wmaraci reklam

Google'da Yaşanan Dalgfalanma ve Sonuçları

19 Mesajlar 1.600 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TurkeyDesign TurkeyDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Mobil Uygulama ve Web Tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 68 / 58
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar dün biranda sitemin hitlerinde %100 düşüş yaşandı. 1 sayfa ve 1. sırada olduğum onlarca kelimede alt sıralara sitem düştü.

Bunun sebebi Google'da yaşanan dalgalanma olduğu söyleniyor lakin bir anda 3K hitim nasıl düşebilir. Yani bunu Google bilinçli mi yaptı ?

Benden daha aşağı olan rakip siteler yükselirken benim sitemin düşmesi beni bir hayli endişelendirdi. Bunun tek sebebi dalgalanma mı ? Yoksa başka da olabilir mi ?

Google'dan ban yediğimi düşündüm veya spam site olduğumu düşündüm lakin ne ban yedim ne de spam'a sitem düşmüş. Bu konuda daha bilgili kişiler beni aydınlatırsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

wmaraci
reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
anlık olabilir. eğer 1-2 haftalık süre içinde sürekli düşüş oluyosa yolunda gitmeyen birşey var demektir.Eğer herşeyi seo uyumlu olarak yapıyosan belli bir süre sonra yükselir.
TurkeyDesign

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 68 / 58
  • Ticaret 1, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

anlık olabilir. eğer 1-2 haftalık süre içinde sürekli düşüş oluyosa yolunda gitmeyen birşey var demektir.Eğer herşeyi seo uyumlu olarak yapıyosan belli bir süre sonra yükselir.

Sitem seo uyumlu. Bugüne kadar hiç tanıtım, backlink çalışması gibi seo çalışması yaptırmadım. Tamamen site kendisi yükselmişti ve tamamen organik hitti.

Yani google'ın sevmeyeceği hiçbir şey yapmadım buna rağmen düşüş yaşandı. Umarım dediğiniz gibi tekrar yükselir. Bir anda %100'e yakın düşüş çok sıkıntılı.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Anti SEO işlemleri uygulanıyor olabilir.. Backlinklerinizi analiz edin hocam. Ahrefs gibi kaynakları öneririm. Kalitesiz, spam sitelerden link çıkışları varsa disawow yapın.
TurkeyDesign

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 21.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 68 / 58
  • Ticaret 1, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Anti SEO işlemleri uygulanıyor olabilir.. Backlinklerinizi analiz edin hocam. Ahrefs gibi kaynakları öneririm. Kalitesiz, spam sitelerden link çıkışları varsa disawow yapın.

Ben herhangi bir backlink hizmeti almadım da yaptırmadım da...

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
rakipleriniz yada spam siteler size çöp sitelerden yüklü backlink saldırısı yapmışta olabilir. Ayrıca sitenizde hız problemi varsa gerilemeyede olabilir. Diğer tavsiyem ise kategori yada alt kategorilerin alt sayfaları varsa onları no-index yapmanızdır. bu sayfalar genelde google üzerinden hiç hit gelmez fakat site otoritesini aşağıya çeker.
TurkeyDesign

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 68 / 58
  • Ticaret 1, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

rakipleriniz yada spam siteler size çöp sitelerden yüklü backlink saldırısı yapmışta olabilir. Ayrıca sitenizde hız problemi varsa gerilemeyede olabilir. Diğer tavsiyem ise kategori yada alt kategorilerin alt sayfaları varsa onları no-index yapmanızdır. bu sayfalar genelde google üzerinden hiç hit gelmez fakat site otoritesini aşağıya çeker.

Rkip siteler spam backlink yapmış olabilir. Sitemde herhangi bir kategori yok. Mp3 Sitesi zaten. Google speed hızı da 96. Teknik açıdan bir problem yok. Lakin sanırım dediğiniz gibi rakip siteler spam saldırısı veya baka bir saldırı yapmış olabilir. Dünya hali insanlardan herşey beklenir.

Peki benim dışımda böye spam saldırısı olduysa ne yapmak gerekir.

TeknoGarii TeknoGarii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 10 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
birden düştünüz diye ani haraketler yapmayın. SEO karda araba sürmek gibidir. Bir şeyler yolunda gitmese de ani haraketler yapmamak gerekir.

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Mp3leri youtube'dan mı çekiyordunuz veya vk, soundcloud gibi sitelerden? Yani arama sonuçları başka bir sistem üzerinden mi listeleniyordu yoksa kendi databasenizden mi?
Birde mp3leri kendiniz tek tek ellemi ekliyordunuz?

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)

TurkeyDesign adlı üyeden alıntı

Rkip siteler spam backlink yapmış olabilir. Sitemde herhangi bir kategori yok. Mp3 Sitesi zaten. Google speed hızı da 96. Teknik açıdan bir problem yok. Lakin sanırım dediğiniz gibi rakip siteler spam saldırısı veya baka bir saldırı yapmış olabilir. Dünya hali insanlardan herşey beklenir.

Peki benim dışımda böye spam saldırısı olduysa ne yapmak gerekir.

ahrefs yada moz gibi seo araçlarından backlink taratması yapın bakalım ne çıkacak. forumda üyeliği olan birileri yardımcı olabilir sanırım. Ayrı rakiplerden ziyade bir çok spam site var onlardanda düşme olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al