Sanırım başka devlet yardımı yok. O çeyiz hesabı saçmalığı da ne kadar faydalı bilmiyorum. Düzenli olarak her ay para yatiracaksin da, en az 3-5 yıl hesapta kalacakmışta, sonra devlet bilmem yüzde kaç verecekmiş. Faizli hesabin isim değiştirmiş hali işte. Hatta faizlide istedigin zaman parani çekip sonra tekrar ilave yapabiliyorsun. Bunların sisteminde 3-5 yıl dokunamıyorsun. Çekersen sistem bozuluyormuş falan. Faizli hesaptan belki 3 kuruş fazla veriyorlar en fazla. Anca parası olup 3yıl o ceyiz hesabına dokunmasına gerek kalmayan kişiler için uygun. İşsizlik sorunu yaşayacak olan 1 yıl sonra o paraya muhtaç olup çekerse boşuna beklemiş olur. Neyse içimi boşalttim bu vesileyle kusura bakmayın :)

Size önerim valiliğe başvurun eğer maddi sıkıntınız varsa. Birkaç kişiden duydum, bu konuda yardım edebiliyorlarmış durumu olmayanlara. Bir de belediyelerin toplu evlilik törenleri vs. okuyordu sanırım. Garip bir durum ama hiç yoktan iyidir. Ona da bakabilirsiniz. Müftülüge de başvurup şansınızı deneyebilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar... Allah kavuştursun...