Merhaba arkadaşlar. Bir siteye rakiplerin backlink oranına göre backlink gerekir. Ancak site içi seo yu ben tam anlamıyla hallettim derseniz backlink alabilirsiniz.

Backlinkleri blog sitelerinden yazı içinden, haber sitelerinden yazı içinden ve forum sitelerinden yazı içinden alabilirsiniz. Ayrıca bilgi paylaşılan diğer site türlerinden de yazı içinden alabilirsiniz. Aldığınız her tanıtım yazısı özgün olsun ve sitenize gelen link url şeklinde olsun.

Toplam kaç adet backlink gerekir?
Sitenin ve rakiplerin durumuna göre 1 ile 3 arası olabilir. Rakipler zorlu ise 3'ü de geçebilir. 500 tane yabancı site 50 tane edu site sizi niye referans göstersin? Profil linkleri de sitenizi zamanla enkaz yapar.

Örnek 1:
Ankara'da araç kiralama hizmeti veren ABCDEFG firmasından adcdefg.com sitesine girip bilgi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Örnek 2:
Ankara'da araç kiralama hizmeti veren ABCDEFG firmasından adcdefg.com/arac-kiralama sitesine girip bilgi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Nofollow, dofollow, anahtar kelime ile link alma gibi konular önemli konulardır. Siz riske atmayın url ile alın.