Herkese hayırlı günler.

Yaklaşık bir yıl önce bir web sitesi yaptırdım wordpress.
Yayınlanmasından 1 ay sonra çeşitli imleme siteleri ile backlink vs çalışması yaptım kendi amatör halimle istediğim anahtar kelimede 1nci sıraya yükseldi bir anda.(tesadüf olabilir yükselmesi ve imleme ile alakası)

Yaklaşık 7 ay kadar 1nci sırada kalan site önce 2nci sıraya daha sonra 3ncü sıraya düşerek son 3 aydır sıralaması 3ncü olarak kaldı.

Rakiplerim (1. ve 2.) makalelerine baktığımda 5 tane yada 6 tane makalesi varken ; Ben 1 yıl içerisinde 80 adet makale yazdım 10 gün öncede bu makaleleri güncelledim en düşük makale kelime sayım 450+ (1000+ kelimelik makalelerde mevcut).
Bunun yanında bilindik sitelerden backlink çalışması da yapıyorum.Edu gov sitelere yorumlar site tanıtımı vs...

Ancak bir türlü 1.cı sırayı alamıyorum her gün uğraşıyorum.

Biraz araştırmalar yaptım ve sunucumda bulunan siteler benim ile aynı ip adresini kullanmakta ve bu sitelerden 1 veya daha fazlası ceza almış olabilir bu sanada yansımış olabilir çıkarımını elde ettim forumlardan araştırdığım kadarıyla.

Sizce özel sanal ip almam bu işe bir faydası olacak mıdır ?

Ve böyle birşey yaptığımda sıralama kaybı yaşar mıyım ? (sonuç olarak sıralamada ilk sayfadayım.)

Farklı fikir ve önerilerinize açığım.
İYİ GÜNLER