wmaraci reklam

Tor + ücretli VPN yeterli mi ?

31 Mesajlar 5.320 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Gizlilik için internet bağlantısından önce işletim sistemi için bir çözüm yolu bulman gerekir
sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com
wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Kendi VPN serverimi kullanıyorum. Almanya lokasyonlu ve hızından oldukça memnunum. İyi yanı ise kendi sunucum olduğu için VPN'yi benimle ortak kullanabilecek birisi yok. İllegal bir işlem yapmıyorsanız eğer bu kadar detaylı bir koruma yapmanıza gerek yok. VPN zaten sizin gizliliğinizi sağlamak için yeterli.
MRCBOX sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

sevdabirates sevdabirates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
@sworks hocam kendi VPN server açmanın maliyeti nedir? Neden bu yolu seçtiniz?
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

dorux dorux WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Komşunun internet inden torla bağlan, gerisini merak etme sen 😊
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
sevdabirates
Öncelikle maliyetinden başlamak gerekirse bize gerekli olan şey interneti olan uzak lokasyonda bir sunucu. Sunucunun gücü hiç önemli değil burada. Örneğin 3.1GHZ gücünde bir sunucu olmasının bile hiçbir anlamı yok. Sadece network gücü iyi olsun ki zaten Almanya, İngiltere gibi lokasyonlarda network gücü ortada. Bu yüzden 2-3 dolarlık ufak bir sunucu yeterde artar bile.

Kullanma sebeplerim ise,

[*]Gizliliğimi artırmak. İnternet sağlayıcısının beni izlemesinin önüne geçmek. Tabii suç işliyorsanız işler değişir, VPN sizi kolay kolay kurtarmaz.
    [*]Bazı sitelerimin admin sayfalarını, sunucuma erişimi dışarıya kapatmak. VPN olduğunda statik bir ip adresim olduğu için sunucuya ve bazı sitelerimin admin paneline sadece bu ip'den erişebiliyorum. Brute force ataklarının önüne geçerken, sunucuyu da oldukça korumuş oluyorum.
    [*]Yine statik ip adresim olduğu için Analytics gibi servislerde kendi sitemi ziyaret ettiğinde ziyaretçiden sayılmıyorum.
    [*]Ülkemizde engel yiyen siteler özellikle film siteleri siteadi1.com, siteadi2.com şeklinde sürekli domain değiştiriyor. Bunlarla uğraşmadan direk siteadi.com diye giriyorum. Wikipedia'da aynı şekilde sorunsuz erişebiliyorum bunlar daha özgür hissettiriyor.
    [*]Son olarak ise, Beşiktaş maçlarını izlemek. :)
acemimemet sevdabirates

kişi bu mesajı beğendi.

sevdabirates sevdabirates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 150 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
@sworks harika bilgiler.
Peki ücretli VPN+ tor olursa internet sağlayıcı yine de beni izleyebiliyor mu ? Bu kritik bir bilgi

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Wifi adaptörü kullan; komşunun internetini kır. Sonrasında Diskini tamamen sil. 0-1-0-1 tekrar yazdırma işlemiyle bunu 7 kez yap. Yani 7 kez sürekli diski sil-yazdır.

Sonrasında bu diske tails işletim sistemini kur. Tails ayarlarındanda wifinin mac adresini değiştir (donanımsal mac zaten değişmez, görüntülenen mac adresini değiştiriyor) sonrasında socks4-socks5 proxy ayarla. Tor ile bağlan, dolaş. (Tor ağını neredeyse algılamayan yer yok. Default olarakta javascript falanda çalıştırmıyor, haklı olarak. Bunu açabiliyorsun tabi.) Gizlilik sağlıyorum diye kanser olabilirsin.

Olası bir sıkıntıda wifi adaptörünü ve harddiski yok et.
melankolia Mrtcn awoken

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Escalous Tailsin arayüzünde kurulum ekranı yok ki onu nasıl yapacak, hayaller baştan çöpe gitti :D Onu Qubes OS olarak değiştirip devam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Escalous Tailsin arayüzünde kurulum ekranı yok ki onu nasıl yapacak, hayaller baştan çöpe gitti :D Onu Qubes OS olarak değiştirip devam

Hmm doğru hocam, direkt usbden çalışıyordu değil mi tails :D Çok öncelerden uğraşırdım. Şimdi siz deyince tamamen hatırladım, her seferinde baştan ayarlamalar yapıyordum tailste. Yani işin özeti yapacağını başkasının ağından bazı gizlilikle yapsın olası bir durumda herşeyi yok etsin
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Kendi VPN serverimi kullanıyorum. Almanya lokasyonlu ve hızından oldukça memnunum. İyi yanı ise kendi sunucum olduğu için VPN'yi benimle ortak kullanabilecek birisi yok. İllegal bir işlem yapmıyorsanız eğer bu kadar detaylı bir koruma yapmanıza gerek yok. VPN zaten sizin gizliliğinizi sağlamak için yeterli.

Bu konu hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz ? Kendi VPN nasıl oluşturdunuz ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al