wmaraci reklam
lidertakipci

Sitem her geçen gün kan kaybediyor!

21 Mesajlar 2.455 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mzlmgnhn mzlmgnhn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 69 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
Herkese merhaba arkadaşlar, sitemde son birkaç aydır ciddi düşüş yaşanıyor. Düşüş derken Google sıralamada hep aşağılara doğru gidiyor. Üstelik kendi ismiyle bu düşüş oluyor. Yani sitenin ismini yazdığımda site 5. veya 6. sırada artık görünüyor. Bir de sitedeki bir haberi Google'da aradığımda ilk önce Facebook ve Twitter'daki paylaştığım post daha sonra sitedeki içerik arama sonuçlarında görünüyor.

Bu konuda Bilgili ve uzman arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Gerçekten yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

wmaraci
reklam

iguanabey iguanabey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
Site adresinizi özelden atabilir misiniz hocam. Bu işlerden çok fazla anlamam ama inceleyip küçük bi yorum yapmak isterim

rasimoguzhan rasimoguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 56 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
hocam son zamanlarda spam yapacak hareketler gerçekleştirdin mi örneğin içerik kopyalama v.b gibi şeyler bir diğer durumda mart ayında yapılan yeni güncellemede bir çok web sitesi aynı durumu yaşadı hitlerde bazıları arttı bazıları düştü seo çalışması aldığın yada kendin yapıyorsan değişikliğe gitmeni tavsiye ederim. Genel olarak konu cidden üzücü ama kurtarılmayacak yada düzelmeyecek bir şey değil search console üzerinden gelen bağlantıları analiz et yada sektöründeki rakipleri analiz et sonuçta anahtar kelimelerde düşüyorsan bunların birinci etkeni rakiplerin ikinci etkeni yaptığın yada yaptırılan seo çalışmalarıdır. Anti seo denk gelmiş olabilirsin.

https://webfixonline.blogspot.com/ http://roksoftware.site

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 69 / 40
  • Ticaret 5, (%100)

iguanabey adlı üyeden alıntı

Site adresinizi özelden atabilir misiniz hocam. Bu işlerden çok fazla anlamam ama inceleyip küçük bi yorum yapmak isterim

Gonderildi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 69 / 40
  • Ticaret 5, (%100)

rasimoguzhan adlı üyeden alıntı

hocam son zamanlarda spam yapacak hareketler gerçekleştirdin mi örneğin içerik kopyalama v.b gibi şeyler bir diğer durumda mart ayında yapılan yeni güncellemede bir çok web sitesi aynı durumu yaşadı hitlerde bazıları arttı bazıları düştü seo çalışması aldığın yada kendin yapıyorsan değişikliğe gitmeni tavsiye ederim. Genel olarak konu cidden üzücü ama kurtarılmayacak yada düzelmeyecek bir şey değil search console üzerinden gelen bağlantıları analiz et yada sektöründeki rakipleri analiz et sonuçta anahtar kelimelerde düşüyorsan bunların birinci etkeni rakiplerin ikinci etkeni yaptığın yada yaptırılan seo çalışmalarıdır. Anti seo denk gelmiş olabilirsin.

Hocam yorum için çok teşekkürler. Ben asla kopya içerik Kullanmıyorum çünkü hem etik değil hem zararlı. Bir de bu sorunu dediğim gibi birkaç aydır yaşıyorum ve her geçen ay daha da şiddetini artırıyor

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Ustam, dediğiniz durum genellikle yeni sitelerin sıralamarında oluyor.
Yeni bir sitenin domain ismi "oyuncak" ise oyuncak.com yazıldığında ilk sırada çıkması zaman alan bir durum oluyor.
Bu durumu sizin eski siteniz sonradan yaşıyorsa, sitenizden kaynaklanan bir durum olması gerektiğini düşünüyorum.
Bu duruma ilişkin farklı düşünceler olabilir.
Tema değişimi, özgün olmamak, güncel olmamak gibi
mzlmgnhn

kişi bu mesajı beğendi.

0sozdunyasi0 0sozdunyasi0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad S** Q**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Düşük kaliteli backlink aldın mı?Ya da spam backlinklerin olabilir.Backlink analiz araçları ile site test et.Bir de sitenin hız durumunu.
mzlmgnhn

kişi bu mesajı beğendi.

Ən Gözəl Sözlər

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 69 / 40
  • Ticaret 5, (%100)

CoaX adlı üyeden alıntı

Ustam, dediğiniz durum genellikle yeni sitelerin sıralamarında oluyor.
Yeni bir sitenin domain ismi "oyuncak" ise oyuncak.com yazıldığında ilk sırada çıkması zaman alan bir durum oluyor.
Bu durumu sizin eski siteniz sonradan yaşıyorsa, sitenizden kaynaklanan bir durum olması gerektiğini düşünüyorum.
Bu duruma ilişkin farklı düşünceler olabilir.
Tema değişimi, özgün olmamak, güncel olmamak gibi

Site 2016 yılında açıldı yine de çok tuhaf bir şekilde yeni açılmış gibi oluyor

• Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 69 / 40
  • Ticaret 5, (%100)

0sozdunyasi0 adlı üyeden alıntı

Düşük kaliteli backlink aldın mı?Ya da spam backlinklerin olabilir.Backlink analiz araçları ile site test et.Bir de sitenin hız durumunu.

Hocam aslında ben de sitenin hız probleminden böyle olduğunu düşünüyorum. Sitenin şu an mobil puanı 10 masaüstü puanı ise 44. Son birkaç gündür sitedeki resimleri optimize ediyorum ama hala oran aynı.

0sozdunyasi0 0sozdunyasi0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad S** Q**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Artık en hızlı siteler en önde olacak.Bu yüzden gereksiz JavaScript ve Js eklentileri sil.Css kodları sıkıştır.
mzlmgnhn

kişi bu mesajı beğendi.

Ən Gözəl Sözlər
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al