wmaraci reklam
lidertakipci

Akıl verin arkadaşlar.

28 Mesajlar 2.931 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HaydarSahinn HaydarSahinn yazilimca.org Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 61 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba dostlar;
Anadolu Teknik lisesi 2.sınıf öğrencisiyim patronum antalya'ya tatile gidiyor.Bende fırsat bu fırsat dedim ygs'ye çalışayım dedim.Hedef büyük İtü bilgisayar mühendisliği...
Çevremdekiler bana avukat gibi konuşuyor, biraz derslere önem verse okul değil il birincisi olur falan derler :D.Şimdi internette kısa bir araştırma sonucu ilk iki sene çok önemli dediler temelin iyiyse yaparsın falan gibi cümleler çok...İlk sene biraz tahlihsiz geçti hayatımda ilk kez belgesiz sınıf geçtim.(ortalama 66,27).Pişmanım :( .Bu dönemden yararlanarak ilk seneyi adam gibi çalışmayı düşünüyorum.
ikinci sene ilk işim rehberlik hocasını bulup bana çalışma programını yapmasını istemek ve kitaplarla boğuşmak...Üç kardeş olduğumuz için babama son sene beni dershaneye yazdırma sözü aldım.

Bakınız itü bilgisayar mühendisliği puanı

Aslında ben biraz farklı bir öğrenci türüyüm sınavda atıyorum son işlediğimiz konu çıkacaksa ben başdan sona çalışırım.Adam gibi çalışırsam 70 den aşağı almam...

Tüm bunlara dayanarak sizce Lys ve Ygs ye nasıl çalışmalı ne etmeli...

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Rehberlik hocandan yardım alabilirsin tabi fakat kendi çalışma programını rehberlik hocana hazırlatma. Ayrıca hayattan kopma ders çalışınca. Hedefinin olması son derece önemli ayrıca.

• Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 61 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Evet anladım hocam başka önerisi olan dersler hakkında...

Ek Olarak: konuyu takip eden ben değilim.Baya bu sorunun cevabını bekleyen arkadaş var...

lbrk lbrk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Erken karar vermen iyi olmuş. Anladığım kadarıyla ilk seneni yeni bitirmişsin. Eğer öyleyse 9. sınıfı tekrar edebilirsin. (Bize okuldan böyle söylerlerdi :) YGS konularının arasında diğer sınıfların konuları da mevcut. Ancak okulunda hangi dersleri, hangi konuları görüyorsun bilmiyorum. En iyisi bir öğretmen forumuna gir derdini anlat. Başarılar :)

wmaraci
wmaraci

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Benimde hedefim burası :)

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)
ne diyebiliriz ki sana ?

Burda öğretmen yada dediğin üniversitede dediğin bölümü okuyan birisininde olduğunu düşünmüyorum.

Öğretmen , üniversite forumları işini görecektir.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Sana açık konuşayım ilk sınıfta 66 küsur ortalama yapan birisi orayı kazanamaz. Boşa ümitlendirme kendini. Şanssızlık falan filan hikaye. Ben ne çocuklar biliyorum eline kitap almadan 80 - 90 alıyordu. :) Ek olarak imkanın varsa Türkiye'de okumak yerine Avrupa'da okumanı öneririm. Türkiye'deki ezberci eğitimin yerine mesleğinle ilgili bir eğitim görürsün.

Bunu hem Türkiye'de üniversite okumuş hem de Avrupa'da okuyan birisi olarak net bir şekilde söylüyorum.

Neden yurtdışı dediğimi de biraz anlatayım;
-Çoğu okulda 2 tane bitirme tezi isterler bu da senin işi kavramana oldukça yardımcı olur.
-Saçma sapan bilgisayar mühendisliğinde avrupada Türkçe, sosyoloji, biyoloji, kimya gibi dersler yoktur onlarla boşa vakit harcamazsın onların yerine daha yararlı networking gibi dersler vardır.
-Yabancı dilin gelişir, kaldı ki yabancı dil Türkiye'de öğrenilmez öğrenemezsin. Ben de Türkiye'de yüzde yüz ingilizce eğitim veren üniversitede okudum farkı çok rahat görebiliyorum.

Daha bir çok şey sayabilirim...
SefaUygun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 61 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

trgy adlı üyeden alıntı

Sana açık konuşayım ilk sınıfta 66 küsur ortalama yapan birisi orayı kazanamaz. Boşa ümitlendirme kendini. Şanssızlık falan filan hikaye. Ben ne çocuklar biliyorum eline kitap almadan 80 - 90 alıyordu. :) Ek olarak imkanın varsa Türkiye'de okumak yerine Avrupa'da okumanı öneririm. Türkiye'deki ezberci eğitimin yerine mesleğinle ilgili bir eğitim görürsün.

Bunu hem Türkiye'de üniversite okumuş hem de Avrupa'da okuyan birisi olarak net bir şekilde söylüyorum.

-Çoğu okulda 2 tane bitirme tezi isterler bu da senin işi kavramana oldukça yardımcı olur.
-Saçma sapan bilgisayar mühendisliğinde avrupada Türkçe, sosyoloji, biyoloji, kimya gibi dersler yoktur onlarla boşa vakit harcamazsın onların yerine daha yararlı networking gibi dersler vardır.
-Yabancı dilin gelişir, kaldı ki yabancı dil Türkiye'de öğrenilmez öğrenemezsin. Ben de Türkiye'de yüzde yüz ingilizce eğitim veren üniversitede okudum farkı çok rahat görebiliyorum.

Hocam bende sana bir şey söyleyim benim ilk okulda bir arkadaşım vardı sbs puanı 492 idi en son işte bu arkadaşa bir matematik sorusu sordum o ban "oğlum hoca ikinci sayıyı sola yolladı ben de öyle yapıyom"dedi bana dank etti kısacası bu arkadaş o puanı yapıyor ama ben bu puanı yapamıyorum sizcede biraz saçma değilmi?

dahası yurt dışında okuyacak durumum olsa ne işim var liseyi türkiyede okuyum...

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

trgy adlı üyeden alıntı

Hocam şimdi ben de yurt dışında okumayı düşünüyorum ancak şöyle bir sorum var bildiğim kadarıyla yurt dışında ki tüm üniversitelerin belgeleri Türkiye'de geçerli değilmiş bir diğer husus da yabancı dilim pek iyi değil yani oraya gidince sınavlar da vs. ne yapacağım hocaları nasıl anlayacağım ; sen bu konuda ne gibi zorluklar çektin?

• Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 61 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Yardımcı olacak yok mu beyler :(

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al