wmaraci reklam
lidertakipci

AvukataSor Proje | Beyin Fırtınası

42 Mesajlar 4.256 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

etkiliadam etkiliadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 28 / 51
  • Ticaret 11, (%100)
Bildiğim kadarıyla avukatların yılda birkaç adet ücretsiz dava alma ve danışmanlık verme hakkı var, ama bundan fazlasını vermesi yasak. El altından ödeme almasının önüne geçmek için böyle bir yöntem uygulanıyor.

Sadece aklıma geldiği için söylüyorum. Faal bir avukat, iyi bir aylık gelire sahip olduğu için bu gibi sitelerde ufak ücretlere yardımcı olmanın peşine düşmez. Bunu yapacağına bedava yapmayı tercih eder. Bu yüzden avukatlara düşük ücretler vermektense, en çok başarılı yanıt veren, en çok yanıt veren vs. gibi bazı kategorilerde sitenin indexine top listler eklerseniz avukatları daha çok teşvik edersiniz. Tabi avukatların reklam yasağına takılır mı bilemiyorum ama bir avukat ayda 200-300 lira ek gelirden çok, avukatların olduğu bir platformda isim yapmayı tercih eder.

wmaraci
reklam

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
3 yıl önce benzer bir proje için yola çıkmıştım hatta eniyiavukat. com adresi sahibiyle bile irtibata geçip satar mı diye görüşmüştüm. ancak projeyi şekillendirdikçe avukatlarla ilgili reklam yasakları avukatların uzmanlık belirtememesi gibi birçok engel çıktı önüme. en son baro ile görüşmem sonucunda vazgeçtim.
işin satış kısmında ise bizim insanımız hem bedavayı hem yüz yüze görüşmeyi sever, işiniz kolay olmayacaktır.
kolay gelsin size :)
halitkara MehmetMasa LiDYASIZ

kişi bu mesajı beğendi.

Gurer69 Gurer69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 8 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
her avukatın görüşme ücretleri bile farklı sabit ücrete nasıl ikna edeceksiniz avukatları. ?

Ücretler farklı olsa gelen yorumlardan en az ücreti alana işime yaradı der onay veririm mesela.

Yorumları okuduktan sonra aslında işime yarayan var ama ücret ödememek için işime hiçbiri yaramadı deyip yalan atsam mesela ?

Bunları yapanlara karşı bir çözümünüz var mı hocam. Güzel proje bu arada tebrik ederim.

XocTaiL XocTaiL WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 07.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 10 / 12
  • Ticaret 9, (%100)

etkiliadam adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarıyla avukatların yılda birkaç adet ücretsiz dava alma ve danışmanlık verme hakkı var, ama bundan fazlasını vermesi yasak. El altından ödeme almasının önüne geçmek için böyle bir yöntem uygulanıyor.

Sadece aklıma geldiği için söylüyorum. Faal bir avukat, iyi bir aylık gelire sahip olduğu için bu gibi sitelerde ufak ücretlere yardımcı olmanın peşine düşmez. Bunu yapacağına bedava yapmayı tercih eder. Bu yüzden avukatlara düşük ücretler vermektense, en çok başarılı yanıt veren, en çok yanıt veren vs. gibi bazı kategorilerde sitenin indexine top listler eklerseniz avukatları daha çok teşvik edersiniz. Tabi avukatların reklam yasağına takılır mı bilemiyorum ama bir avukat ayda 200-300 lira ek gelirden çok, avukatların olduğu bir platformda isim yapmayı tercih eder.

Yeni mezun olmuş yada stajyer avukatlar var emin ol çalışırken ayda 200-300 almayan stajyer avukatlar var. Tabiki işi başından aşkın isim ve belli bir kitle oluşturmuş avukatlar platforma sıcak bakmayacaktır.

Bence çok faydalı bir proje olur diye düşünüyorum. ancak fal bakmtırmaya para ödeyen milletimiz bu hızmete odeme yapar mı bilemiyorum :)
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

halitkara halitkara www.inancgroup.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgi işlem - yazılım destek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 139 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
benzer proje gümrük müşavirliği alanında düşündüm. :) mobil uygulamalı. doktorlar için güzel bir proje vardı yaşayan. 50 bin tl ye yaptırdıklarını söylemişti. fakat darkknightt arkadaşında dediği gibi bizim milletimiz bedavayı yüzyüze görüşmeyi sevdiği için o kadar emek-para sarf etmekten vazgeçmiştim.
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
kodlamasını ben yapabilirim :)

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)

Gürer69 adlı üyeden alıntı

her avukatın görüşme ücretleri bile farklı sabit ücrete nasıl ikna edeceksiniz avukatları. ?

Ücretler farklı olsa gelen yorumlardan en az ücreti alana işime yaradı der onay veririm mesela.

Yorumları okuduktan sonra aslında işime yarayan var ama ücret ödememek için işime hiçbiri yaramadı deyip yalan atsam mesela ?

Bunları yapanlara karşı bir çözümünüz var mı hocam. Güzel proje bu arada tebrik ederim.

Soruya ne kadar ödeyeceğini kullanıcı belirliyor yani avukatlar ücret talep etmiyor.
Örn xxx sorusu için kullanıcı 100 TL ödemeyi teklif etti avukat ister cevap verir ister vermez.
"Ücretler farklı olsa gelen yorumlardan en az ücreti alana işime yaradı der onay veririm mesela." Bu işlem kullanıcıyı mağdur etmemek için yapılıyor aynı şekilde avukatta mağdur edilmeyecek.

xsafa Teklifiniz için teşekkürler hocam yazılım bilgim var eğer avukatlar yasal olarak kullanabilecek ise kendim kodlayacağım.

XocTaiL Arkadaşlar ne sanıyor bilmiyorum ama ;
" Film sitem hakkında ifadeye çağırıldım ne yapmalıyım ? "
gibi bir soruyu cevaplayıp 50-100 TL kazanmak insanların 10 dakikasını alacaktır. Bu insanlar forumda konu açıp daha önce aynı sorun ile karşılasan kişilerden yardım alıyor.
100 Kişi bu sorun ile karşılaştı ise 1 kişi bile avukata gitmemiştir :) Ne olursa olsun elde edemeyeceği bir kesim var stajyer avukatlar içinde çok güzel site olur :)
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
"Film sitem hakkında ifadeye çağırıldım ne yapmalıyım?" gibi bir soruya kimsenin 50 100 lira vereceğini sanmıyorum :D böyle platformlar varken. Siteyi merakla bekliyorum.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Açıkçası iyi düşünülüp, sağlam bir altyapı ile girilirse bunun dışında reklam için ayrılan bütçe de yüksek olursa başarı yakalanabilir. Fakat onun dışında tamamen ücretsiz olarak forumlar var bunun üzerine 17 yıllık aktif forum bile bulunuyor ama ne kadar ilgi görüyor derseniz pek görmüyor. Zira avukatlar kolay kolay ücretsiz destek vermek istemez, hukuki konularda danışmanlık yapıyor çoğu etrafta adım atsan 10 avukat çıktığı için ufak tefek işleri dahi artık parayla yapma zorunluluğuna düşmüş durumda avukatlar. 10 yıl önce olsa belki diyebilirdim ama şimdi avukatlıkta para var diye ülkenin yarısı avukat oldu :D

RedGhostz RedGhostz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem ve Ağ Direktörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Ulan var yar ya.. Yemin ederim bu sabah aklımdan tıpkı böyle bir proje geçti. :) Bence tutar, bu alanda profesyonel bir çalışma olmadığını gördüm. Eğer sağlam bir şekilde girersen başarılı bir proje olacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al