freddie80 adlı üyeden alıntı

Web Sitemizin tanıtım yazısını yaptırmak sizce ne kadar önemli, başka sitelerden link almak, reklam almak ve tanıtım yazısı almayı kıyaslayabilirmisiniz. Google gözünde veya Alexa sıralamasında yükselmek için ne gibi faydaları vardır.
bu konuda tecrübeli arkadaşların fikirlerini alabilirsem sevinirim.

Merhaba;

Tanıtım yazıları hakkında belli ki daha bilginiz yok gibi.Kıyaslayalım;

Reklam almak: Belirtilen süre boyunca hit çekebilirsiniz.Eğer sitenizin içeriği ve reklam banneriniz,kelimeniz güzel olmadığı sürece hit almanız zorlaşır.Google gözünde bir değeri yoktur.Sadece hit kaynağıdır.Eğer hit gelirse ziyaretçi artar,ziyaretçi sayısı artarsa Google tarafından değeriniz artabilir.

Link almak: Diğer sitelerden organik link almak(bakın backlink programlarıyla yapılanı demiyorum) site indexlenme hızınızı artırır ve üst sıralara çıkmanızı sağlar.Mantığı şöyle düşünün;

Diyelim benim PR 5 Sitem var.Sizin PR1 Siteniz var.Benden siz link aldığınız zaman zaten ben Google gözünde 5/10 bir değere sahibim.Yani Google gözünde sizden daha değerliyim.Google mantığını şöyle düşünün;

"Benim 5 değer verdiğim site,1 Verdiğim siteyi tavsiye ediyorsa demek ki tavsiye edilen sitede de bir gelişme var..."

Bu sayede index hızınız ve sıralamalardaki yeriniz oynar.(Farkındaysanız bir arkadaş tatil sitesi için yüzlerce link aldı şu anda ve hala da alıyor.)

Tanıtım yazısı: Diğer bir çok şeye göre daha avantajlıdır.Eğer pr değeri yüksek olan siteden alırsanız daha da avantaj yakalarsınız.(SEO Uyumlu makale olmalı,daha avantajlı olursunuz.)Avantajlarınız;

-Tanıtım yazısı yaptırdığınız sitede reklamınız olur.
-Tanıtım yazısı yaptırdığınız yüksek PR li siteden sizin sitenize link çıkışları olur.
-Google gözünde sitenizin değeri artar,
-İndex hızınız artar,
-Ömür boyu kalır.Ve bunlar devam eder.Süre derdi olmaz yani
...

Kısacası tanıtım yazısı ve link bu işlerde çok önemli.Bence cevaplayacakların %90'ı tanıtım yazısı ve link hizmetlerini övecektir.Çünkü artık son zamanlarda Google algoritmaları artık footer,programlarla yapılan link hizmetlerine karşı pek sıcak bakmıyor.Üstelik bu son zamanlarda sürekli algoritma değişiklikleri(bkz.daha geçen gün penguenin yeni sürümü çıktı) sitenizi darma duman edebilir.Acele edilmemeli bu konuda...

Son olarak sizin sitenizi incelemiştim,raporunuzu yollamıştım.Ufaktan da olsa tanıtım yazısı ve link hizmetine başlayabilirsiniz...

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI