n11 de bir mağazadan kedi maması alıyorum genelde.

Sipariş verdiğim gün kargoya teslim ediliyor ürün. Ertesi gün öğlen kapıda. Paketleme ise gayet sağlam.

Açıkçası ilk uygun fiyatla veriyor diye sipariş vermiştim, aralarda fiyat yükseldiği halde düşünmeden sipariş veriyorum.

Bir de ben Aras veya Yurtiçi kargo ile çalışan mağazalara sipariş veriyorum. Aslında can alan nokta burası diye düşünüyorum müşteri açısından.

Mesela Mng kargo ile sağlam bir kavgamız oldu. Şubelere göre değişir tabii bunlar. Ama hayatımda o kadar çıldırdığımı hatırlamıyorum. Ayrıca Sürat kargo, sabahın 10 unda geliyor ve nasıl geri kaçıyor siparişi teslim etmeden o süratle hala anlamış değilim. Bu yüzden mağaza ile iletişime geçerek hangi kargo ile çalıştığını mutlaka öğreniyorum. Hatta, 1.5 yıl önce İzmir den bir firma fiyat ve hemen teslimat açısından çok iyi olmasına rağmen Mng ile çalıştıkları için alışverişi kestim.

Müşteri açısından her kargo ile çalışabilmek bir miktar faydası olur diye düşünüyorum. Kargo nedeni ile sipariş vermeyi kesen çok ciddi bir müşteri kitlesi mevcut maalesef.