Ben o kadar olumsuz düşünmüyorum, çoğu şeyin de kulaktan dolma bilgiler olduğunu ve çarpıtılarak bizlere yansıdığına inanıyorum. Tamam bende bunaltıcı şeyler görüyorum, şahit oluyorum fakat bu insanların başka bir ülkede kendilerini evlerinde gibi hissetmesinin nasıl bir duygu olduğunu ne kadar kişi biliyor anlıyor? Sadece yerel düşünmemek lazım. Düşünsene bir milletin tarihi kaderini değiştirecek nitelikte onların kahramanı oluyorsun. Tarih kitaplarına böyle yazılıyor. Bence muazzam birşey. Türkiye ilk değil ki her zaman çok uluslu milletlerin sığındığı yaşadığı bir yer olmuştur. Bunların yerine Amerikalı, Rus, Alman vs. Olabilirdi. O zaman görüşler çok farklı olurdu. Tamam cahiller, görgüsüzler ama bir şekilde olaylar böyle gelişti ve biz insanları Suriyeli ve turist diye ayırıyoruz. Yanlış düşünüyor olabilirim ama benim gözümde Marmaris'te tatil yapan turist kisvesi adı altında gelen Rus Dimitri ile Türkiye'ye sığınan Suriyeli Ahmed aynı değerde. En başta ikiside insan... Kimse farkında değil ama Türkiye birlik olmakta, hoşgörülü olmakta, saygılı olmakta çok zorlanıyor. Korkuyorum ki 3-4 nesil sonra bizlerden utanan torunlarımız olmasın... 1 Suriyeli katil diye hepsi katil olmuyor... Çok görüyorum sosyal medyada, yobaz deniyor, çocuk tacizcisi deniyor, karısını asıyor kesiyor,,, siz bunlar sadece Türkiye'de mi oluyor sanıyorsunuz? Türkiye'de adam Cuma namazına gidiyor diye tersleniyor, Ramazan'da içiyor diye hayıflanıyor. Durun bi sakin olun ya :) biz ne zaman böyle olduk? Neden kendi milletimize karşı bu kadar ön yargiliyiz? Tüm bunları neden anlattım. Kendi milletimizden Mahmut'u sevemiyor, çekemiyorken, Suriyeli Mahmud' u neden bagrimiza basalım (?) Maalesef Türkiye de algı böyle. 1 Müslüman günah işlerse İslamiyet kötülenir, 1 ateist İzmirli olursa İzmir kötülenir. Halbuki bu tamamen bilinç altında oluşturulan bir algidir. Suriyeliler meselesininde böyle olduğunu düşünüyorum. Amerika milyonlarca sığınmacıları ülkeye sokarken burası özgürlükler ülkesi dedi. Ama öyle ama böyle bu algıyı verdi... Suriyeliler savaştan kaçmış yerini yurdunu bırakmış olabilir. Senin özgürlük alanını kısıtlamadigi sürece onlar misafir. Burası Türkiye kendinize gelin :)) 3-5 insanın günahını hepsine yazmayın yazıktır. Hakeden mutlaka vardır. Ona şüphem yok ama siyasi değil insani düşünün. Yani en azından ben böyle düşünüyorum. Yok yüzmeye hakkım var, yok cafede Nargile içiyorlar, bize ne kardeşim. Biz gidip memleketi Suriyelilere teslim etmedik ki :)) sadece Suriyelileri değil tüm insanları rahat bırakın,, :))

Bence ...