İnsanlar hak etmiyor.. Günlerce yazılım yap ücretsiz paylaş, kullanan birisi o yazılımla ilgili bir soru sorduğunda veya bir özellik istediğinde cevaplama senden daha kötüsü yok.
Daha dün başıma geldi. Ticaretin yapılmadığı, para kazanma amacı olmayan, ücretsiz yazılımları mı ve bilgilerimi paylaştığım sitemi kapatıcam.
Umrumda mı? Değil. Bende burada yazılım işi yapıyorum, bu yollardan geçerken çoğu kişiye ( sırf nasıl yapıldığını öğrenmek için ) para ile iş yaptırdım.
Herkesin para ile sattığı shopier sanal pos entegrasyon işini ücretsiz paylaştım, entegre etsin diye onlarca kişiye yardım ettim.
Adam dün kalktı bana, daha yardım mesajıma cevap vermiyorsun böyle bir şey demeye hakkın yok.. gibi bir şey dedi.
Forumda takılıyoruz, millete yardım ediyoruz ya bizim hiç işimiz yok zaten. Para bize gökten iniyor, özel yazılım işi almıyoruz, bir şey ile oğraşmamız gerekmiyor, hasta olamıyoruz, müsait olmama gibi bir durumumuz olamaz bile..
Ben bundan sonra kalkıp neden birine ücretsiz yardım edeyim ki? İnsanlar bunu hak ediyor mu?
Hata mı alıyorsun? Sorunun mu var? Öde parasını bakalım.. Bundan sonra böyle.