wmaraci reklam

N11 Puan ve Ürün Tavsiyesi

6 Mesajlar 1.016 Okunma
smmexpress

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
N11 de puanımı nasıl arttırabilirim, şuan %75 ve tavsiye edeceğiniz ürün ve kategoriler var mı ? Diğer mağazalardan nasıl farklı olabiliriz, satışta dikkat çekmek için?

wmaraci
reklam

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
Kargo süreni kısaltmaya bak. Sipariş geldiği anda ürünü onayla, hazırla ve kargoya teslim et. Anlaşmalı kargo gönderi kodu ile sisteme giriş yaptırdığında müşteriye anında kargo bilgisi gidecek. Böylece ürünü daha hızlı teslim alacağına inanacak. Halbuki akşam yola çıkacak ürün aynı sürede eline ulaşacak.

Ürünü kargolarken kargoya özenmelisin. Ürünlerin için özel ve kullanışlı kutular, ufak hediyeler ve sağlam paketlemenin yanı sıra fatura ve fiş göndermeye özen göstermelisin.

Bunlar teorik olarak hep bahsi geçen stratejiler ama çoğu söylediği halde yapmıyor. Ben bir ay içinde çok güçlü bir kategorideki neredeyse tüm satışları elime almıştım bu şekilde. Tabii api hazırlayıp rakip analizi ve fiyat takibi konusunda da iyileştirmelerde bulundum. Hepsi birleşince ilk ayın cirosu 100K'yı geçmişti. Kategori : Mücevher & Saat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
n11 de bir mağazadan kedi maması alıyorum genelde.

Sipariş verdiğim gün kargoya teslim ediliyor ürün. Ertesi gün öğlen kapıda. Paketleme ise gayet sağlam.

Açıkçası ilk uygun fiyatla veriyor diye sipariş vermiştim, aralarda fiyat yükseldiği halde düşünmeden sipariş veriyorum.

Bir de ben Aras veya Yurtiçi kargo ile çalışan mağazalara sipariş veriyorum. Aslında can alan nokta burası diye düşünüyorum müşteri açısından.

Mesela Mng kargo ile sağlam bir kavgamız oldu. Şubelere göre değişir tabii bunlar. Ama hayatımda o kadar çıldırdığımı hatırlamıyorum. Ayrıca Sürat kargo, sabahın 10 unda geliyor ve nasıl geri kaçıyor siparişi teslim etmeden o süratle hala anlamış değilim. Bu yüzden mağaza ile iletişime geçerek hangi kargo ile çalıştığını mutlaka öğreniyorum. Hatta, 1.5 yıl önce İzmir den bir firma fiyat ve hemen teslimat açısından çok iyi olmasına rağmen Mng ile çalıştıkları için alışverişi kestim.

Müşteri açısından her kargo ile çalışabilmek bir miktar faydası olur diye düşünüyorum. Kargo nedeni ile sipariş vermeyi kesen çok ciddi bir müşteri kitlesi mevcut maalesef.
Bayro

kişi bu mesajı beğendi.

GoLGeeTMe2Le GoLGeeTMe2Le Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 6 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Kargo şirketinin önemi dışında bende hep kargo dahil ürünleri tercih ediyorum +kargo ücreti ürün ucuz olsa bile canımı sıkıyor :) Ayrıca ürünle birlikte müşteriyi memnun edecek pahada değersiz küçük hediyelerle jest yapılması da müşterinin hoşuna gidiyor. Örneğin mahallede ki pideci pidenin yanına 20 kuruştan kek koydu diye yemeksepeti yorumları hep keke teşekkürle dolu ve şuan 1.sırada puanlamada :)

wmaraci
wmaraci

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
En basit yöntem bir ürününe ücretsiz kargolu dip fiyat belirle 1 ay sat %95 %98 puana ulaşıyorsun.

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
Vtcam Hızlı kargo, iyi paketleme ve ücretsiz kargo yaparsanız talepleriniz artacaktır. Paket içerisine ufak hediyelerde koyabilirsiniz.

GoLGeeTMe2Le adlı üyeden alıntı

Kargo şirketinin önemi dışında bende hep kargo dahil ürünleri tercih ediyorum +kargo ücreti ürün ucuz olsa bile canımı sıkıyor :)

Bende kargo ücreti dahil ürünleri tercih ediyorum ama ucuz ya da pahalı olmasından ziyade, üründe bir sorun olduğunda iade ettiğinizde ücretsiz kargo değilse kargo ücreti iade olmuyor.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al