wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Temasının Ücretli/Ücretsiz Olması Ne Kadar Önemli

8 Mesajlar 1.046 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dambuldore dambuldore WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi | Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpress alt yapısı ile desteklenen bir blog kuracağım. Tema üzerine araştırma yaptım.

Hız bakımından, seo bakımından, kodlanış bakımından gayet idael, hatta üst düzey denilen ücretsiz wordpress temalarının olduğunu okudum. Ama önerilmemesinin bir sebebi vardı. "Özgünlük"

Tema ücretsiz olduğundan ötürü bir çok kişi tarafından kullanıldığı için özgün olmadığına değinilmiş.

1- Bu durum Google da üst sıralarda çıkmak için çok önemli mi? Temanın seo optimizasyonu, hızı, kodlanışı iyi olsa bile; Google gözünde çok büyük eksi yer miyim?

wmaraci
reklam

AdSenseisi AdSenseisi Özgürlük Bedel Gerektirir Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilinmiyor
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1570
  • Beğeniler 310 / 298
  • Ticaret 39, (%100)
Bence böyle birşey yok içeriği özgün olsun warez olmasın tema hiç sorun olmayacaktır bence

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler fikrinizi belirttiğiniz için. Ücretli temalara bakıyorum 30 dolardan başlıyor, gittiği yere kadar. Malum dolar da uçmuş. Ücretsiz temalardan bir tanesi ile işi çözmek istiyorum.
Umarım bunun dezavantajını yaşamam.

Belki vardır denemesini yapan; sonuçları, tecrübelerini paylaşabilecekler. :) Beklemedeyim.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
WordPress'in kendi temasını kullanabilirsiniz. 2019 yılında çıktı ve tamamen SEO, hız uyumlu :)

Biz kendi sitemizde WordPress'in kendi teması olan Twent Nineteen kullanıyoruz. Tabii WordPress destek sitesi olduğumuz için WordPress'in dışına çıkmadık tasarlarken sadece Gutenberg kullandık. Siz yine Sayfa tasarlarıcı eklentiler yardımıyla istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
herhangi bir etkisi yok. ücretli-ücretsiz kullanabilirsiniz ancak crackli temalar kullanmayın.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
Warez temada sıkıntılı kod olmadığı sürece bence bı problem yok tabi işin hak yönünü saymiyorum

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
İki sene önce colormag temasının ücretsiz versiyonu ile adsense aldım ve hedeflediğim anahtar kelimede ilk beş içerisine yükseldim... Ücretsiz tema ile de oluyor yani... Başarılar diliyorum...

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

aries adlı üyeden alıntı

İki sene önce colormag temasının ücretsiz versiyonu ile adsense aldım ve hedeflediğim anahtar kelimede ilk beş içerisine yükseldim... Ücretsiz tema ile de oluyor yani... Başarılar diliyorum...

Baktığım ve beğendiğim temalardan bir tanesiydi. Tam yerinde oldu örneklemeniz. Teşekkür ediyorum yorumunuz için.

SeceAVM adlı üyeden alıntı

Warez temada sıkıntılı kod olmadığı sürece bence bı problem yok tabi işin hak yönünü saymiyorum

Bu tip temalarda bahsettiğiniz gibi kodlara açıklar ekliyorlarmış sanırım. Kod bilgim de yok. En iyisi ücretsizlerden yürümem olur sanırım. :) Teşekkür ederim fikrinizi belirttiğiniz için.

Inchredible adlı üyeden alıntı

herhangi bir etkisi yok. ücretli-ücretsiz kullanabilirsiniz ancak crackli temalar kullanmayın.

Bu kadar kişi yanılıyor olamaz herhalde. İçim rahatladı bu yorumlardan sonra. :) Teşekkür ediyorum fikrinizi belirttiğiniz için.

sworks adlı üyeden alıntı

WordPress'in kendi temasını kullanabilirsiniz. 2019 yılında çıktı ve tamamen SEO, hız uyumlu :)

Biz kendi sitemizde WordPress'in kendi teması olan Twent Nineteen kullanıyoruz. Tabii WordPress destek sitesi olduğumuz için WordPress'in dışına çıkmadık tasarlarken sadece Gutenberg kullandık. Siz yine Sayfa tasarlarıcı eklentiler yardımıyla istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Bahsettiğiniz temanın canlı demosuna baktım. Tek bir ana sayfa üzerine kurulu gibi duruyor. Tabii özelleştirmeleri ile menüler eklenebiliyorsa olabilir. Siteyi açtığım vakit bakacağım. Teşekkürler yorumunuz için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al