wmaraci reklam

"Köpek giren eve melek girmez" aslı astarı var mıdır ?

127 Mesajlar 25.900 Okunma
wmaraci reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
joyned

Eski tarihte krallar krallıklarının aile içinde kalması için kardeş kardeşe evlenirdi, ne günah ne yanlış.

Siz konuyu biliyorsanız şu cümleyi araştırın?

Habil kabili öldürdükten sonra Allah ile konuşur. Allah Habil'i cezalandırır ve sürgüne gönderir.

Habil bunun üzerine
"Diğerleri beni sağ bırakmaz" der.

Allah Habil'i öldürenin 7 neslini lanetler.

Şimdi burada

"Diğerleri beni öldürür"

Cümlesinde geçen diğerleri kim?

O tarihte sadece Adem, Havva, Habil, Kabil yok muydu?

Kuran'da bu kısım yazmaz ama Tevratta var. Okuyun.

wmaraci
reklam

ofurkanak ofurkanak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

joyned peygamberler elçidir. Allah'ın kelamını iletmekle yükümlüdür. Sözünü iletti mi? İletti. Artık gerek yok.

Bundan sonrası sen ile Allah arasında, tek rehberin Allah'ın sözleri değil mi?

Bak Kuran'da "amcanın, teyzenin, halanın v.b." kızları peygambere helal kılınmış!

Şimdi kuranda yazmasa sen peygamber evlendi diye evlenirdin değil mi? Ama Kuran'da yasak getirmiş sana, evlenemiyorsun. Demekki peygamber değil, kuran esastır.

Edit.

karısını kızı (ya da kardeşi) olarak tanıtan, başkasına inanıp, masum insanı öldüren peygamberlerde seçilmiş?

Merak buyurmayın araştırmışlığım var.

Hala kızı teyze kızı ile evlenmek nerede yasak kuranda?

• Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

joyned

Eski tarihte krallar krallıklarının aile içinde kalması için kardeş kardeşe evlenirdi, ne günah ne yanlış.

Siz konuyu biliyorsanız şu cümleyi araştırın?

Habil kabili öldürdükten sonra Allah ile konuşur. Allah Habil'i cezalandırır ve sürgüne gönderir.

Habil bunun üzerine
"Diğerleri beni sağ bırakmaz" der.

Allah Habil'i öldürenin 7 neslini lanetler.

Şimdi burada

"Diğerleri beni öldürür"

Cümlesinde geçen diğerleri kim?

O tarihte sadece Adem, Havva, Habil, Kabil yok muydu?

Kuran'da bu kısım yazmaz ama Tevratta var. Okuyun.

Kabil habili öldürdü. Diğerleri beni öldürür demiş. Ee zaten kısasa kısas değil mi?

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Browland Hocam sizin dininiz kendinize benim dinim bana bu tür konuları araştırdım bazılarının aslı astarı yoktu bazıların sebebi vardı ama hiç birinde yanlış bir cevaba varamadım o yüzden bu şekilde yazıpta insanların aklını karıştırmayın hakikat inkar edilemez.

Bir yaratıcı var mı var. Dünyaya geliş amacımız ona kulluk etmek onu sorgulamak yada yargılamak değil isteseydi bizi direkt cehennemede atardı isteydi bizi yaratıp köle ederdi başkalarına isteseydi bizi hiç yaratmazdıda ama yaratmış ve bizi bu dünyada sınıyor şükredin ve Allah yanlış yapmaz (haşa tövbe) dinde yanlışlık olmaz şuan varsanız sizi yarattığı için varsınız.

Eğer yanlışlık olsaydı haşa tövbe bize azap ederdi direkt.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Hem müslüman değilsiniz hem dinlere inanmıyorsunuz gelmişsiniz, Peygamberlere Allahın söylediğini ilettikten sonra gerek yok diyorsunuz, herkes kendi dinini tartışsın. Gelip burda sataşmaya yer aramayın insanlara. Dinsizsiniz anladık.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
ofurkanak

Ahzap suresi 50. Ayet

Ey Peygamber, mehirlerini verdiğin eşlerini ve Allah'ın ganimet olarak sana ihsan ettiği ve senin de temellük ettiğin cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin, seninle beraber yurdundan göçen kızlarını helal ettik sana. Bir de inanan bir kadın, kendisini Peygambere bağışlar da Peygamber de dilediği takdirde onu nikahla almak isterse bu, yalnız sana helaldir, başka inananlara değil. Sana bir güçlük olmasın diye onlara, eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında ne farz ettiğimizi de gerçekten bildirdik ve Allah, suçları örter, rahimdir.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)

joyned adlı üyeden alıntı

Browland Hocam sizin dininiz kendinize benim dinim bana bu tür konuları araştırdım bazılarının aslı astarı yoktu bazıların sebebi vardı ama hiç birinde yanlış bir cevaba varamadım o yüzden bu şekilde yazıpta insanların aklını karıştırmayın hakikat inkar edilemez.

Bir yaratıcı var mı var. Dünyaya geliş amacımız ona kulluk etmek onu sorgulamak yada yargılamak değil isteseydi bizi direkt cehennemede atardı isteydi bizi yaratıp köle ederdi başkalarına isteseydi bizi hiç yaratmazdıda ama yaratmış ve bizi bu dünyada sınıyor şükredin ve Allah yanlış yapmaz (haşa tövbe) dinde yanlışlık olmaz şuan varsanız sizi yarattığı için varsınız.

Herhangi bir şekilde dininize bir itham, bir hakaretim oldu mu?

Farkında mısınız? Allah'ı ve Kuran'ı savunurken, Hadis, tevsir peygamber v.b. kişi ve düşünceleri savunuyorsunuz.

Allah ve Kur'an mı inandığınız, peygamber, hadis, tevsir mi?

ofurkanak dinsiz olmam sizi ilgilendirmez. Araştırmış olduğum konuda yorum yazma hakkım vardır. Çok özelse konunuz dini forumlarda açılsın, oralara girmiyorum ben.

• Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

ofurkanak

Ahzap suresi 50. Ayet

Ey Peygamber, mehirlerini verdiğin eşlerini ve Allah'ın ganimet olarak sana ihsan ettiği ve senin de temellük ettiğin cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin, seninle beraber yurdundan göçen kızlarını helal ettik sana. Bir de inanan bir kadın, kendisini Peygambere bağışlar da Peygamber de dilediği takdirde onu nikahla almak isterse bu, yalnız sana helaldir, başka inananlara değil. Sana bir güçlük olmasın diye onlara, eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında ne farz ettiğimizi de gerçekten bildirdik ve Allah, suçları örter, rahimdir.

İşte sadece okumakla her şeyin öğrenilemeyeceğine bi kanıtsın. Orda saydığı hala kızının teyze kızının helal olduğunu söylemesinden sonra nokta koyulup diyor ki, bir de yani bunlardan başka eğer inanan bir kadın kendisini bağışlarsa ve sen de onu nikahına almak istersen bı da yalnız sana helaldir. Sadece okumak yetmiyor demekki anlamak ta önemli!

• Üyelik 07.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 141 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

ofurkanak

Ahzap suresi 50. Ayet

Herhangi bir şekilde dininize bir itham, bir hakaretim oldu mu?

Farkında mısınız? Allah'ı ve Kuran'ı savunurken, Hadis, tevsir peygamber v.b. kişi ve düşünceleri savunuyorsunuz.

Allah ve Kur'an mı inandığınız, peygamber, hadis, tevsir mi?

ofurkanak dinsiz olmam sizi ilgilendirmez. Araştırmış olduğum konuda yorum yazma hakkım vardır. Çok özelse konunuz dini forumlarda açılsın, oralara girmiyorum ben.

Dinsiz olmanız zerre umrumda değil zaten. Ama her dini konunun altına yorum yapmanız ve dinsiz olduğunuzu belirtmeniz bir ilgi beklediğinizin kanıtı. Soru köpek girerse melek girmez mi? Meleğe inanmayan birinin mantıklı ve düzgün bi cevap vermesi mümkün değil. Ayrıca forumda dini konu açmak yasak değil, yasaksa silsinler konuyu ni daha da açılmasın.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
ofurkanak istediğinize inanmakta özgürsünüz.

"Helal ettik sana" cümlesi ile, sana helal, diğerlerine değil demektir.

Eğer herkese helal olsa
"Helaldir" yazardı.

İşte bu yüzden başkalarının ipiyle inilmez.

Siz öyle anlarsınız, öyle söylersiniz. Başkası da size inanır.

İstediğiniz gibi inanmakta özgürsünüz, sonuçta Allah ile sizin aranızda olan mevzu.

Edit.

Hiçte bile, siz nasıl müslüman olduğunuzu açıklayabiliyorsanız ben de bir dine inanmadığı ı açıklıyorum, ilgi ile alaksı yok. Üstelik daha zor bir konu, müslümanlar içinde müslüman olmadan yaşamak.

Mesele inanç değil, mesele yanlış bilgi. Dini konu açılması ve yorum yazmam zorunuza niye gidiyor. Dininiz hakkında illa müslümanlar mı konuşacak (gerçi öyle olduğundan bu kadar yalan şeylere inanıyorlar)

İyi forumlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al