wmaraci reklam
lidertakipci

İlk para kazanma anınız.

15 Mesajlar 1.658 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ergulproduction ergulproduction WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 76 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar maksat muhabbet olsun ilk paranızı hangi işten (grafik tasarım, yazılım, al sat vb) ve o işi nasıl aldığımıza dair hikayeyi yazabilirsiniz.

İlk para kazandığım iş : photoshop üzerinden afiş tasarlamak
Peki işi nasıl aldım : 10. Sınıfta tarih hocası belirli kişilere afiş tasarlayın ve getirin gibisinden söylemde bulundu. Bende o aralar eğitim videoları izliyordum. Hemen bağırdım afiş yapılır tane 10 lira gibisinden. İlk Başta biz sana yaptırmayız biz fotoğrafcıdan yaptırcaz diyen 7 kişi 1 hafta sonra (fotoğrafçının yüksek mebla istemesi ile R yaptılar) ve adam başi 15 liradan afiş tasarımı yapmıştım 7x15=105 TL ile ailecek yemeğe gitmiştik.
basich

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam internetten hep yazılım ile alakalı para kazandım. İlk kazandığım para mp3 skripti idi. Vk ile çalışan mp3 sitelerinin çok iyi tuttuğu zamanlardı. Arkadaşım ona vk api ile çalışan bir skript yapmamı istemişti. 1 günde yapmıştım. 150tl civarı para almıştım. 1 2 ay sonrasında site tüm sıralamalarda 1 numaradaydı. Ve o arkadaşımın sayesinde(soran herkese skriptin benim yaptığımı söylrmişti) skripti 23 kişiye daha satmıştım.
Ama en kolay parayı utopya.onlinr sitesinden almıştım. Oyunun ilk açıldığı hafta kaydolmuştum(yaklaşık iki yıl hayatta kaldı.) Hrnüz internetde ponzi sistemler olmadığı için bu siteler herkesin dikkatini çekiyordu. Oyunu anlatan bir video yapıp youtube'a yüklemiştim. Utopya diye arayan herkes görüyordu nerdeyse. Sonrasında tabi bolca referans kastım. 100 tl gibi bir yatırımla. 4.500 para çekmiştim. Sonrasını zaten biliyorsunuz. Dolandırdılar kaçtılar. Ama ben çok karlı çıktım. :D
ergulproduction

kişi bu mesajı beğendi.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Yıllar yıllar önce 7.sınıfta şuan kapalı olan bir forumda moderatörlük yapıyordum. Forum yöneticisi en sevdiğiniz moderatör kim deyip anket açmıştı birazcık propaganda yaparak ilk sıraya yükseldim :D 100 TL kazanmıştım bu sayede. Ben de eve yemek ısmarladım :)
ergulproduction

kişi bu mesajı beğendi.

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)
sene 2002-2003 yılları bende ortaokula gidiyorum. İnternetin İ sini bilmediğim zamanlar bende mahallede en iyi misketcilerdenim. Kazandıkça 10 tanesi 10 kuruşa geri satıyorum. Bir ayda 30 TL kazanmıştım. En büyük hasılatımda evden çıkarken hiç misketim yokken akşam eve 300 tane ile döndüğüm zamandı. Saolsun annem hepsini sobada bir güzel mum gibi erittiydi. Ey gidi günler :)
ergulproduction

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

hdfilmoon hdfilmoon WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Deneme
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 2 / 28
  • Ticaret 9, (%100)
Hocamın bilgisayarından ödev kontrolü yaparken kayıtlı sıfrelerden buldugum sifreyi facebooka denemistim olmuştu. Sonra 2 hafta sonra şifreyi değiştirmiştim. Bilgisayarla cok uğraştığımı biliyordu hoca söylemişti. Bende bir arkadaşım 50 tl ye yapiyor demiştim. Mail vs degistirip geri vermistim
ergulproduction

kişi bu mesajı beğendi.

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Lisede fizik hocası kalma durumu olanlara bilgisayarda wordde 20şer soru hazırlarsanız geçireceğim demişti. Hemen krizi fırsata çevirerek bu durumdaki 8-10 arkadaştan iş alarak sabah 6ya kadar hepsini bitirip teslim etmiştik bir arkadaşla. 100-150 lira falandı toplamda. Sonra o parayla içmeye gitmiştik 🤫 :D

Edit: 7 yaşındayken mahalledeki çocukları örgütleyip sokaklardan demir, bakır falan toplayıp hurdacıya satıyorduk. Para tam bölünmeyince üstüne ekleyip dağıtıyordum şimdi aklıma geldi :) çok da gönlü bolmuşum
ergulproduction

kişi bu mesajı beğendi.

ergulproduction ergulproduction WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 76 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes 7 YAŞINDA başlamış bu işlere 😂

conference conference Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İt
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 33 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
O anı hiç unutmam...
Facebookta birisi ile yazışmaya başladık. Adam web sitesi yaptıracak ama zar zor istiyor ne yaptirmak istediğini. Abi telefon numarası ver diyorum vermiyor. Uzun uğraşlar sonucu sisteme para yatırınca aylik belirli miktarda kar veren sistemler üzerine bir site yaptirmak istediğini anladım. Biraz illegal işler gibi geldi bana bende adam farklı bir arayışa girsin diye 2011'de 2500 tl fiyat çektim ve enteran bir şekilde kabul etti. Teklif verdim ama o zamanlar sadece script kurulumunu zar zor yapiyorum. Neyse adam kabul edince başladim bir arayışa ve zar zor bir script buldum. Demo kurup gösterdim ve begendide. Olaylar ilginç bir sekilde işliyordu.
Hesap numaramı verdim ve 1.250 tl gönderdi. Yurtdışı hosting kullanmak istediğini ve IP adresini saklamak istediğini belirtti. Vpn gibi programlarla saklayabilecegibi belirttim. Gitti hosting ve domainini aldı. Kurulumu yaptım. 1250 tl daha göndedi.
Vpn olayini anlat dedi. Bende o zamanlar bildigim kadar anlattim. IP adresim gizleniyor mu bak dedi. O zaman nasil baktim hatirlamiyorum ama gizlenmiyor su an dedim. IP adresimi görebiliyorsun oylemi dedi evet dedim.
Sonra VPN aktif etmeyi unutmuş ve aktif edince almanya mı neydi orada gözüktü IP adresi.
Bu sekilde kimse beni bulamaz dimi dedi. Çok sıradışı birsey olmadigi takdirde bulamaz ama işin içine polis vs girerse bulurlar dedim. Adam projeyi iptal ediyoruz kardesim dedi. Ben o an üzuldum tabi adamin parasini geri gönderecegim için.
Abi ödemeyi iade ediyorum dedim. Yok kardesim o senin emegin dedi :D topu topu 1-2 saat uğraşmıştim. Kabul etmek istemedim ama adamda kabul etmedi :D

btnaslan btnaslan Bilinen Hayatı Kodlayın Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek WebMater, Seo, YouTuber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 131 / 220
  • Ticaret 16, (%100)
Ben tr.gg üzerinden site kurmuştum sonra okuldan bir arkadaş bana da site kursana dedi ben yalandan 150₺ masraf harcadım dedim. Senin için yaparım ama karımi da vermen lazım dedim çocuktan 250₺ alarak bedava tr.gg sitesi kurdum. Cidden iyi geçirmişim be 😂😂😂

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
2009 yilinda blogger açıp para kazanma umuduyla copy paste 10-15 adet yazı girdim. Ne anahtar kelime var ne bold italik yapma var dümdüz yazı. Daha sonra adsense başvurusu yaptım ve kabul edildi. Hemen o akşam 4-5 bilgisayardan tiklama yaptım. Ama hiçbir şey kazandirmiyordu.

2 gün sonra real madrid gs maçı var. Hemen konu açtım ve play butonu sürekli dönen gif koymuştum .. Altina acilmiyorsa buradan diyerek adsense reklam linkine tiklattiriyorum. Facebook'ta tüm gruplara konu linkini paylaşıyorum. O gece adsense kazancima baktigimda 960 ₺ gibi bir rakam gördüm. Keyif sigarası ard arda yanıyor tabi.. Aradan 3 gün geçti ve parayi cekmek istediğinde malum yazıyı biliyorsunuz ..
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al