İyi forumlar dilerim herkese...

Sizlere çok kısa kendimden bahsederek konuya giriş yapacağım, çünkü "nereden başlamalı" sorusu çok gıcık, farkındayım.

Ben henüz ilk okulda, 10-11 yaşlarında -reklam olmadığı için url vermiyorum- internette bedava site açmamızı sağlayan bazı platformlar vardı, gerçi hâlâ daha var, her neyse. O zamanlardan gelen bir heves ile başladı webmaster yolculuğum birkaç sene içinde html ve css konusunda kendimi geliştirdim ve yanlış hatırlamıyosam liseye başlamadan önceki sene php üzerine kendimi oldukça geliştirdim. Php, benim için yazması zevkli bir kod dizimi haline geldi diyebilirim. Fakat bir olay sonucu artık bilgisayar sahibi olamamdan ve ailevi bazı sıkıntılardan ötürü 3 senelik bir ara verdim bu işlere, hiç uğraşamadım. Şimdi 19 yaşındayım üniversite öğrencisiyim ve benim için oldukça kötü, hayatımı A'dan Z'ye etkileyen bir olay yaşandı yaklaşık 1 ay önce. Artık kendi paramı kazanmak zorundayım ve bu zamana kadar başka hiçbir meslek öğrenmedim. Yazılım üzerine çalışmalar yapmak istiyorum. Okulumu da mümkün olduğunca aksatmamam gerek. Annem çok üzülür, her neyse.

Şu an ki dönemde bir "web site oluşturmak" tabiri çok tuhaf geliyor. "Ne web site'ı
kardeşim?", "Bırakın şöyle gıcık lafları artık" vsvs. demenizi hiç istemiyorum, inanın... :)

Ama bu durumdayım, ben özellikle php bilgimle öncelikle kendimi geçindirecek, ardından ufak da olsa birikim yapmamı sağlayacak nasıl bir iş yapabilirim? Sermaye durumum da yerlerde malesef.. Neler önerirsiniz dostlar? Sizleri seviyorum, merakla okuyacağım yazdıklarınızı, iyi forumlar...