wmaraci reklam
lidertakipci

Projeme ortak arıyorum

7 Mesajlar 1.368 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba arkadaşlar foruma üye olmamıştım ama uzun zamandır arka plandan takip ediyorum bugün üye oldum çünkü aklımda bir proje var. Aslında aklımda değil kısmen uyguladım da denilebilir.

bebebiyografi.com domainini aldım ve üzerine wp mu kurdum. Peki nedir bebebiyografi ne işe yarar?

Şöyleki, bebeklerin belirli bir yaşa gelene kadar olan tüm hikayelerini, gelişimlerini, ilk deneyimlerini, resimlerini, aşı günlerini, doktorlarını, hastalıklarını vs. vs daha bir çok bilgiyi ebeveynlerin oluşturacağı bir platform. Ayrıca belirli bir yaşa geldikten sonta anne babanın çocuğuna bırakabileceği çok detaylı bir albüm.

Nasıl çalışır?
Anne veya babaları bebeklerinin adında bir hesap açarlar ve bu hesap sonucu sistem otomatik olarak taslak bir blog sunar kullanıcıya anne veya baba sadece belirli bir standartta önceden oluşturulmuş bu tema üzerinden düzenleme yapacaklar. Bu arada test etmek isterseniz adres şu;
http://bebebiyografi.com/

Baştan söyleyeyim deneme amaçlı bi tema ve bi anasayfa oluşturdum ileriye dönük bir çok geliştirme yapılabilir.

Tema warez. wpmu eklentileri warezdir. deneme amaçı kurduğum için daha lisanslarını satın almadım. Dediğim gibi işi kendi başıma götüremeyeceğimden dolayı işin seo ve webmaster ya da fikir kısmında birilerinin olması gerekiyor.

Bir yada 2 kişi olabilir benim için sorun değil yeterki işi geliştirebilecek ve katkıda bulunabilecek değerli arkadaşlarla tanşalım.

Soru, öneri ve görüşleriniz benim için çok değerli eksileri ve artılarını, tutar mı, tutmazmı 1-2 kelimeyle yazarsanız çok memnun olurum.
Ortaklık konusuna gelince fikir benden çıktığı için detayları konuşmak gerekiyor ben buradaki kimseyi tanımam kimsede beni tanımaz bu yüzden ön yargı oluşabilir ama hepimiz kardeşiz sonuçta aşılmayacak sorunlar değil bunlar.
Selamlar, saygılar

wmaraci
reklam

erdilin erdilin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 33
  • Ticaret 5, (%80)
güzel fikir ancak şöyle düşün hocam kimse özel resimlerini sanalda paylaşmaz bilgin olsun

Resistance Resistance WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek İşinin amelesi
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 15 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenin blogu olsa, mesela bebeklerle ilgili paylaşımlar olsa.
Hastalıklar, beslenme süreci gibi daha iyi olabilir.

Siteye girmek isteyen için daha sağlam bir neden olmuş olur.

• Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
hocam bunu düşündüm aslında sisteme üye olunda otomatik olarak gizlilik ayarı çıkıyor bebebiyografi hesabınızı üyeler, hiç kimse ya da herkes gördün diye seçebiliyor. İterse açılışta isterse yönetim panelinden de yapılabiliyor bu seçim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

Resistance adlı üyeden alıntı

Sitenin blogu olsa, mesela bebeklerle ilgili paylaşımlar olsa.
Hastalıklar, beslenme süreci gibi daha iyi olabilir.

Siteye girmek isteyen için daha sağlam bir neden olmuş olur.

Aslında bunların hepsi yapılabilir ama öncelik hit.

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)
Hocam gerçekten heyecanlandırıcı bir proje. Şahsen beni heyecanlandırdı. Teknik anlamda yardımcı olamasam da (Kodlama, seo ve grafik konularında kendime yetiyorum ancak) fikir anlamında yardımcı olmak isterim. Bu konuda elimden geleni yapmak, projeyi başarılı adımlarla zirveye çıkartmak için çalışabilirim. Ayrıca hamilelikten tutun da bebek ve anne sağlığına kadar bir çok konuda yazı yazılması mantıklı olacaktır. Bu noktada da yardımcı olabilirim.

• Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam, ileriye yönelik düşüncelerimde var aslında örneğin, başlangıçta kişi başına 30 mb limit vermek ileride de depolama alanı dolduğında ek alan için yıllık bir ücret karşılığı alan satmak, bebeklerin yaş oranına göre ürün promosyonu yapılabilir örneğin 1 aylık olduğunda araç koltuğu, anne ürünleri, bebek arabası vs.
Sonuç olarak önü açık bir proje başlangıçta bebek albümü mantığında düşündüm ama sonra aklıma bir çok fikir geliyor bu fikirleri de tek başıma uygulayacak vaktim pek az. Bir takım çalışması olursa iyi bir kazanç elde edilebilir.

Diğer yandan insanlar bebekleri için elinde avucunda ne varsa döküyorlar ve bitişi de yok çünkü insanlar üremeye devam ediyor. Eğer belirli alanlarda ortak bir çalışma yapabilirsek ileriye dönük bir proje olabilir siye düşünüyorum.
Tabi fikir ve makale haricinde bir de bu işin mutfağında pişmiş iyi bir aşçı da şart sonuçta ben bu işlerde pek profesyonel sayılmam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al