Cevap gelmediğine göre devam edeyim.
Akeeba yedeği özel programıyla açtım. Veritabanını çıkardım, daha doğrusu kendisi çıktı. 83 MB sql dosyasını önce localhostta içeri aktarmayı denedim. Olmadı. Derken sql split programıyla 2 şer MB lik parçalara ayırdım. Sunucudaki dosyaya içeri aktardım. Aktarma işlemini putty ile linux komutları ve sql şifresiyle yaptım.

# mysql -u root -p sunucudaki phpmyadminle açılan dosya < /yerel klasör/split-bolunen-dosya_00.sql
# mysql -u root -p sunucudaki phpmyadminle açılan dosya < /yerel klasör/split-bolunen-dosya_01.sql
# mysql -u root -p sunucudaki phpmyadminle açılan dosya < /yerel klasör/split-bolunen-dosya_02.sql

diye 44 parça dosyayı içeri aktardım.

configuration.php dosyasına girip database ön ekini değiştirdim.

Joomla 3.7.5 site çalıştı da boşa. Menüler uçmuş. Yüzlerce menü maddesi uçmuş. Yenisini de oluşturamıyorum.

Kısmetse yarın localhostta yeni joomla kurup menu dosyalarını sunucuya aktaracağım. Belki çözüm odur.

Bu arada aynı sunucudaki iki wordpress siteden birini karlı bir iş olmadığı için kapattık. Birisi deneme aşamasındaydı. veri tabanının hepsi hepsi 2 MB çıktı. Deneme sürümünü sunucuya yerleştiriverdik.

Durum bu merkezde...