wmaraci reklam

Yeni askerlik sistemi soru işaretlerim var ?

7 Mesajlar 870 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

baron111 baron111 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlığı
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 32 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
YENİ ASKERLİK SİSTEMİ SORU İŞARETLERİ ?
öncelikle herkese merhaba, başka açacağım müsait bir yer olmadığı için konuyu buraya açtım.

önlisans mezunu ve 22 yaşındayım.

yeni askerlik sistemi ile ilgili kafama takılan bir kaç soru var;

1- askerlik her öğrenim durumunu taşıyanlar için 6 ay mı olacak ? okuduğum kaynaklarda lise ve dengi okul mezunları için 6 ay zorunlu 6 ay isteğe bağlı olarak diye anladım. ancak önlisans mezunlarına 1 ay temel 10 ay kıta eğitimi yazıyor. yani ben buradan lise mezunları 6 ay yapabilecek ve önlisans mezunları yapamayacak olarak anladım.

ancak çok saçma geldiği için bana konuyu araştırmak istedim, inşallah yanlış anlamışımdır. bu konu hakkında detaylı bilgi birikime sahip birileri yardımcı olursa teşekkür ederim.
gokhanbalbal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

gokhanbalbal gokhanbalbal PHP İşleriniz Yapılır Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Backend Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 113 / 84
  • Ticaret 13, (%100)
Evet yanlış anlamışsın önlisans mezunları yedek astsubay olarak maaşlı yapacak 2 ay temel eğitim 10 ay görev olmak üzere. Tabi her 2 yıl okuyanı astsubay yapmazlar yine mülakat tarzı birşey olur ama hiç istemezsen 6 ay er olur yapar gelirsin hocam

Php işleriniz yapılır.

SheefLAMARCK SheefLAMARCK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Naptın
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 313
  • Beğeniler 73 / 31
  • Ticaret 8, (%88)
Bir askeri personel olarak 2 yil yedek astsubayligi tamamen bu devlet buyuklerin artik cocuklarinin lisans yerine onlisansi bitirmelerinden kaynakli cocuklari rahat etsin diye yapılanmış bir yöntem gecen zamanda yedek subayligin olduğu gibi pes doğrusu.

Bazi arkadaşlarin zoruna gidebilir bu söylediklerim fakat suan onlisans mezunu girla yani ben okumasin demiyorum kimseye ama bu bana karsi cikacak arkadaslarda buyuk ihtimal onlisans mezunu ve neden onlisans okuduğunu bile bilmeyen adamlar olacağına inaniyorum, Yedek astsubaylik sadece rahat maasli ve normal rutbelerin bir tik ustu olacaktır bu sure zarfinda bu adamlarin ne is yapacağı konusunda hic bir fikrim yok aynen yedek subaylarda olduğu gibi sadece rahat olup maas alacaklar tek işleri olur diye tahmin ediyorum

Bir anda olacak bir is değil konusuldu edildi fakat suan hala sikintilar var sen 6 aya indirirsen askerligi hudutlar sinir birlikleri hepsi sikintiya girecek sen bir hudut karakolundaki personelini zaten rahatlamiyorsun birde askeri azaltiyorsun daha cok sıkıntıya sokuyorsun akin akin yabanci sahis ulkeye giriyor suriyelilerdrn bahsetmiyorum bile afganistan pakistan sinirdan elini kolunu sallaya sallaya giriyor burda biz yakalayip deport ediyoruz ee sen birde askeri sureyi indir yedek astsubaylik getir o adamda rütbeliyim havasina girsin hic bir is yapmasin sinirdaki kacakcilik hatsafaya çıkacaktır.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 32 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

gokhanbalbal adlı üyeden alıntı

Evet yanlış anlamışsın önlisans mezunları yedek astsubay olarak maaşlı yapacak 2 ay temel eğitim 10 ay görev olmak üzere. Tabi her 2 yıl okuyanı astsubay yapmazlar yine mülakat tarzı birşey olur ama hiç istemezsen 6 ay er olur yapar gelirsin hocam

Yani bundan çıkardığım benim, isteğe bağlı 12 ay yedek astsubay, tekrar isteğe bağlı 6 ay askerlik şansım olacak.
Çok teşekkür ediyorum :D
gokhanbalbal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 32 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

SheefLAMARCK adlı üyeden alıntı

Bir askeri personel olarak 2 yil yedek astsubayligi tamamen bu devlet buyuklerin artik cocuklarinin lisans yerine onlisansi bitirmelerinden kaynakli cocuklari rahat etsin diye yapılanmış bir yöntem gecen zamanda yedek subayligin olduğu gibi pes doğrusu.

Bazi arkadaşlarin zoruna gidebilir bu söylediklerim fakat suan onlisans mezunu girla yani ben okumasin demiyorum kimseye ama bu bana karsi cikacak arkadaslarda buyuk ihtimal onlisans mezunu ve neden onlisans okuduğunu bile bilmeyen adamlar olacağına inaniyorum, Yedek astsubaylik sadece rahat maasli ve normal rutbelerin bir tik ustu olacaktır bu sure zarfinda bu adamlarin ne is yapacağı konusunda hic bir fikrim yok aynen yedek subaylarda olduğu gibi sadece rahat olup maas alacaklar tek işleri olur diye tahmin ediyorum

Bir anda olacak bir is değil konusuldu edildi fakat suan hala sikintilar var sen 6 aya indirirsen askerligi hudutlar sinir birlikleri hepsi sikintiya girecek sen bir hudut karakolundaki personelini zaten rahatlamiyorsun birde askeri azaltiyorsun daha cok sıkıntıya sokuyorsun akin akin yabanci sahis ulkeye giriyor suriyelilerdrn bahsetmiyorum bile afganistan pakistan sinirdan elini kolunu sallaya sallaya giriyor burda biz yakalayip deport ediyoruz ee sen birde askeri sureyi indir yedek astsubaylik getir o adamda rütbeliyim havasina girsin hic bir is yapmasin sinirdaki kacakcilik hatsafaya çıkacaktır.

Dediklerinizde çok haklısınız hocam, ben de bundan 2 ay önce astsubaylık aşamalarını kazanmıştım ancak sağlık problemimden dolayı elendim, bende bu onurlu mesleği ömrüm boyunca icra etmek istiyordum. En çok istediğim meslekti askerlik, nasip olmadı inşallah bir gün olur.

Ancak ben sadece kafama takılan bu saçmalığı araştırmak ve doğrusunu bulmak için konu açtım. Teşekkürler.

SheefLAMARCK SheefLAMARCK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Naptın
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 313
  • Beğeniler 73 / 31
  • Ticaret 8, (%88)
sozum meclisten dışarı ben sadece icimde kalmisti formda acilmadi buna yakin bir konu o yuzden yapistirayim dedim hakkinda hayirlisi olur insallah

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
baron111 hocam zaman gösterir, ama hem sizin isteğiniz, hem de diğerlerinin rağbeti/isteği belirleyici olabilir hangisine tabi olacağınıza...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al