Buradaki olay sadece Suriyelilere yönelik değil, ortak kullanım alanını işgal eden herkes için getirilmiş bir kuraldır. Bence haklı ve gerekli bir kuraldı. Sonuç olarak Suriyelilerin plaja girme hakkı olduğu kadar benim de plajlara girme hakkım var ve onlar çadıları ve çöpleriyle plajları işgal ederek benim elimden bu hakkı alıyor.

Aynı şekilde eğer ben de plaja çadır kurup bu ortak alanı işgal etsem plaja girme hakkı olan herkesi bu haktan mahrum etmiş olacaktım.

Ayrıca belediye başkanı gerekli açıklamayı yapmıştır, olay çarpıtmanın anlamı yok.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/mudanya-belediye-baskanindan-suriyeli-aciklamasi-5095359/

Herhangi bir siyasi partiyi savunmuyorum. Konu sahibi bu konudaki düşüncelerimi sorduğundan cevap yazdım. Herhangi bir tartışma içine girmek istemediğimdem başka cevap yazmayacağım.

Not: Konu sahibi ben bu konudan bahsetmedim derse diye bir cevap eklemek istiyorum; Bu konuyu açarak ne vurgulamak istediğin açıkca bellidir ben de ona göre cevap yazdım. Yorumda herhangi bir siyasi mesaj olmadığını vurgulamak isterim.

Herkese iyi forumlar dilerim.