Derdinizi çok iyi anlıyorum sizlere şöyle birşey söylemek isterim,

Bu forumlara artık bir çok insanın girme sebebi tamamen ticaretiyle alakalı. Kimse foruma gireyim az sohbet edeyim çıkayım modunda değil ne yazıkki.

Artık yıl 2019 ve devir ne yazık ki değişti.

Bende kendi sosyal çevremde yeterince sohbet muhabbet ediyorum, kafa dağıtacak bir çok arkadaşım var.

Forumları sadece 3 tane ilanım için kullanıyorum ya da işimle alakalı birşey almak istediğim zamanda tanıtım yazısına konu açıyorum. Makale yazdırmak istersem makale-alım satım diğer bölümlere hiç girmiyorum bile.

Bazen işlerden toplu para gelince yatırım amaçlı site alım satım bölümünü takip ediyorum.

%50 - %70 arası böyle , buna %60 desek bu kitle zaten sadece ticaretle uğraşıyor başka hiç bir şey değil.

Forum sahiplerinin o yüzde 40lık kitleyi yani sizin gibi kitleyi forumda tutması gerek diye düşünüyorum.

Bu üye ticaret yapmak için foruma girmiyor, bunun gönlü olsun ayrı bir rank olur ücretsiz bi süre premium üyelik olur türerde türer.

O yüzden üzülerek dediğiniz doğru fakat yapabilecek hiçbir şey yok.

** edit **

Aklıma gelmişken söyleyim ; Adam platin üyeliği almış sarı sarı :) avatarını koymuş sarı sarı :) Bannerleri yapıştırmış alta 1000x90 mı ne imza boyutu varya ikiye bölüp tam bir bannermiş gibi gösteriyorlar onu koymuş.

Vermiş personelin eline gir oğlum bütün ne kadar sohbet muhabbet eden insan varsa aralarına dal bodozlama, birşeyler söyle onlara adam bildiğin forumdan banner reklam kiraliyor hangi konuya girsem illaki bi sayfada cevabı var.