Browland ben bedavacığı savunmadim. Nerden bağladınız?
Sosyal bir işletme halka belli hizmetleri uygun ücrete verebilir.
Mesela kütüphane ders çalışırken çay içmek hoşuma giderdi üniversitede. Ücretliydi. Ve bardağın dibinde bırakmazdım. Her ne kadar ücret fazla olmasa da cebimden çıkmadığı için israf etmezdim yani.

Ama bir de final sınavları haftası belediye geldi sabahları ücretsiz çorba dedi. İnanır mısınız bırakın çorbayı bitirmeyi, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ (Geleceğin sözde mimarları ) çöplerini bile kamelyalarda bırakır oldular.

Dediğim gibi ücretsiz bir sey vermeyeceksin. Sosyal devlet olacaksa karşılığında bir sey alacak ki değeri bilinsin yoksa suistimal etmek bazi insanlar içten bile değil .

At gözlüğü meselesi de deyimdir. Hayvan yerine koymakla ne alaka. Deyim kullanmayi bilmiyor musunuz? Sabit olarak bir görüşte , bir özelliğine odaklananlar için kullanılır. Konu acan arkadaşa da bu bağlamda söylenildi. İşletmeyle otopark aynı birim tarafından yonetilmiyorsa otoparkın ücretli olması kadar doğal birsey yok. Eleştirmek için eleştiri yapmışsın manasinda söylenildi.

Bir deyimi de açıklamak zorunda kalıyoruz ya. Gerçekten ülke olarak eğitimde durumumuz içler acısı.