HakikatTR adlı üyeden alıntı

Hocam siz aile kurmanın manasını kavrayamamışsınız. Aile kurmak sözleşmeli personel almak değildir.

Bir insan anne ve babasına güvenmiyorsa ya kendisinde ya da ailesinde ahlaki zaaflar problemler var demektir.

Anlaşamamak nedir? Evlenmeden önce söz nişan flört vs dönemi olmuyor mu? Insan kiminle anlaşıp anlaşamayacağını hiç mi bilemez?

Illaki boşanmayı gerektiren sebepler olabilir. Mesela ahlaksız eylemler gibi.. Her sorunda biz anlaşamıyoruz boşanalım denmez?

Aile kurmanın mantığını da, kıymetini de sizden iyi bilirim. Haddinizi bilin. Ne demek kavrayamamissiniz? Size laf söylemedigim halde bilip bilmeden konuşmayın. Aile kuran da benim ailesi dağılan da. Neye dayanarak konuşuyorsunuz? Siz evinizde mutlusunuz diye herkes mi mutlu olacak? Siz ahlaksız birşey olmadıktan sonra boşanmayı düşünmüyorsunuz diye herkes mi öyle olmak zorunda. Mutsuz bir ömür yaşayanlar ne yapacak? Mutsuz Yasasinlar ama bosanmasinlar demek gibi birşey bu. Umarım basiniza gelmez ki boşanan insanları anlamayıp konuşan birine daha fazla sözüm yok.

Edit: Gereksiz polemiğe girmeyin. Kimseyi zan altında bırakmayın. Sizin düşünceniz size benim düşüncem bana.