wmaraci reklam

"Köpek giren eve melek girmez" aslı astarı var mıdır ?

127 Mesajlar 25.792 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

2013'deki konuyu hortlatanlara selamlar :)

Merhaba arkadaşlar internetten tonlarca sayfa araştırdım, fakat bir kesim girmez diyor , bir kesim girer öyle şey mi olur diyor.

Herkesce insanların dostu olarak görülen bu varlıklar neden bu durumda mundar ediliyor anlamış değilim.

Bu konuyu buraya açmamım sebebide bildiğimden olsa gerek İslami siteleri yöneten arkadaşların olması eğer onlar bu konuyu görürse onlarında görüşlerini almak isterim.

Dip not : 2 Yıldır cocker cinsi köpek besliyorum
TDWeb

kişi bu mesajı beğendi.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
reklam

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
Resûl-i Ekrem (sav) şöyle buyuruyor: "Av, tarla, bahçe, sürü köpekleri müstesna olmak üzere köpek besleyen kimsenin sevabından her gün bir miktar eksilir."( Buhari, Ez-Zebaih, 6; Müslim, El-Müsakat, 46,50,56-58)
biletshop Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
"Köpek giren eve melek girmez" çok katı bir söz.

Köpeğin çeşitli hastalıklara (tüylerinden ya da dışkısından dolayı vs.) neden olduğundan dolayı böyle söylüyor olabilirler fakat köpek hain değil, sadıktır.

Bu konuyla ilgili herkes farklı konuşur.
ByPowerfuL Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
ayrıca şuradanda detaylı inceleye bilirsin. http://hadis.resulullah.org/index.php?s=oku&id=2460
biletshop Arwenn kankirmizi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

Büyük hocalarda şöyle bir şey söylüyorlar "uydurma hadisler inanmayın" diyorlar. Doğru olduğunu farz edersek 2 yıl boyunca işlediğim sevaplar mı eksilecek ben onu canım gibi severken,beslerken,canı sıkılmasın diye hergün gezdirirken arkadaş gibi davranırken sokakdan kurtarıp evimde beslerken bana verilecek olan sevap yerine işlediğim amellerden mi eksilecek ?

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
Derlerki her insanın sağ ve sol omzunda sevap ve günah yazan melekleri vardır eğerki köpek giren eve melek girmeseydi sevaplarımızı veya günahlarımızı yazacak melekler de girmezdi dolayısıyla sevaplarımız veya günahlarımız yazılamazdı.

Bu söz sadece köpek sevmeyen insanların daha doğrusu ailelerin uydurmuş olduğu bir şehir efsanesidir aslı astarı yoktur rahat olabilirsiniz.
ByPowerfuL Okeskin kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
Kütübü Sitte Adlı Kitap bütün alimler tarafından kabul edilmiş 6 hadis kitabının toplamdır. internetten bu kitaba girip bakabilirsin. yada en yakın caminin kütüphanesinde bulabilirsin.

Ek Olarak: peygamber efendimiz (S.A.V) burdaki melekleri söylerken Rahmet Meleklerinin girmeyeceğini belirtmiştir.
GuestLion biletshop kankirmizi

kişi bu mesajı beğendi.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Köpek çok iyi bir dosttur. Hiç küslük yapmaz. Eğlencelidir. Ben Çıtır adında 4,5 yaşında Terrier cinsi bir köpeğe sahibim. Kimsenin lafına bakmam. O köpeğin ancak ölüsü çıkar benim evimden. ;)

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Siz en iyisi kendi bildiğinizi yapın, çünkü bu konuda herkes inanmak istediği şekli söyler : )

Ben de köpeğin sadık bir dost olduğunu düşünüyorum. Evde besleyince dediğim gibi tüy döktüğünden ve bazı nedenlerden dolayı iş değişebilir tabi.
ByPowerfuL Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

kalemsur kalemsur Özgün İçerik Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 16 / 20
  • Ticaret 13, (%100)
Her şeyden önce şunu belirtmek gerekir. Hadislerde eğer kaynak verilmişse ve kaynak sağlam bir yere dayanıyorsa, büyük hocaların dediği " Uydurma hadislere inanmayın" sözleri elbette fesholur. TdWeb kardeşimin verdiği Resûl-i Ekrem (sav) şöyle buyuruyor: "Av, tarla, bahçe, sürü köpekleri müstesna olmak üzere köpek besleyen kimsenin sevabından her gün bir miktar eksilir."( Buhari, Ez-Zebaih, 6; Müslim, El-Müsakat, 46,50,56-58) delilli ve sahih kabul edilen, aynı zamanda Müslimde de geçen bir hadistir. İkinci bir hadis,

"Abdullah İbnu Mugaffel anlatıyor: "Resûlullah buyurdu ki: "Eğer köpek, ümmetlerden bir ümmet olmasaydı hepsinin öldürülmesini emrederdim. Öyleyse onların siyah olanlarını öldürün."

Şimdi namaz kılan bir insanı ele aldığımız zaman. Köpek 4 mezhebe göre de necistir. Dolayısı ile necaset bir evde barındırıldığında ev necis olu. Yani o evde namaz kılınmaz. Melekler girer girmez, melekler her zaman girer elbette girmez diye bir şey yok. Hiç bir melek girmese bile " Kiramen katibin " dediğimiz hayır ve şer melekleri her insanda vardır. Yani bu evde 5 kişinin olduğunu var sayarsak, 10 tane melek garanti o evde var :)

Ama mesele köpeğin beslenmesine gelince, ev içinde beslenemez çünkü haram bir hayvandır. Çoban ve bekçü köpeği dışında köpek beslemeyi hiç bir İslam alimi caiz görmemiştir.

https://marj.org

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al