wmaraci reklam

Firma değiştiremiyorum çünkü

14 Mesajlar 2.116 Okunma
wmaraci reklam

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 722
  • Beğeniler 200 / 200
  • Ticaret 9, (%89)
2 yıldır evde Süperonline'ın 24 ay taahütlü 50 mpbs kadar 200 GB kotalı internetini kullanıyorum. Kullanım açısından oldukça memnunum aslında 24 aydır 109 TL ödüyorum ki taahütüm 2017 de başladı Süperonline aynı paketi 2018 yılında 99.90 TL'den satışa koymuş ve halen aktif. 2 yıl öncesinde yaklaşık 1.5 yıl boşta port olmadığı için port bekledim (ADSL portu) ve ardından yeni VDSL alt yapı geldi 2 yıllık taahüt yaptım vdsl gelince.

Bu ayın 14'ün de taahütüm dolacak Süperonline'daki, mevcutta kullandığım paketin şuan taahütlü (kotasız) fiyatı 229 TL.

*****'i hiç saymıyorum bile fiyatlarına bakmadım bile çünkü internetsiz kalırım yine de gidip *****'ten internet almam o derece tilt durumdayım bu firmaya karşı.

Türknet ile müşteri hizmetleri ile telefonda görüştüm, Türknet'in 75 TL olan Özgür İletişim paketi kapsamında altyapınızın desteklediği hızı alırsınız diyor (100 mpbs destekliyor) ve olaya baktığınızda en mantıklısı Türknet gibi duruyor fakat gelin görün ki *****'in öyle bir prosedürü var ki adını bile anarken tiksiniyorum artık.

Bulunduğum lokasyonda daha doğrusu bağlı olduğum saha dolabında boşta vdsl portu yok Türknet yetkilileri yeni abonelik veya geçiş adı herneyse yapmak istediklerinde sorgulama yapıyor ve boşta port görünmediği için benim abonelik talebime olumlu yanıt veremiyor. ***** ile görüşüyorum benim mevcutta zaten vdsl portum var iptal değil geçiş yapacağım farklı bir firmaya diyorum verdikleri cevap sanırım neden *****'ten tiksindiğimi açıklar nitelikte. "Standart olarak yeni abonelik veya geçişte abonelikle birlikte yeni bir port tahsis edilir" deniyor. Boşta port yok nasıl tahsis edeceksiniz dediğimde ise "maalesef boşta port olmadığı durumlarda yeni abonelik veya geçiş işlemleri sağlanamıyor" şeklinde dönüş alıyorum. Yani santralde mevcut kullandığım portun dışında +1 portun boşta olması gerek diyor. Yani kısacası şuan *****'in saçma sapan prosedürü yüzünden ben firma değiştiremiyorum.

Süperonline ile devam etmek istemiyorum fakat mecburen 99 TL olan paket ile devam edeceğim gibi görünüyor.

Sizce zorlamalı mıyım *****'i bu konuda kısa süre içerisinde çözüm bulabilir miyim ?

// Acta est fabula
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
***** kadar saçma bir firma yok.

Bizim mahallemizde 7mg Adsl alt yapısı var. Ümraniye Dudullu'da oturuyorum. 20 yıl önce buraları yerle bir ettiler aylarca çamur içinde dolaştık ve fıstık gibi 8 kanallı boru hattı döşediler, her sokağa..

Yıllardır defaitle başvurmama rağmen fiber alt yapısını getirmediler. Yapacakları iş boş borulara fiber kabloları döşemek ve, fiber santral kurmak. Yani biraz yatırım yapacaklar ama, baştan kazmak gibi bir durum yok yani, bir haftlaranı almaz.

Bu durumu Cimerden yazdım net bir şekilde anlattım. Bu arada ben Turknet Kullanıyorum..

Bana cimer başvuruma cevaben verdikleri yazıda sorundan hiç bir şekilde bahsetmiyorlar bile! Buyrun gelin abone olun der gibi mail atmışlar. Yani ne deseniz haklısınız ve Eğer bakan falan tanıdığınız yoksa ki ben o kişilerin bile bu konuda size yardım edebileceğini sanmıyorum, bu bürokrasiden kurtulamazsınız. Üstelik siz ben VDSL alt yapısı ile devam edeceğim derseniz, size yeni abonelik açıp sıraya koyabiliyorlar.

Neden Turknet'e böyle bir hak vermiyorlar? Çünkü bu hakkı verirse bir kaç ay farklı şekiller ile internetsiz kalma pahasına bu firmaya geçerseniz bir daha kolay kolay *****'i kullanmayabilirsiniz.

size Geçmiş olsun. *****'in de Allah belasını versin..

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 722
  • Beğeniler 200 / 200
  • Ticaret 9, (%89)
*****'in kendi kafasına göre belirlediği prosedürleri aşamıyoruz kimse de buna sen ne yapıyorsun demiyor garip olan da bu zaten.

// Acta est fabula

kankirmizi kankirmizi çay içerken aklıma geldi Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek çay ocağı işletmecisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 217 / 150
  • Ticaret 1, (%100)
Türknet'in müşteri hizmetleri sistemi çalışmıyor diye biliyorum. Altyapınız hangi firmayı destekliyor mahallenizde,iyi araştırın ona göre karar verin

Bilen söylemez, söyleyen bilmez.
wmaraci

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
Benim bildiğim de eğer mevcut bir portun varsa onun üzerine yeni bağlantıyı yapıyorlar diye. Türk******* müşteri kaybetmemek için elinden gelen her türlü çirkefliği yapıyor.
netman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 722
  • Beğeniler 200 / 200
  • Ticaret 9, (%89)

kankirmizi adlı üyeden alıntı

Türknet'in müşteri hizmetleri sistemi çalışmıyor diye biliyorum. Altyapınız hangi firmayı destekliyor mahallenizde,iyi araştırın ona göre karar verin

İnterneti dediği gibi limitsiz verse ben müşteri hizmetleriyle iletişim kurarim hocam dillerinden anlıyorum ama işte mevcut prosedürleri aşamıyorum, uzun zamandır araştırıyorum zaten

// Acta est fabula

• Üyelik 31.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 217 / 150
  • Ticaret 1, (%100)
netman hangi dil hocam bu aydınlatın bizi :) interneti dedikleri gibi sınırsız evet akn yok, ama 100mbps alacaksınız diye bi kaide yok, bilmiyorum; ülkede 100mbps görebilecek altyapısı olan mahalle var mı, belki de...
netman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 722
  • Beğeniler 200 / 200
  • Ticaret 9, (%89)
kankirmizi hocam ben 50 mpbs kullanıyorum 3 mpbs kaybım var saha dolabıyla aramda 251 metre var saha dolabından daireye kadar bakır altyapı olduğu için bu kayıp oluyor 100 bağlatsam ortalama 95in altına düşmez ondan eminim. Yani prosedürleri aşabilsem bu hızları almam mümkün ama biraz tuzlu oluyor 100 mpbs tabi :D upload 5 çoğu zaman 6yı görüyor sanırım download hızının 10 da 1i olarak veriliyor upload

// Acta est fabula

• Üyelik 31.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 217 / 150
  • Ticaret 1, (%100)
netman bence 100mbps geçin hocam,herkeste böyle altyapı yok

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 722
  • Beğeniler 200 / 200
  • Ticaret 9, (%89)
Firma değiştirip turknete geçebilsem 75 TL ye gecicem ama superonline da mümkün değil 399 TL

// Acta est fabula
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al