wmaraci reklam
lidertakipci

Napalım Bırakalım mı bu işleri ?

33 Mesajlar 4.728 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)

aykatr adlı üyeden alıntı

Google durduk yere böyle bir düşüş yapmaz. Bunun altında sitenizdeki sorunlar yatar. Para kazandıran sayfalarınızın sıralaması yada değeri düştükçe gelirinizde düşer. Bakın hitiniz demiyorum. Para kazandıran sayfalar diyorum. Sayfa değeriniz diyorum. Daha hangi sayfanızın size ne bıraktığını neden bu oranı kazandığınızı bilmiyorsanız zaten bu işe hiç girmeyin. Gelir paylaşımı ve Analiz yapmayı bilmiyorsanız yabancı siteden de hiç bir şey kazanamazsınız.

Şöyle bir örnek vereyim; Biri size 1tl veriyor ve bu parayla 1 ekmek al diyor. Sizde bu 1tl nin nerden geldiğini ve adamın sizin karnınızı doyurmak için neden her gün 1tl verdiğini hiç sorgulamadan aylarca ekmek almaya devam ediyorsunuz. Adam belli bir sebebten dolayı bir gün 1tl vermeyi bırakınca kafanıza dank ediyor.. Sahi bu adam neden size 1tl veriyor hiç sorguladınız mı? :)

Sıralamada düşüş yok aksine her geçen gün yükseliş var. Sayfa değerinde nasıl düşüş olabilir sizce ? Ben o konuda hiç bir bilgiye sahip değilim. Sayfa değerinde düşme neden yaşanır ki ? Sayfa aynı sayfa , absürt hiç bir şey yok sitelerimde. Sayfalar ilk günkü gibi hem trafik , hem yorum alan sayfalar. 1 TL ekmek parası verenler , neden şimdi vermiyor olabilir. Kısacası sayfa değeri nasıl ne sebeplerle düşer ?

wmaraci
reklam

aykatr aykatr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

GrafAdem adlı üyeden alıntı

Sıralamada düşüş yok aksine her geçen gün yükseliş var. Sayfa değerinde nasıl düşüş olabilir sizce ? Ben o konuda hiç bir bilgiye sahip değilim. Sayfa değerinde düşme neden yaşanır ki ? Sayfa aynı sayfa , absürt hiç bir şey yok sitelerimde. Sayfalar ilk günkü gibi hem trafik , hem yorum alan sayfalar. 1 TL ekmek parası verenler , neden şimdi vermiyor olabilir. Kısacası sayfa değeri nasıl ne sebeplerle düşer ?

Hocam bu biranda analiz edebileceginiz bir şey değil. Daha önceden bunu yapıyor olmanız gerekti. Ilk önce adsense ve analytics birbirine bağlamanız gerekir. Bunu yaptığınızda Analytics bölümümden gelir dağılımını ve hangi sayfanın ne kadar bıraktığını görürsünüz. Sitenizin kelime yükselişleri backlink aralıkları gibi bir cok bilgiyi Ahrefs veya SemRush gibi siteler vasıtası ile takip edip nerelerde hata yaptığınızı incelemelisiniz. Ayrıca google search console girip sitenizde manuel spam var mi bir bakmanızda fayda var. Daha bunun gibi bir çok aşama var gelirinize etki edecek. Kısacası bol bol okumanız gerek. :)

• Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Analytics ve Adsense bağlı. Spam kontrolünü sık sık yapıyorum. Backlink çok fazla yok zaten bir kaç kaliteli siteden 3-4 adet aldığım backlink var. Console' da Spam yok . Ama Analytics ' te ben sadece online kontrolü ve en çok hangi sayfaların trafik aldığına bakardım. Gelir dağılımı sekmesini hiç görmemiştim bile. Ona da bi bakayım. Teşekkür ederim.

comonda2 comonda2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
içeriği kendiniz üretmeyin.üyelerin içerik göndermek için yarıştığı platformlar kurmaya çalışın.illa forum olmak zorunda değil biraz yaratıcı olun ve mümkünse belli bir amaca hizmet etmeli,sade olmalı.örneğin instagram sadece resim için ya da twitter birkaç cümlelik durum bildirimi için.

wmaraci
wmaraci

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
İşin garip tarafı ülkede tekel bayii domates de satıyor. Çizgi film sektöründe ilerliyoruz 2 yıldır. Lakin görüyorum ki haber siteleri bile çizgi filmleri Google'dan ziyaretçi gelir diye içerik olarak girmişler. Bence herkes kendi işini yapmalı.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

Dasha Dasha Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar aylik en az 1 k kazanmıyorsanız ugraşmayın cidden yazik ediyorsunuz zevk için yapanlara değil yorumum
comonda2

kişi bu mesajı beğendi.

comonda2 comonda2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 46 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
@dasha aynen youtuber olmak daha makul bir seçenek bu durumda

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Tam 1 haftadır abartısız 1ve 4 kuruş arasında ağırlıklı 1 kuruş şekilde adsense tbm ile karşılaştım. Daha önce bu denli arka arkaya bir tbm düşüklüğü hiç yaşamamıştım. Neyse ki daha bugün normale döndü ve 10 kuruş üzerine attı. Umarım yine düşmez. İngilizce site olayı da göründüğü kadar basit değil. Belki pinterest olayıyla bir yere kadar gidilir.

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Bugün 3 KRŞ TBM aldım, artık kazandırmıyor, sırf hobim diye açık tutuyorum siteleri yoksa bir gelir beklentim yok zaten.

• Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Tam 1 haftadır abartısız 1ve 4 kuruş arasında ağırlıklı 1 kuruş şekilde adsense tbm ile karşılaştım. Daha önce bu denli arka arkaya bir tbm düşüklüğü hiç yaşamamıştım. Neyse ki daha bugün normale döndü ve 10 kuruş üzerine attı. Umarım yine düşmez. İngilizce site olayı da göründüğü kadar basit değil. Belki pinterest olayıyla bir yere kadar gidilir.

Benimde Son 2 haftadır böyle. Genel olarak araştırdığımda bir çok kişide son 2-3 haftadır düşüşler olduğunu gördüm. Umarım geçici bişeydir , umarım böyle kalmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al