Backlinkcigeldi xsafa Kreatorn Bende bunun üzerine bir şey ekleyeyim,

2015 yılında youtube üzerinden bir kanal kurdum ve henüz 8. Sınıftaydım yani 14 yaşındaydım.
6 ay boyunca Youtube üzerinden Winodows Movie Maker ile videolar düzenliyordum tabi o zamanlar youtube'ta bu kadar geniş bir kitle yoktu benim videoları bile günde 1000-2000 kişi izliyordu.

Henüz 14 yaşımdayım ve AdSense ile yavaş yavaş para kazanıyordum. Çok gururlanmıştım,
bir ay boyunca videolarımı büyük bir kesim izledi ve o ay yaklaşık 400 TL kazandım.

8 ayın sonunda AdSense hesabımda 900 TL birikmişti bunu aileme söyleyince kendi başıma bir şey yaptığım için benimle gurur duyacaklarını düşünüyordum. Para abimin hesabına yattığında ilk babama söyledim ve neden bu işlerle uğraştığımı sorguladı ve bir daha bu tür şeylerle ilgilenmememi istedi.

O gün bilgisayarım ve telefonum elimden alınmıştı. Ayrıca Youtube kanalımda abim tarafından silindi.

Aradan 5-6 ay geçmeden videolardan gelen parayla bir grundig marka bilgisayar aldım, bu sefer babamın dediğini yaptım youtube ile ilgilenmeyi bıraktım ve kendime bir site kurdum. - hala ilgilendiğim ilk sitem-

Sonrasında bu siteden de para kazanmaya başladım, yaşım 16, 2 aylık gelirim 1400 TL.

Babam bu işlerle ilgilenmeme artık bir şey demiyordu. ( haberler sağolsun, bilgisayarla ilgilenenlerin A++ meslek bulma ihtimali daha yüksekmiş.)

Bu yaşıma kadar 50 tane site ile uğraştım 39 tanesinde başarısız oldum şimdilik elimde 11 sitem var ve bunlardan 2 aylık gelirim 7-8k yı buluyor.

Bunlarla birlikte kodlamada (özellikle C ve C#) kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Demek istediğim öğrenci olmanız bir şeyi değiştiremezsiniz olmamalı. Ülkemizde böyle bir algı olabilir ama bu size bağlı.

Ayrıca Fen lisesinde okuyorum - okuyordum- ve tescilli okul sonuncusuydum ama bu çalışmadığım içindi.

Geçen sınava girdim ve hiçbir şey yapamadım, yolumuza bakmaya çalışacağız.

Umarım ön yargılarımızdan ülkece kurtuluruz.