wmaraci reklam

İşçi Hakları - Kıdem Tazminatı

35 Mesajlar 2.748 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ahmetakgun ahmetakgun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 10 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Karikatürname Ayrıntılı bir şekilde çok yardımcı oldu. Herkese çok teşşekür ederim

wmaraci
reklam

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
ahmetakgun Yıllık izin kısmını sormayı unutmuşum ben, var mıydı kullanmadığın iznin vs? Onu da eklemek gerekir.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

Lawyer42 Lawyer42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Konya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Şu hale bak! Bir işçi işten atılıyor, ve adam hakkını nasıl alacağını bilmiyor, hangi hakları olduğunu, nasıl hesaplayacağını, kime gideceğini...
İşte patron düzeni biz işçileri böyle böyle kemiriyor arkadaşlar. Arabulucu sistemini de bu yüzden getirdi AKP, işçi hakkını alamasın diye... Devlet patron işçiyi sömürsün diye var...
Avukata sor diyen arkadaşlar, siz hiç hayatınızda avukata gittiniz mi? Bir avukat danışmanlık ücreti olarak bile bir kaç bin tl istiyor, üstelik yaptığı birşey de yok.
Ahmet kardeş, ben muhasebeciyim. Özelden ulaş bana, o senin patronu hoplatalım. Kıdem, ihbar, fazla mesai ne varsa hesaplayalım birlikte. Şuan hiç birşey için acele etme, patrona evrak vs de imzalama.

Arkadaşım yaptığın yorum hem etik değil hemde çok yanlış bence yorumunu düzeltmelisin.

ahmetakgun ahmetakgun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 10 / 35
  • Ticaret 1, (%100)

ahmetakgun Yıllık izin kısmını sormayı unutmuşum ben, var mıydı kullanmadığın iznin vs? Onu da eklemek gerekir.

Hocam yıllık iznim yok tekrar 2.yılın izni dolmasına 21 gün kala işten çıkardılar işte

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Lawyer42 Yorumumun hangi kısmı "etik" değil hocam? "Çok yanlış" olan kısmı hangi kısım?

• Üyelik 14.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Konya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Lawyer42 Yorumumun hangi kısmı "etik" değil hocam? "Çok yanlış" olan kısmı hangi kısım?

Avukata sor diyen arkadaşlar, siz hiç hayatınızda avukata gittiniz mi? Bir avukat danışmanlık ücreti olarak bile bir kaç bin tl istiyor, üstelik yaptığı birşey de yok

Sizce bu yorumunuzda bir sıkıntı yok mu?

Ayrıca @ahmetakgun arabulucu ile yapacağınız görüşme sırasında protokol yapılmadan uzlaşmayı kabul ederseniz hak kaybına uğrarsınız. İş veren paranı bir kaç gün içerisinde ödeyeceğim, anlaştık diyelim diyerek sizi ikna etmeye çalışabilir, ancak tutanağa bu şekilde geçerse dava hakkınızdan feragat etmiş olursunuz.

Kısacası hastaysanız doktora gidin!.

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)

Şu hale bak! Bir işçi işten atılıyor, ve adam hakkını nasıl alacağını bilmiyor, hangi hakları olduğunu, nasıl hesaplayacağını, kime gideceğini...
İşte patron düzeni biz işçileri böyle böyle kemiriyor arkadaşlar. Arabulucu sistemini de bu yüzden getirdi AKP, işçi hakkını alamasın diye... Devlet patron işçiyi sömürsün diye var...
Avukata sor diyen arkadaşlar, siz hiç hayatınızda avukata gittiniz mi? Bir avukat danışmanlık ücreti olarak bile bir kaç bin tl istiyor, üstelik yaptığı birşey de yok.
Ahmet kardeş, ben muhasebeciyim. Özelden ulaş bana, o senin patronu hoplatalım. Kıdem, ihbar, fazla mesai ne varsa hesaplayalım birlikte. Şuan hiç birşey için acele etme, patrona evrak vs de imzalama.

Muhasebeciye git diyen arkadaşlar, siz hiç hayatınızda muhasebeciye gittiniz mi? Bir defter tutmak için bile bir kaç bin tl istiyor, üstelik yaptığı birşey de yok. Kardeş ben overlokçuyum özelden ulaş bana!
Lawyer42

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Bir de böyle akbaba misali, birileri düşse de nemalansak diyenler var... Arkadaş, adam zaten işten atılmış, muhtemelen şuan işsiz. Avukata verecek parayı nerden bulsun! Alacağı üç kuruşu da avukata mı versin? Yukarıda "etik"ten bahseden arkadaş, senin etiğin etik değil!

İşçiler emekçiler örgütsüz olunca işte böyle kurda kuşa yem oluyor maalesef. Evet, avukatlar avukatlık yapsın, onlar da iş yapsın, para kazansın. Ama işten atılmış bir işçinin sırtından değil!

Son olarak, ben arkadaşa "gel ben muhasebeci olarak sana hesaplamaya yapayım, ücretim de şu" demedim zaten. Bu işlerden az buçuk anlayan bir "insan" olarak bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım.

• Üyelik 14.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Konya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Bir de böyle akbaba misali, birileri düşse de nemalansak diyenler var... Arkadaş, adam zaten işten atılmış, muhtemelen şuan işsiz. Avukata verecek parayı nerden bulsun! Alacağı üç kuruşu da avukata mı versin? Yukarıda "etik"ten bahseden arkadaş, senin etiğin etik değil!

İşçiler emekçiler örgütsüz olunca işte böyle kurda kuşa yem oluyor maalesef. Evet, avukatlar avukatlık yapsın, onlar da iş yapsın, para kazansın. Ama işten atılmış bir işçinin sırtından değil!

Son olarak, ben arkadaşa "gel ben muhasebeci olarak sana hesaplamaya yapayım, ücretim de şu" demedim zaten. Bu işlerden az buçuk anlayan bir "insan" olarak bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalıştım.

Arkadaşım yanlışına yanlış ekleme istersen, ben senin yorumunu görmeden arkadaşın hesaplamasını yapıp gönderdim. Sen Avukatları sanırım akbaba ya da vampir gibi görüyorsun bence bir bakış açını değiştir acilen!

Sen ve senin gibiler yüzünden yüzlerce kişi hak kaybına uğruyor. Hesaplama yapmak maalesef bir marifet değil. Herkes işini yapacak iş mahkemelerinde Avukatlar işçi'den ücret talep etmezler. Bunu da buraya yazayım. Karşı taraf vekalet ücreti alınır. Ama sen muhasebeci olarak her hususu net olarak bilmektesin. Daha fazla yorum yapıp MUHASEBE işlerine karışmayalım!

Hesaplama yapacağın zaman bir daha lütfen fazla mesai ve yıllık izni unutma!

Hazır ilgileniyorken birde dava dilekçesini'de hazırlayıp duruşmada arkadaşı yalnız bırakmazsan çok iyi olur bence :)

Şimdi drama yapmaya devam edebilirsin

• Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Avukatlara düşman değilim elbette, yazdıklarımdan o sonucu çıkarmanızı istemem.
Bir yakınım benzer bir süreçte avukat aracılığı ile dava açtı. Davayı da kazandı. Onun dava konusu alacağı 18 bin civarı idi. Avukata dava açmadan önce 3 bin, sonrasında da 3 bin küsür olmak üzere 6 bin liradan fazla para verdi.

Benim tepkim avukatlık mesleğine değil, işçilerin haklarını alabilmek için avukat yardımına muhtaç edilmesine.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al