wmaraci reklam
lidertakipci

google cloud server site kurma

30 Mesajlar 3.950 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

megaster megaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek takılıyorum
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba arkadaşlar 12 ay geçerli ücretiz google cloud aldım 3-4 site barındırmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olacak varmı amazon vps de bir türlü plesk, centes web, vestacp kurmadım, allah rızası için bi yardım edin

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Dilerseniz ücretli hizmet sağlayan arkadaşlar var onlarla çalışabilirsiniz. Diğer türlü isteseler bile hiç kimsenin yardımcı olabileceğini sanmıyorum çünkü genel bir konudan bahsediyorsunuz.

Tam olarak aradığınız nedir mesela? SSH ile sunucuya mı bağlanamadınız? Kurulum esnasında hata mı verdi? Hangi rehber üzerinden ilerlemeye çalıştınız? Karşılaştıysanız eğer ne tür bir hata ile karşılaştınız? Ne gibi çözümler denediniz? Her şeyi hallettiniz ip adresi mi sorun çıkardı?

Ancak bu şekilde yardımcı olanlar çıkacaktır. :)
Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek takılıyorum
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Her şeyi yapıyorum son 1 adımda tıkanıyor şaka gibi, pelesk kuruyorum tam bitime yakın hata veriyor please contac support diyor, sonra vestacp kuruyorum sonra doğru yum modul hata verdi diyor, centos web kuruyorum ama paneline giremiyorum ip adresle girince apache sayfası görünüyor

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
megaster Sanırım Centos web paneli sorunsuz kurulmuş gibi görünüyor dediklerinize göre.

Panele http://ip-adresiniz:2030 üzerinden erişmeyi denediniz mi?

Google'da firewall koruması aktif olabiliyor yani sadece 80 ve 443 portlarina izin veriyor. Bunu düzeltmek için Google Cloud VPC menüsünden portu açmalısınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek takılıyorum
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Dilerseniz ücretli hizmet sağlayan arkadaşlar var onlarla çalışabilirsiniz. Diğer türlü isteseler bile hiç kimsenin yardımcı olabileceğini sanmıyorum çünkü genel bir konudan bahsediyorsunuz.

Tam olarak aradığınız nedir mesela? SSH ile sunucuya mı bağlanamadınız? Kurulum esnasında hata mı verdi? Hangi rehber üzerinden ilerlemeye çalıştınız? Karşılaştıysanız eğer ne tür bir hata ile karşılaştınız? Ne gibi çözümler denediniz? Her şeyi hallettiniz ip adresi mi sorun çıkardı?

Ancak bu şekilde yardımcı olanlar çıkacaktır. :)

Örnek şu videoyu izleyerek yapıyorum arkadaş domainsiz kurulumu gerçekleştiriyor bende de domain yok öyle devam ediyorum IP'e tıklayınca vestapanele bağlanmıyor

• Üyelik 02.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek takılıyorum
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

megaster Sanırım Centos web paneli sorunsuz kurulmuş gibi görünüyor dediklerinize göre.

Panele http://ip-adresiniz:2030 üzerinden erişmeyi denediniz mi?

Google'da firewall koruması aktif olabiliyor yani sadece 80 ve 443 portlarina izin veriyor. Bunu düzeltmek için Google Cloud VPC menüsünden portu açmalısınız.

Baktım işlem izin ver diyor hocam. Yanlış görmüşüm sadece 80, 443, 65535, 3389, 22 portlarına izin veriyormuş :) güvenlik duvarı kuralı ekle var yukarki seçenekte ama nasıl izin verebilirim baya seçenek var

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
megaster

Resimdeki gibi bir kural eklemeyi dener misiniz:
NOT: Resme sığmayan alttaki bir seçenek kaldı, orayı da tümüne izin ver olarak seçin.

Bu tüm portlarınızı erişebilir yapacak. Sonradan zaten kullandığınız panel otomatik olarak portları kendisi ayarlar kendi içinde. Eğer başarılı olmazsa söyleyin farklı bir yöntem daha var.

• Üyelik 02.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek takılıyorum
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
hocam çözdüm şöyle yaptım youtube gördüm firewall:2030 izin vermiş tcp:2030 izin vermiş ben 2031 de izin verdim sorunum çözüldüm panele girdim ama doğru yapmışmıyım? Birde google cloudda server kurdum geçici IP olarak kurmuş acaba statik IP yapsam ekstra ücretmi alıyorlar?

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
megaster Benim dediğim gibi yaparsanız daha sağlıklı olur. Çünkü şu an hala diğer FTP gibi portlarınız kapalı durumda. Panele erişmiş olursunuz ama pek çok özelliği çalışmaz sunucunuzun. Benim dediğim gibi ayarlarsanız Google üzerinden tüm portları açmış olursunuz. Sunucunuzdaki panel zaten otomatik olarak kendisi gerekli portları açıp kapatır Firewall barındırıyorsa eğer.

Siz bilgi düzeyinizi ve tecrübenizi artırana kadar dediğimi yapıp, işi panele bırakabilirsiniz.Google Cloud kullanmadığım için pek bilmiyorum IP olayını.
megaster Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek takılıyorum
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Eyvallah hocam şimdi serverı stop start yapacağım IP değişirse statik değişmezse aynı kalsın firewallıda sizin dediğiniz gibi yapacağım
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al