wmaraci reklam
lidertakipci

LoL Taktik Savaşları - Efsane Komp - 3 Elementalist, 4 Buzul, 3 Yordle ve 1 Ninja

4 Mesajlar 808 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TurkeyDesign TurkeyDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Mobil Uygulama ve Web Tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 68 / 58
  • Ticaret 1, (%100)
Yukarıdaki başlıkta belirttiğim kompa dayanabilen çıkmadı. Eşya dizilimi ve şampiyon seçimlerine kadar hepsi uyum içinde.

Şampiyon Seçimleri ve Özellikleri

Elementalistler; Brand, Lisandra ve Kennen
Buzullar;Lisandra ve Ashe --> Eşya ile Buzul yapılanlar --> Brand ve Gnar
Yordle; Gnar, Kennen ve Tristana
Dövüşçü: Cho'Gath

Eşya Dizilimleri:

Gnar: Donmuş Balyoz, Guinso ve Kırmızı Güçlendirme
Brand: Donmuş Balyoz, Sojin ve Kırmızı Güçlendirme
Tristana: Statik

Yukarıdaki kompun ana taşıyıcısı Gnardır. Gnar 2 level ve üzerindeki eşyalar ile 2k cana ulaşmaktadır. Ultisini attığında ise 4k cana ulaşmaktadır. Guinso ile çok erken full can ile ulti attığı için kırmızı güçlendirme + canı + guinsonun tetiklenmesi ile çok seri vuruş yapıp anında kırmızı güçlendirme ile cana oranla vurduğu için yok etmektedir.

3 Elemantalistin sağladığı Golem avantajı ile tüm rakipler golem ile uğraşırken Gnar ulti atmakta ve donmuş balyozun verdiği buzul avantajı sayesinde vurdukları rakibi stanlayıp anında öldürebilmektedir.

Bunun yanı sıra gnar ultisi ile savrulan rakipler kennen ve Lisandra ultisi içine düşüp stan ve har yemekte ve Sojinli ve Kırmızı güçlendirmeli Brandin arka arkaya attığı ultiler ile anında rakip yok olmaktadır.

Bunun yanı sıra CHo'Gath'ın ultisi ile rakip adeta stanlar içinde yüzüp nefes dahi alamamaktadır.

Tabiki 3 Yordle'ın verdiği %25'lik ıskalama avantajı sayesinde rakibin 4 vuruşlarından biri ıska olmakta ve takım adeta hasar almaz olmaktadır.

Bu kompta 3 level olmanıza gerek yok. Tüm takım Tristana hariç ( o da erken seviyede bulunduğu için 3 level oldu) 2 level.

Karşıma 6 kılıç ustalı dravenlı komplar geldi ve 6 büyücülü komplar geldi 12 canla comeback yaptım.

Not: Oyun uzadı ve 8 levelde çift spatula ile yere 2 buzul daha ekledim ama onun resmini almayı unuttum. Birdahaki Taktik savaşlarında bu kompun 6 buzullu versiyonunu da göstereceğim. Bu kompa ulaşmanız için mutlaka oyun başında dayak yemelisiniz :)

Ufak Not: Morellemikonlu Brand değil Kırmızı Güçlendirmeli Brand hem daha ddayanıklı hem de her ultisi daha fazla alan hasarına sahip. Kırmızı güçlendirme direk ultisinin etkisini ve yakıcılığını artırıyor.

Kompun Dizilişi ve Resmi:

wmaraci
reklam

meturkan meturkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 7 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Bu kadar iteme ulaşamıyorum ben, şanssızım :)

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Şuan 6 büyücü kompozisyonu çok daha güçlü. Ama yeni yama ile nerf yiyeceği için bu komp kullanılabilir. Buzul aşırı OP

TurkeyDesign TurkeyDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Mobil Uygulama ve Web Tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 68 / 58
  • Ticaret 1, (%100)

meturkan adlı üyeden alıntı

Bu kadar iteme ulaşamıyorum ben, şanssızım :)

Bazen şans işi ulaşıyorsun ama çoğu zaman taktik işi. Seçim ekranına hep önde gidip istediğim itemi aldım. Bu nedenle ilk başta dayak atmak mantıksız.

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

Şuan 6 büyücü kompozisyonu çok daha güçlü. Ama yeni yama ile nerf yiyeceği için bu komp kullanılabilir. Buzul aşırı OP

Büyücüleri de eziyorsun bu komp ile. Soll en fazla 2 3 ulti atabiliyor. Zaten o atasıya kadar tüm öndekiler ölüyor ve solde ölüyor. Bu maçımda 6 büyücü ve 6 kılıç ustası ile karşılaştım. Bende seviye ilerledikten sonra 2 buzul daha kattım ve hepsi yok oldu. sıul hasarı zaten brend ve gnar vuruyor diğerleri sadece komp için gerekli :) Solü bitiren cho'gath ultisi ve ardından gelen brand ultisi. Brand bir maçta 5 6 ulti atabiliyor zaten o sırada soll yok oluyor.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al