kabullenemeyeceğim için kaliteli içerik konusunda çoğu sitenin eline su dökemeyeceği sitem de büyük olasılıkla DMOZ'a kaydedilmeyecek.

Türk editörler'in tamamını kapsayacak şekilde konuşmanız hiç hoş değil. ''Para karşılığında ekleme yapan (editörler) Tespit edildiği zaman Uzaklaştırılır. ve hep öyle olmuştur.
İyi çalışmalar.