Siteme anti-seo yapılıyor, yardım lütfen

38 Mesajlar 5.741 Okunma
smmexpress

Linuxer Linuxer WMARACI Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Siteme anti-seo yapılıyor, %300 hit kaybettim. Ve gittikçe kötüye gidiyor. Pek fazla bilgim yok bu konuda, sadece search console üzeri en çok bağlantı veren siteleri inceledim ve hack yada değeri düşük sitelerden backlink alınmış. Disavow Links aracına,

domain: siteadı.com

şeklinde text dosyası hazırladım ve gönderdim. Ama neredeyse 5 gün oldu hala search console'da ilgili kötü siteler görünüyor. Sizden istediğim ise,

- daha detaylı ve en hızlı şekilde, siteme alınan backlinkleri gösteren aracın hangisi olduğu. (site yada program mümkünse ücretsiz, en azından şu sıralar)

- Disavow links aracını yukarıda nasıl kullandığımı yazdım, bu yaptığım doğru mu? Yoksa hatam var mı? Varsa doğru şekilde nasıl yapabilirim?

- Anti-seo saldırısının başka kontrol etmem gereken yöntemleri var mı?

Arkadaşlar, çoğu film-dizide ilk sırada çıkıyordum. Ama artık bu saldırıdan sonra bırak ilk sırayı, aramada bile çıkmıyor içeriklerim. Yardımlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
daha önce şu sitenin backlinkleri göstermede işe yaradığı paylaşılmıştı, buradan görebilirsin.
Inchredible hlsbhr Linuxer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

CoaX adlı üyeden alıntı

daha önce şu sitenin backlinkleri göstermede işe yaradığı paylaşılmıştı, buradan görebilirsin.

Hocam teşekkürler, fakat eksik gösteriyor

Arkadaşlar destek bekliyorum, yardımcı olursanız sevinirim

eka eka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 144 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
Linkler search konsolda gözükmeye devam eder. Linklerin disallow ettiyseniz başka yapmanız gereken bir işlem yok.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

eka adlı üyeden alıntı

Linkler search konsolda gözükmeye devam eder. Linklerin disallow ettiyseniz başka yapmanız gereken bir işlem yok.

Hocam backlinkleri tam olarak gösteren ücretsiz bir araç var mı bildiğiniz? Search console bildiğim kadarı ile tam olarak işe yaramıyor backlink konusunda, yada geç yansıyor. Birde 5 gün oldu disavow aracına text dosyasını göndereli ama hala sonuç gelmedi. Eğer tecrübeniz var ise ne zaman kaldırılır bu backlinkler?

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
gönderdiğiniz dosyanın utf-8 ve .txt olduğuna dikkat edin. okuduklarıma göre siz yolladıktan kısa bir süre sonra botlar algılıyormuş fakat ne zaman etki ediyor bilmiyorum. ben de dün gece yolladım, etki etmesini bekliyorum. anti-seo işleri insanın canını sıkıyor ve sıralamada ciddi kayıp yaşatıyor.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

• Üyelik 29.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 94 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

Inchredible adlı üyeden alıntı

gönderdiğiniz dosyanın utf-8 ve .txt olduğuna dikkat edin. okuduklarıma göre siz yolladıktan kısa bir süre sonra botlar algılıyormuş fakat ne zaman etki ediyor bilmiyorum. ben de dün gece yolladım, etki etmesini bekliyorum. anti-seo işleri insanın canını sıkıyor ve sıralama da ciddi kayıp yaşatıyor.

Hocam öyle soysuz insanlar var ki ekmeğimize taş koyuyorlar, Allaha havale edip devam ediyoruz.

Normal bir şekilde sağ tıkla yeni metin belgesi oluştur yoluyla yaptım, sizce bir sorun var mıdır? Ayrıca,

domain: (burda boşluk olmayacak şekilde, emoji geldiği için böyle yaptım)sitadı.com

şeklinde tüm kötü siteleri text dosyasına yazıp gönderdim.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
metin belgesi direkt olarak utf-8 oluyor mu bilmiyorum. siz o domain listesini farklı kaydet yapın, orada kodlama kısmını göreceksiniz. onu utf-8 yapın.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

eka eka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 144 / 46
  • Ticaret 2, (%100)

Linuxer adlı üyeden alıntı

Hocam backlinkleri tam olarak gösteren ücretsiz bir araç var mı bildiğiniz? Search console bildiğim kadarı ile tam olarak işe yaramıyor backlink konusunda, yada geç yansıyor. Birde 5 gün oldu disavow aracına text dosyasını göndereli ama hala sonuç gelmedi. Eğer tecrübeniz var ise ne zaman kaldırılır bu backlinkler?

Small seo tools sitesini kullan. Ücretli olarak forumdan ahrefs ve semrush analizi almanı tavsiye ederim.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam tam emin olmamakla birlikte disallow aracı ayda 1 güncelleme etki ediyor diye okuduğumu anımsıyorum. Bu yüzden bende geçen hafta gönderdiğim .txt dosyasını kontrol bile etmiyorum dedim ay başında kontrol edeceğim. Bu kötü backlinkler aynı zamanda spam skorunuda yükseltiyor ve bu da geriye itiyor. Site adı ne idi hocam

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al