Arestr adlı üyeden alıntı

lise diploması ile 3 yıl tecil ettirme hakkın var

teşekkürler hocam

Voltaren adlı üyeden alıntı

liseden mezun olduktan sonra tecil ettirme hakkına sahipsin bunu bulunduğun ildeki askerlik şubesinden yapabilirsin ama;

ben otomarik zaten 2 yıl tecil ediliyor diye biliyorum e-devlet sifren varsa oradan kontrol edebilirsin büyük ihtimal zaten otomatik tecil edilmistir mezuniyetten hemen sonra askere gidenler tecil bozdurup gidiyor (diye biliyorum)

üniversiteye geçen sene kaydoldum ilişiği bozdum bu yılın sonuna kadar tecil ettirdim

BakiKala adlı üyeden alıntı

Bende aynı durumdaydım. Askeriyeye gidip direk ben üniversiteye gidicem tecil ettirmek istiyorum dedim tecil etmişlerdi. ama sen yinede lise diplomanı ve diploma fotokopisini al öyle git askeriyeye tecil ettirmek istediğini söyle. Bendede aynı senin gibi kaygılar vardı. Üniyi kazanamadım diye askere gideceğim için aşırı takıntı yapıyordum içim rahat değildi. Şimdi üniyi kazandım ve mezun oldum geçenlerde tecilimi bozdurdum ekimde askerim inşallah.. Canını sıkma askeriyeden tecil ettirirsin.

üniversiteye geçen sene kaydoldum ilişiği bozdum bu yılın sonuna kadar tecil ettirdim yıl sonu tekrar mı gitmem gerek yada direk yarın gitsem erkenden uzatmadan olurmu acaba