wmaraci reklam
lidertakipci

Sıkılmadan nasıl makale yazılır?

16 Mesajlar 2.025 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, site için aklımda çok fazla konu var. Yazmaya başlasam 2 günde 1 makale yazabilirim herhalde. Fakat canım ciddi anlamda sıkılıyor makale hazırlarken. Yazmayı sevemiyorum. Eskiden başladımmı 1000 kelimeden aşağı yazmazdım. Hatta wmaracidaki konularıma bakarsanız sürekli başlık açıyorum ve ciddi anlamda uzun yazıyorum. Ama iş site için içerik üretmek olunca canım sıkılıyor. 2 sebep var galiba mukemmelliyetciyim, yani bir şey ya mükemmel kusursuz olacak ya hiç olmayacak. Diğeri de kararsızım, karar veremeyince herşey aksıyor.

Makale yazmaya niyetleniyorum ama aylardır tık yok. Canım sıkılıyor. Günde onlarca makale yazan arkadaşlar bunu nasıl başarıyor? Özellikle makale satan arkadaşlar nasıl motive oluyor?

WhatsApp mesajlarım bile her biri 300-500 kelime arasinda :) ama makale yazarken çok sıkılıyorum. Sevdiğim hatta çokça bilgim olan bir konu olsa bile aynı. Özellikle dini konularda yazarken her şeyin sağlam kaynağını eklemek zorunda hissediyorum bu da araştırma süremi arttırıyor. Genelde düşünce yazılarında iyiyim, köşe yazısı tarzındaki. Okuyucular da beğendiğini söylüyor. Kaynak verme gereksinimi olmayınca rahat yazıyorum fakat bu tip yazıların SEO su yapılamıyor. Yani Google dan trafik almak mümkün değil. Google trafiği genelde bilgi içerikleri için. Düşünce yazıları haber sitelerinde olduğu gibi sitenin müdavimleri olduğu zaman okunuyor. Google dan gelen olmadıkça da insanın morali bozuluyor haliyle.

Ne öneriyorsunuz? Düşünce yazıları, köşe yazıları vb SEO nasıl uygulanabilir ki?

wmaraci
reklam

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam makale yazmaktan sıkılmamak için bilginiz olan alanda yazın merak ettiğiniz siz satmak için yazıyorsanız malesef bilginiz olmadan başka yapabileceğiniz bişey yok sürekli doğru bilgiyi araştırmakla kalırsınız o şekilde

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
RespectionS yanlış anlaşıldı herhalde kesinlikle makale ticareti yapmıyorum, satmak gibi bir niyetim yok zaten.

Yukarıda da belirttiğim gibi sevdiğim, hatta tamamen hakim olduğum, fazlasıyla bilgim olan konularda dahi canım sıkılıyor. Sorun motivasyon, bilgisizlik değil

ahmetevren ahmetevren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 34 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı durum bendede var acı çekiyorum makale yazarken hemen uykum geliyor. Satın almak daha basit ve mantıklı geliyor bana :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

RespectionS yanlış anlaşıldı herhalde kesinlikle makale ticareti yapmıyorum, satmak gibi bir niyetim yok zaten.

Yukarıda da belirttiğim gibi sevdiğim, hatta tamamen hakim olduğum, fazlasıyla bilgim olan konularda dahi canım sıkılıyor. Sorun motivasyon, bilgisizlik değil

Hocam satmak için yazmıyorsanız sevdiğiniz konularda ilgi duyduğunuz konularda neden yazmıyorsunuz anlamadım :)

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
RespectionS hayır sevdiğim, ilgi duyduğum, merak ettiğim, bilgim olan vb konularda yazı yazmaya çalışıyorum zaten hocam. Bu konuda titizim bilgim olmayan konularda insanları asla yanıltmam. Demek istediğim sevdiğim konularda yazı yazarken bile sıkılıyorum nedense. Yazmaya başlamadan veya bir kısmında canım sıkılıyor kapatıyorum. Yazmak sıkıcı geliyor, siz nasıl motive oluyorsunuz onu sormak için açtım konuyu

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

RespectionS hayır sevdiğim, ilgi duyduğum, merak ettiğim, bilgim olan vb konularda yazı yazmaya çalışıyorum zaten hocam. Bu konuda titizim bilgim olmayan konularda insanları asla yanıltmam. Demek istediğim sevdiğim konularda yazı yazarken bile sıkılıyorum nedense. Yazmaya başlamadan veya bir kısmında canım sıkılıyor kapatıyorum. Yazmak sıkıcı geliyor, siz nasıl motive oluyorsunuz onu sormak için açtım konuyu

Bu azim ve hırsla alakalı bir şey hocam fakat bu işi hobi olarak yapıyorsanız boş zamanlarınızda ne yapmak istediğinizi bir daha sorgulayın bence :D

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
Bu durum bende de var, bunu ikizler burcu olmama bağlıyorum. Bir de emeğimin karşılığını alamayınca soğuyorum, zamanla azalta azalta komple yazmayı bıraktım. Şuan ihtiyaç olunca ücret karşılığı yazdırıyorum, yoksa tahammülüm kalmadı açıkçası bu internet işlerine

ahmetevren ahmetevren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 34 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

UnalKorkmaz adlı üyeden alıntı

Bu durum bende de var, bunu ikizler burcu olmama bağlıyorum. Bir de emeğimin karşılığını alamayınca soğuyorum, zamanla azalta azalta komple yazmayı bıraktım. Şuan ihtiyaç olunca ücret karşılığı yazdırıyorum, yoksa tahammülüm kalmadı açıkçası bu internet işlerine

Kaliteli işler yapınca emeğinin karşılığını alıyorsun, ben şuanda sırf internet üstünden geçimimi sağlıyorum. Fenada yaşamıyorum yani.

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

ahmetevren adlı üyeden alıntı

Kaliteli işler yapınca emeğinin karşılığını alıyorsun, ben şuanda sırf internet üstünden geçimimi sağlıyorum. Fenada yaşamıyorum yani.

Hocam hangi sektöre elimizi attıysak altında kaldık. Sanırım sorun bende, var mıdır bir tavsiyeniz? Başarılı olabilmemiz için ne yapmak gerekiyor? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Yada önce şunu öğren sonra bunu yap gibisinden önerileriniz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al