wmaraci reklam

Çok mu geç?

31 Mesajlar 3.737 Okunma
wmaraci reklam

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)
Açık konuşacam daha 16 yaşında lise son sınıf öğrencisiyim. Yazılım mühendisliği ve Diş Hekimliği, Tıp gibi garanti meslekler arasında seçim yapmam lazım kime sorsam tabi diyorlar tıp ve diş hekimliği garanti meslek ama bir işi sevmiyorsan ve bu işi ölene dek yapcaksan hayat çekilmez.

Bende bu yüzden Yazılım Mühendisliğe gideceğim benimde ailemin durumu pek yok onlara yük olmak istemem ve destek olmak isterim bu yüzden yazılım mühendisliğe gideceğim ve kendimi hep geliştireceğim.

Bir öğretmenim şöyle diyordu 3000 TL maaşalan Matematik Öğretmenide var 7000TL maaş alanda önemli olan kendini geliştirip yaptığım işi severek ve isteyerek yapmak.

wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

ŞenolK adlı üyeden alıntı

Hukuk da aynı şu an okuduğun da aynı.
Sonuç: ayda 300 dolar maaş. Bence çok fark etmez sevsen de sevmesen de büyük ihtimal okuduğun alanda çalışamayacaksın.

o kadar da abartma 300 dolar asgari ücret bile değil ki bilgisayar mühendisleri de hukukçularda fena paralara başlamıyorlar ilk işlerine. Özellikle yeni mezun birbilgisayar mühendisi stajlarını da iyi yerlerde yapmışsa çok rahat 4k TL'ye iş bulabiliyor.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

118baran adlı üyeden alıntı

Açık konuşacam daha 16 yaşında lise son sınıf öğrencisiyim. Yazılım mühendisliği ve Diş Hekimliği, Tıp gibi garanti meslekler arasında seçim yapmam lazım kime sorsam tabi diyorlar tıp ve diş hekimliği garanti meslek ama bir işi sevmiyorsan ve bu işi ölene dek yapcaksan hayat çekilmez.

Bende bu yüzden Yazılım Mühendisliğe gideceğim benimde ailemin durumu pek yok onlara yük olmak istemem ve destek olmak isterim bu yüzden yazılım mühendisliğe gideceğim ve kendimi hep geliştireceğim.

Bir öğretmenim şöyle diyordu 3000 TL maaşalan Matematik Öğretmenide var 7000TL maaş alanda önemli olan kendini geliştirip yaptığım işi severek ve isteyerek yapmak.

dostum yazılım sana hitap ediyor mu önce buna bak. Mesela internetten bir iki kodlama derslerine bak. Sana uyan bir şey mi buna karar ver. Ona göre geleceğini planla. Normalde sizin yaşlarınızda kafanızda artık geleceğe yönelik ben şu mesleği yapmak istiyorum gibisinden bir şey oluşması lazım ancak liseniz bu konuda öğrencilerini herhangi bir şekilde yönlendirmemiş gibi görünüyor.

İlgi alanlarınıza göre meslek seçmek daha iyi bir şey. Bir mesleğin gelecek vaat etmesi ayrı, senin o mesleği zevk ve aşk ile yapıp yapamayacağın ayrı bir konudur

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Yaşım 37 hala Hukuk okusam mı diyorum düşün

wmaraci
wmaraci

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

dostum yazılım sana hitap ediyor mu önce buna bak. Mesela internetten bir iki kodlama derslerine bak. Sana uyan bir şey mi buna karar ver. Ona göre geleceğini planla. Normalde sizin yaşlarınızda kafanızda artık geleceğe yönelik ben şu mesleği yapmak istiyorum gibisinden bir şey oluşması lazım ancak liseniz bu konuda öğrencilerini herhangi bir şekilde yönlendirmemiş gibi görünüyor.

İlgi alanlarınıza göre meslek seçmek daha iyi bir şey. Bir mesleğin gelecek vaat etmesi ayrı, senin o mesleği zevk ve aşk ile yapıp yapamayacağın ayrı bir konudur

Yorumunuz için teşekkürler, 4 yıldır bu işlerle uğraşıyorum hatta hizmet sunuyorum bu son yıldır gelir sağlıyorum, Yazılımla çok ilgiliyim ama çevremde bu işleri anlayan ve yapan yok onun için pek tavsiye etmiyorlar yazılım neymiş diyorlar ama pek tamıyorum sanırım kalbimin sesini dinleyeceğim.

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

o kadar da abartma 300 dolar asgari ücret bile değil ki bilgisayar mühendisleri de hukukçularda fena paralara başlamıyorlar ilk işlerine. Özellikle yeni mezun birbilgisayar mühendisi stajlarını da iyi yerlerde yapmışsa çok rahat 4k TL'ye iş bulabiliyor.

Adam karabükte okuyor ne 4k tlsi? Üstğne üstelik hukukçular asgari ücrrtle başlıyor artık onlarda da mezun enflasyonu başladı. Yolda karşılaştığın 4 kişiden 3ü mühendis.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)

118baran adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için teşekkürler, 4 yıldır bu işlerle uğraşıyorum hatta hizmet sunuyorum bu son yıldır gelir sağlıyorum, Yazılımla çok ilgiliyim ama çevremde bu işleri anlayan ve yapan yok onun için pek tavsiye etmiyorlar yazılım neymiş diyorlar ama pek tamıyorum sanırım kalbimin sesini dinleyeceğim.

o zaman bilgisayar mühendisliği oku derim. Çoğu şeyi zaten araştırıp öğrenmen gerek. sektörde bilen de çok fazla öğretmez bildiğini. kendini geliştirirsen iyi paralar kazanabilirsin ama bu mezun olur olmaz olmayacak. İşe girince sürekli kendini geliştirmen gerekiyor

mehmethlc mehmethlc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

cthax adlı üyeden alıntı

Yaşım 37 hala Hukuk okusam mı diyorum düşün

hiçbir şey için geç değil diyorsunuz :)

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
mehmethlc kesinlikle

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hiçbir şey için geç değil. Gözlerini açıp dünyaya baktığın her gün bir şeylerin değişimi için çaba gösterebilirsin. Asıl yanlış kararla bir ömür yaşayıp geriye dönüp bakıp iç çektiğinde çok geçtir. İçinden ne geçiyorsa onu yap. Bu ülkede hiçbir meslekle bir yere gelemezsin ama bunu bil. Hedefin yurt dışı olsun. Dünyada tecrübe edin sonra istersen yine ülkene dönersin :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al