freelance iş ilanları

Pes 13 Demo İncelemesi

6 Mesajlar 1.684 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ErenKeskin ErenKeskin Girişimci, Front-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

Oyun dünyasında bu sene kıyasıya bir çekişme var. Oyun sektörü kendi içerisinde birbirleriyle yarışırken bu yarışın keyfini sürmek biz kullanıcılara düşüyor. Futbol oyunlarının 2 devi EA Games ve KONAMI şirketleri gerek oyun içi ayarlar olsun gereksede görüntü kalitesi bakımında kendilerini o kadar geliştirdiler ki adeta gerçek tadında bir oyun zevki sunuyorlar.

Bu devler böyle kapışmaya devam etsinler biz oyunumuza geçelim. KONAMI’nin futbol serisi olan Pro Evolution Soccer oyununun 2013 versiyonu olan PES 13′ün Demo oyunu 2 gün önce piyasa sürüldü. Yavaş yavaş oyunu test eden kullanıcılar yorumlarını yapmaya başladılar. Bende bir PES tutkunu olarak kendi görüşlerimi yazmak istiyorum.

Öncelikle oyun ana ekranından bahsedelim. Eğer orjinal sürümde düzeltilmezse oyun ana ekranı bence çok açık ve göz ağrıtıcı renklere sahip. Mavi birazcık ağır kaçmış diyebiliriz. Seçenekler ekranına geldiğimizde ise görünümün serinin eski oyunlarına göre biraz daha basite indirmiş şekilde karşımıza çıktığını söyleyebilirim. Demo seçeneğinde fazla bir imkan olmadığından dolayı panel içi için çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim.

Oyun içi hakkında ise çok olumlu görüşlere sahibim. Tek kelime ile harika olmuş. Demo sürümünde 4 Milli Takım ( Almanya, İtalya, Portekiz, İngiltere ) ve 4 adet Brezilya Takımı ( Santos, Flamengo, İnternacional, Fluminense) bulunuyor.

Oyuncuların yetenekleri artırılmış, oyuncunun pası kontrol edebilmesi kolaylaştırılmış, futbolcuların defans arkası koşuları çok güzel olmuş – artık arapaslarda gol imkanımız daha fazla -, defans oyuncuları topa daha kontrollü ve daha olayın farkında olarak basıyorlar. Rakip oyuncuyu geçirmemeye çalışıyorlar, faul yapmaktan kaçınıyorlar. Kalecileri kontrol edebiliyoruz. Aut atışı veya topu oyuna el ile sokarken güç göstergesini ne kadar artırırsak o kadar ileri atıyor.

Hızlı koşma yeteneği olan oyuncuların dribling yetenekleride artırılmış. “LT” tuşuna bastığınızda karşınıza bir ok çıkıyor ve siz yön belirttiğiniz takdirde diğer oyuncunuz o tarafa doğru hareketleniyor ve ara pas atabilmeniz için boşa kaçmış oluyor veya o yöne doğru giderek sizin karşınızdaki defans oyuncusunu şaşırtarak önünüzün boşalmasını sağlıyor.

Benim şuan için oyun ile ilgili görüşlerim bu şekilde. Dediğim gibi orjinal oyun çıktığında tekrar bir yazı yazarak daha detaylı bir şekilde oyun hakkında bilgi vereceğim.

NOT: Resimler Tamamen Bana aittir. Resimlerin Büyük Halini görebilmek için kaynakta belirttiğim yazıdaki resimlere tıklamanız yeterli olacaktır.

Kaynak: http://erenkeskin.com/pes-13-demo-incelemesi/

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.
wmaraci
reklam

ufonomen ufonomen gg.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Bu seneye FIFA damgasını vuracak :)

• Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

ufonomen adlı üyeden alıntı

Bu seneye FIFA damgasını vuracak :)

O kadar emin olmayın :)

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.

ufonomen ufonomen gg.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

O kadar emin olmayın :)

Şuana kadar yayınlanan video ve ekran görüntüler,üstüne birde bu demodan sonra oyuncuların verdiği tepkiye bakılacak olursa Fifa işi götürcek gibi. Ama belli olmaz tabiki. :)

wmaraci
wmaraci

seyyahelma seyyahelma Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek "
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 2 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Bence bu sene Konami oyunda estetikliğe Fifa gibi önem vermeye gayret etmiş. Özellikle futbolcunun top kontrolleri, ikili mücadeleler ve yeni geliştirilmiş çalımlar vs gibi.

• Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)
Her ne kadar olursa olsun ben videolarını bile izlediğimde PES'teki oyuncunun hareketlerini(vücut hareketlerini) FİFA'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. FIFA'daki oyuncular biraz - tabiri caizse sopa yutmuş gibi - hareket ediyorlar. Yani çok düz şekide hareket ediyorlar. Yanlış mıyım?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al