freelance iş ilanları

Ne öğrenmem gerek, nerden başlamalıyım

7 Mesajlar 1.057 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kahramann43 kahramann43 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Daha önce öğretmen olduğumu belirten ve bu işlere yeni başladığımı belirten bir konu açmıştım. Birkaç site açtım, ilgilenmeye çalışıyorum. Temelim de olmadığı için ve iyi niyetli olduğum için dolandırılmaya da müsaitim sanırım, bu konuda da sıkıntı yaşadım. Arkadaşlar bilgili arkadaşlardan rica ediyorum, ben kendimi geliştirmek istiyorum, sabırlı bir insanım ve uzun vadede bir yerlere gelmek istiyorum. Tabi ki ek gelir elde etmek de amaçlarım arasında ancak ben bir şeyler öğrenmek istiyorum. Ücretli eğitim satan arkadaşlara saygım sonsuz fakat lütfen eğitim satıyorum deyip yazmayın. Şimdiden yardımcı olmaya çalışan kıymetli abilerime, kardeşlerime teşekkür ediyorum.

wmaraci
reklam

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam, forum bilgi edinmeniz için var.
Biraz eski konuları incelerseniz ne yapacağınız konusunda bilgi veren yüzlerce makale yazılmış durumda.

Siz parayı verip, birisinin sizin için bir şey yapmasını beklerseniz dolandırılmanız ihtimaller dahilinde.

WMaracı forumu dışında oldukça faydalandığım bir site olan wpmavi sitesini de önerebilirim.

Ayrıca buraya yazdığınız soruyu da tam olarak anlamış değilim.
"Site nasıl kurulur ?" diye bir şey yazsanız google'a, zaten bir sürü veri gelecektir önünüze.

Girdiğiniz makaleden başka bir yere atlarsınız oradan başka siteye... bu şekilde ilerler.

Kafanızda çözümleyemediğiniz sorular olursa da buradan sorarsınız ve ücretsiz cevap verecek kişiler illaki vardır.

3rdi91 3rdi91 Alonebusinessman Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 101 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, şimdiden başarılar dilerim. Alice harikalar diyarından bir alıntı var. Belki duymuşsunuzdur veya biliyorsunuzdur.
"Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, ne yaptığınızın bir önemi yoktur".
Siz ne öğrenmek istiyorsunuz hedefiniz nedir? Bunu tam olarak belirleyip ona göre buradaki tecrübeli arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

http://accastay.com

• Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

DeepX adlı üyeden alıntı

Hocam, forum bilgi edinmeniz için var.
Biraz eski konuları incelerseniz ne yapacağınız konusunda bilgi veren yüzlerce makale yazılmış durumda.

Siz parayı verip, birisinin sizin için bir şey yapmasını beklerseniz dolandırılmanız ihtimaller dahilinde.

WMaracı forumu dışında oldukça faydalandığım bir site olan wpmavi sitesini de önerebilirim.

Ayrıca buraya yazdığınız soruyu da tam olarak anlamış değilim.
"Site nasıl kurulur ?" diye bir şey yazsanız google'a, zaten bir sürü veri gelecektir önünüze.

Girdiğiniz makaleden başka bir yere atlarsınız oradan başka siteye... bu şekilde ilerler.

Kafanızda çözümleyemediğiniz sorular olursa da buradan sorarsınız ve ücretsiz cevap verecek kişiler illaki vardır.

Site kurulumu vs.. bunları araştırarak öğrendim üstadım. Fakat site kurulduktan sonrasında attığım içerikler index almıyor, seo için sosyal medya nasıl kullanılmalı, iç seo için hangi düzenlemeleri yapmalıyım vb.. konularda çok acemiyim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

3rdi91 adlı üyeden alıntı

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, şimdiden başarılar dilerim. Alice harikalar diyarından bir alıntı var. Belki duymuşsunuzdur veya biliyorsunuzdur.
"Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, ne yaptığınızın bir önemi yoktur".
Siz ne öğrenmek istiyorsunuz hedefiniz nedir? Bunu tam olarak belirleyip ona göre buradaki tecrübeli arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

Hoşbuldum. Öğrenmek istediğim aslında net olarak şu, ben seo paketi falan almadan kendim çabalayarak kurduğum siteler ile başarıyı yakalamak istiyorum. Fakat iç seo, dış seo, sosyal medya optimizasyonu vb.. konularında oldukça acemiyim. Yani özetle siteyi kurduktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim, hangi bilgilere sahip olmam gerekli sitenin yükselmesi için. İşte takıldığım nokta burası hocam

3rdi91 3rdi91 Alonebusinessman Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 101 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ilgilendiğiniz alan üzerine siz hangi branşta öğretmenlik yapıyorsanız o alan ile ilgili olarak çeşitli siteler açın. Blog, Ödev, Soru Cevap vb. Gibi sonra buraya düzenli içerik girerek ziyaretçinin sıkılmayacağı, zaman geçireceği, etkileşime geçeceği bir sistem kurun kısacası içeriğe ve içerik oluşturmanın detayına dikkat edin sadece gerisi sonradan gelir. Seo dediğiniz şeyin özü arama motorlarının dikkat ettiği konulardır. Arama motorlarının dikkat ettiği konuların başından da belirttiğim konular gelir. Gerisi işin en kolay kısmıdır.

http://accastay.com

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Web işine hiç bulaşma. css, js, html, db... gibi kavramlar var.

Mobile yönel. Android yada iOS ile ilgili olarak birine yönelebilirsin.

www.ontedi.com
www.cizgi.site
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al