wmaraci reklam
lidertakipci

13 Mart 2019 Google Güncellemesi - Ne yaptım Ben sana Google

47 Mesajlar 7.593 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Search console verilerine güvenmeyin bu aralar.

Esasında 08 Mart tarihinde başladı sinsice google efendi bu işe.

Hitlere aldanmadan yeni içeriklerinizi girmeye devam edin.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Ne yapmayı düşünüyor sizce Google hocam ?

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

koz4 adlı üyeden alıntı

Ne yapmayı düşünüyor sizce Google hocam ?

Search console farklı bir dizayn düşünüyor gibi bilemiyorum.

Tabii ki esas hedef search console değil.

Ceza yedi zaten yakın zamanda. Cezanın acısı diyeceğim, olmayacak :) Çünkü cezaları hesaplayarak hareket ediyorlar bilinçli bir şekilde.

Ancak şunu net söyleyebilirim; daha önce Adwords reklam kullanan sitelerin reklamı bittiğinde direkt gerileme oluyor, bu hep vardı. Bu sefer sanki reklamı bırakan siteleri cezalandırıyor gibi bir hareket gözlemliyorum. Bu yüzden Adwords reklam kullanımını tavsiye etmiyordum, daha da netleşti benim gözümde.

Hangisi idi şu an hatırlamıyorum Neil idi sanırım eski yazılarından birinde google sadece reklam odaklı çalışır diye yazıyordu. Bu yüzden ana anahtar kelime yerine alt anahtar kelimeye odaklanırsanız yükselirsiniz diyordu. Gayet mantıklı bir yaklaşım. Çünkü kendisi de aynı odakta çalışıyor dikkat ettiğim kadarı ile.

Artık sitelerin (özellikle mobil kullanımda) hızlı açılması iyice şart oldu. Haber sitelerine göre kıyaslamayın ama bunu. Çünkü onların ziyaretçileri neredeyse sabit, dolayısı ile hit açısından değerli siteler ve maalesef yararlı kaynak olarak görülüyor google efendi tarafından.

Ayrıca görsel indexlerin arttığına dikkat ediyorum son zamanlarda. Garip şeyler oluyor yaşayıp göreceğiz :)

Açıkçası ben 08 Mart tarihinden beri hiç güncelleme yapmıyorum içeriklerde. Sadece yeni içerikleri giriyorum ve eskisine oranla daha yavaş olsa da index alıyor. Sabredeceğiz bir süre :)
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

CitaYazilim CitaYazilim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 47 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

Search console farklı bir dizayn düşünüyor gibi bilemiyorum.

Tabii ki esas hedef search console değil.

Ceza yedi zaten yakın zamanda. Cezanın acısı diyeceğim, olmayacak :) Çünkü cezaları hesaplayarak hareket ediyorlar bilinçli bir şekilde.

Ancak şunu net söyleyebilirim; daha önce Adwords reklam kullanan sitelerin reklamı bittiğinde direkt gerileme oluyor, bu hep vardı. Bu sefer sanki reklamı bırakan siteleri cezalandırıyor gibi bir hareket gözlemliyorum. Bu yüzden Adwords reklam kullanımını tavsiye etmiyordum, daha da netleşti benim gözümde.

Hangisi idi şu an hatırlamıyorum Neil idi sanırım eski yazılarından birinde google sadece reklam odaklı çalışır diye yazıyordu. Bu yüzden ana anahtar kelime yerine alt anahtar kelimeye odaklanırsanız yükselirsiniz diyordu. Gayet mantıklı bir yaklaşım. Çünkü kendisi de aynı odakta çalışıyor dikkat ettiğim kadarı ile.

Artık sitelerin (özellikle mobil kullanımda) hızlı açılması iyice şart oldu. Haber sitelerine göre kıyaslamayın ama bunu. Çünkü onların ziyaretçileri neredeyse sabit, dolayısı ile hit açısından değerli siteler ve maalesef yararlı kaynak olarak görülüyor google efendi tarafından.

Ayrıca görsel indexlerin arttığına dikkat ediyorum son zamanlarda. Garip şeyler oluyor yaşayıp göreceğiz :)

Açıkçası ben 08 Mart tarihinden beri hiç güncelleme yapmıyorum içeriklerde. Sadece yeni içerikleri giriyorum ve eskisine oranla daha yavaş olsa da index alıyor. Sabredeceğiz bir süre :)

hocam bahsettiğiniz Neil tarzı insanları nasıl takip edebiliriz blog tarzı siteler varsa bana da bildirir misiniz SEO konusuna ilgim var sadece okumasından bile zevk alıyorum
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

NetBilim NetBilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 98 / 34
  • Ticaret 6, (%100)
Google galiba arama algoritmasını da değiştirdi. Aradığım hiçbir şeyi eskisi gibi bulamıyorum artık. Duckduckgo daha başarılı.

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
1 günde %60 düşüş yaşadım, dün sayfa gösterimi 21 bindi ertesi gün 10 bine düştü yarıdan fazla gitti 2 sitemde aynı oldu. işin garip tarafı benden kopya alan adamı her anahtar kelimede ilk sıraya koymuş çok tuhaf ne yapacağız bilmiyorum.

anahtar kelimeleri kontrol ettiğimde youtube ile facebook tan başka site yokmuş gibi herkesi zorla oraya sokmak istiyor. hele youtube bırak artık her yerde gereksiz videolarla sıraya giriyor. bence google eskisi gibi değil resmen kendine yontuyor.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

CitaYazilim adlı üyeden alıntı

hocam bahsettiğiniz Neil tarzı insanları nasıl takip edebiliriz blog tarzı siteler varsa bana da bildirir misiniz SEO konusuna ilgim var sadece okumasından bile zevk alıyorum

https://neilpatel.com/blog/ mantıklı yaklaşımlarda bulunuyor

https://backlinko.com/blog hit konusunda yazdığı makaleleri inceleyebilirsiniz. Sadece eski yazıları güncelleyerek gündemde kalınabildiğini ispat eden bir blog yazarı.
Lejyoner mahfuz CitaYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

CitaYazilim CitaYazilim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 47 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

https://neilpatel.com/blog/ mantıklı yaklaşımlarda bulunuyor

https://backlinko.com/blog hit konusunda yazdığı makaleleri inceleyebilirsiniz. Sadece eski yazıları güncelleyerek gündemde kalınabildiğini ispat eden bir blog yazarı.

teşekkür ederim inceleyeceğim
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Lejyoner adlı üyeden alıntı

1 günde %60 düşüş yaşadım, dün sayfa gösterimi 21 bindi ertesi gün 10 bine düştü yarıdan fazla gitti 2 sitemde aynı oldu. işin garip tarafı benden kopya alan adamı her anahtar kelimede ilk sıraya koymuş çok tuhaf ne yapacağız bilmiyorum.

anahtar kelimeleri kontrol ettiğimde youtube ile facebook tan başka site yokmuş gibi herkesi zorla oraya sokmak istiyor. hele youtube bırak artık her yerde gereksiz videolarla sıraya giriyor. bence google eskisi gibi değil resmen kendine yontuyor.

Sabırlı olmamız gerekiyor :)

Merak etmeyin, kopya içerikli olan siteler yakın bir zamanda fazlası ile gerileyecektir.

Bir de şu var; diyelim ki bir içeriği kopyalayarak aldınız. Ancak aldığınız yazıyı kendinize göre düzenlerseniz (başka bir sitede olmayan versiyonu ile) eğer sizin düzenlediğiniz yazı ziyaretinde yükseliş olursa google bunu faydalı kaynak olarak algılar.

Ancak google hafızası asla yanılmaz, ilk çıkan yazı üzerine kopya yazı ile devam eden siteleri cezalandırır. Maalesef burada haber sitelerini kapsamıyor. Çünkü haber siteleri zaten faydalı kaynak olarak algılanmış durumda.
Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

Sabırlı olmamız gerekiyor :)

Merak etmeyin, kopya içerikli olan siteler yakın bir zamanda fazlası ile gerileyecektir.

Bir de şu var; diyelim ki bir içeriği kopyalayarak aldınız. Ancak aldığınız yazıyı kendinize göre düzenlerseniz (başka bir sitede olmayan versiyonu ile) eğer sizin düzenlediğiniz yazı ziyaretinde yükseliş olursa google bunu faydalı kaynak olarak algılar.

Ancak google hafızası asla yanılmaz, ilk çıkan yazı üzerine kopya yazı ile devam eden siteleri cezalandırır. Maalesef burada haber sitelerini kapsamıyor. Çünkü haber siteleri zaten faydalı kaynak olarak algılanmış durumda.

İnşallah hocam zaten fazla birşey istediğim yok sadece emeğimin karşılığını istiyorum zaten beklemekten başka çarem yok şu anda üzülerek bekliyorum sabırla
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al