nettebugun1 adlı üyeden alıntı

İlki, noterler yargı erki değildir. Elinize geçeceğinden emin olma ve sanıyorum biraz da ciddiyeti gösterme niyetiyle yapılmış.
İkincisi, avukatınızla görüşün elbette, ama ara yolun bulunmasını temenni ederim. Eğer iş inada binerse iade gerçekleştirilebilir. Dediğiniz gibi kendi rızasıyla uzmana göstermediğiyse ve siz de şimdi iddia edilenleri bilmiyorsanız, bu sizin hatanız değildir. Alıcı, aldığı malı inceleme hakkını kullanmadan satın almışsa sizin sorumluluğunuzun bulunması ilginç olacaktır. Amiyane tabirle zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışıyor olması gerçekten garip.
Bence kusurlu olan siz değil, aldığı ikinci el aracı bir uzmana göstermeyendir..

Hocam belki 10 kere teklif ettim bir baktirmasini inatla red etti üstüne komşusu denk geldi benden 2 kat fazla ısrar ettiyse de kabul ettiremedi.
Sanırsam kusurlu araci bilerek kusur masrafini düşerek alip, ikinci kez kusur masrafi düşürerek kar saglamaya çalışıyor. Suan kafam karıştı . Bayram nedeniye avukatimla suanlik görüşemiyorum:)

Ama noterden tebligat garip bir konu?
Neye gore borçlu ilan ediyor