wmaraci reklam

Bir günde ilk veya ikinci sayfaya çıkmak mümkün mü?

27 Mesajlar 3.223 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
İndexlettiğinizde; emrivaki yapmış oluyorsunuz. Google da size o an diyor ki; bak çalışırsan buralara gelebilirsin, sana ispat ettim. Şimdi sıra senin çalışmalarını görmeye kaldı.. dedikten bir süre sonra ilk 100 dışına gidersiniz.

Kısacası öyle 2-3 günde kalıcı bir sıralamaya asla sahip olamazsınız.

wmaraci
reklam

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Footer'a "I Love Google" yaz
mertbilgin gfo Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Headere "Google Fan" yaz

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)
Mümkün.. ama nasıl?

1-) Sitenin yaşı ve içerik kalitesi, özgünlüğü
2-) Sitenin otoritesi, Pagerank'ı
3-) O makaleye eş-zamanlı olarak alınmış kaliteli backlinkler
4-) Mümkün olduğunca uzun, düzgün bir dil ve Türkçe ile yazılmış, %100 özgün olacak şekilde
5-) İstenen 'anahtar kelime'nin düzgünce kullanımı
6-) Blog / Haber tarzı ise Google News Kaydı
7-) Webmaster Tools ve Google Analytics kaydı ve tabii ki sağlam bir sitemap ve robots.txt
8-) Sitenin ve makalenin -veya neyse artık yani içeriğin- SEO uyumluluğu
9-) Sitenin düzenli -kaliteli- içerik girişi olması, Google botları artık siteyi ezberliyor ve otomatik pingleniyor
10-) Sağlam Sosyal Medya hesaplarından eş-zamanlı paylaşım
11-) -Pek tavsiye edilmez ama ben bazen yapıyorum- ping servislerini kullanarak url pingleme
12-) Bu alanda -yani anahtar kelimede- olan rakiplerin gücü ve rakip sayısı
13-) Anahtar kelimenin aranma hacmi

..gibi gibi çok fazla etken var ama yapılabiliyor, yapılamaz değil. Yapsan bile oraya kalıcı olarak oturur musun? tartışılır..

Fazla kasmadan, elinden geleni yaparak, özgün ve düzün & kaliteli içerikleri düzenli girerek akışına bırak. Google zaten gerekeni yapar.

Düzenliden kastım; Mesela 2 gün makale girdin ama sonra 1 hafta girmedin.. öyle olmaz. Düzenli olarak müsait oldukça mümkünse her gün özgün makalelerini gir. Ayrıca böyle arka arkaya spam olarak yapma.. 60 dakikada bir işte 120 dakikada bir gibi gibi zamana yay makalelerini.. günün farklı farklı saatlerinde yolla. Botları meşgul et biraz.

Medium
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Düzenli içerik girme konusu biraz abartılıyor aslında.

Faydalı kaynak; ''içerik kraldır'' konusunda kendinizi geliştirirseniz, sürekli içerik girmenize gerek yoktur. Aksi takdirde her gün içerik gireceğim derken sitenizi çöplüğe çevirirsiniz.

Bir haber sitesi, viral sitesi vs ise her gün girebilirsiniz belirli takipçileri kaçırmamak adına. Ancak kişisel bloglarda her gün 3 tane 5 tane içerik diyerek zorlamayın kendinizi.

Şehir efsanesi gibi bir şey bu dayatılan kural. Bir kaç gün içerik girmediniz diye google size ceza vermez. Ezbere hareket etmeyelim diyorum kısacası. İki gün girdin, 1 hafta girmedin diye siteye zarar gelmez, ezbere konuşmayalım..

Google sizi faydalı kaynak olarak algıladığında zaten zamanla iyi sıralarda olacağınız için hit yükselecektir. Hit yükselmesine oranla zengin içerikleri girdiğinizde daha da başarılı olursunuz.

Kim çıkarmış bu kuralı, onu da anlamış değilim doğrusu :)
Saffet

kişi bu mesajı beğendi.

Yazardurur Yazardurur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 7 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
hizmet sitesi diyebiliriz hocam. Örneğin kurabiye fiyatları, en iyi kurabiye nasıl yapılır, izmir kurabiye fiyatları, ankara kurabiye fiyatları gibi :D blog tarzında biraz döşemem lazım sonra asıl fiyatlara geçeceğim. Şuanda da zaten adsense başvurusu yaptım. Onun içinde iyi olur.

Roda66 Roda66 istanbulviptransfer.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
benim sayfa için uğraşıyorum bir türlü 3 veya 4. Sayfalardan ilk sıralara gelemiyoruz. Bizim sektör için ilk sayfa önemli.
https://istanbulviptransfer.com ne gibi değişiklikler önerirsiniz.

https://istanbulviptransfer.com

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Düzenli içerik girme konusu biraz abartılıyor aslında.

Faydalı kaynak; ''içerik kraldır'' konusunda kendinizi geliştirirseniz, sürekli içerik girmenize gerek yoktur. Aksi takdirde her gün içerik gireceğim derken sitenizi çöplüğe çevirirsiniz.

Bir haber sitesi, viral sitesi vs ise her gün girebilirsiniz belirli takipçileri kaçırmamak adına. Ancak kişisel bloglarda her gün 3 tane 5 tane içerik diyerek zorlamayın kendinizi.

Şehir efsanesi gibi bir şey bu dayatılan kural. Bir kaç gün içerik girmediniz diye google size ceza vermez. Ezbere hareket etmeyelim diyorum kısacası. İki gün girdin, 1 hafta girmedin diye siteye zarar gelmez, ezbere konuşmayalım..

Google sizi faydalı kaynak olarak algıladığında zaten zamanla iyi sıralarda olacağınız için hit yükselecektir. Hit yükselmesine oranla zengin içerikleri girdiğinizde daha da başarılı olursunuz.

Kim çıkarmış bu kuralı, onu da anlamış değilim doğrusu :)

Haklısınız. Ben Film sitesi yönettiğim için şu an kendime göre yazdım, bizim devamlı güncel kalmamız gerekiyor. Keza haber siteleri de böyle.

Ancak arkadaşın dediği gibi Blog vb. sitelerde, içerik girme sıklığı yerine, 'kaliteli' içerik daha önemli tabii..

Benim şahsen film veya dizi ekledikten 1 gün sonrasında ilk sayfada 1-2-3. sıralara oturmuşluğum var.. Orda kaldığım da oldu veya düştüğüm de oldu..

Medium

• Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

Roda66 adlı üyeden alıntı

benim sayfa için uğraşıyorum bir türlü 3 veya 4. Sayfalardan ilk sıralara gelemiyoruz. Bizim sektör için ilk sayfa önemli.
https://istanbulviptransfer.com ne gibi değişiklikler önerirsiniz.

Site ingilizce olduğu için zaten Türkçe anahtar kelimede pek çıkma şansı yok, hangi ingilizce kelimede çıkmak istiyorsunuz?

Belki kaliteli tanıtım (özellikle yüksek alexa değerli haber siteleri veya bilgi/makale) sitelerinden ingilizce tanıtım makalesi ile sağlam anahtar kelime kullanmak faydalı olabilir, ben olsam denerdim. Yabancı siteler de olabilir.

Medium

Roda66 Roda66 istanbulviptransfer.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
istanbul airport vip transfer, havalimanı transfer, airport taxi vs.

https://istanbulviptransfer.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al