wmaraci reklam

Garson Beklemek Tarihe Karışıyor

14 Mesajlar 1.486 Okunma
smmexpress

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Söylediğiniz çok doğru. Bunun önüne geçmek için konum doğrulama izni istiyoruz ve konum izni sağlamayan kullanıcıların uygulamayı kullanırken oturum açma isteklerini garsonlara iletiyoruz. Bu sayede garsonlar isteklerin gerçek olup olmadığını anlayabiliyor. Ancak tabiki geliştirilmesi gereken yönler bulunuyor. Bu konu gerçekten üzerine çok düşündüğümüz bir mesele. Eğer çözüm için bir fikriniz varsa iletmenizi çok isteriz

Şöyle bir şey olabilir. Her QR kodun altına işletmenin Wi-Fi şifresi yazar, sipariş verilmesi için yanlızca bu internete bağlı olunması gerek. Nasıl olsa neredeyse bütün işletmelerde internet hizmeti bulunuyor, açıkçası ben internet olmayan mekanların önünden bile geçmiyorum.

Bu baya bi geliştirilebilir bir uygulama benim açımdan. Açık söyleyeyim çoğu kişinin telefonunda karekod okuyucu vb program yok

Aslında çoğu akıllı telefonun kendi kamera programında qr kod okuyucusu var.

Bana kalırsa hiç QR kod olayını karıştırmayın. Tamam, çoğu akıllı telefonun kamerasında qr kod okuyucu olsa da olmayan da var sonuçta. Onun yerine şöyle bir şey de olabilir;
Her işletmeye subdomain açabilirsiniz (bkz. starbucks.cepgarson.com) Veya her domaine lisans yapabilirsiniz. Masa numaralarında qr kod yerine site adresi yazılabilir.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri
wmaraci
reklam

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

emreyavsan adlı üyeden alıntı

Şöyle bir şey olabilir. Her QR kodun altına işletmenin Wi-Fi şifresi yazar, sipariş verilmesi için yanlızca bu internete bağlı olunması gerek. Nasıl olsa neredeyse bütün işletmelerde internet hizmeti bulunuyor, açıkçası ben internet olmayan mekanların önünden bile geçmiyorum.

Aslında çoğu akıllı telefonun kendi kamera programında qr kod okuyucusu var.

Bana kalırsa hiç QR kod olayını karıştırmayın. Tamam, çoğu akıllı telefonun kamerasında qr kod okuyucu olsa da olmayan da var sonuçta. Onun yerine şöyle bir şey de olabilir;
Her işletmeye subdomain açabilirsiniz (bkz. starbucks.cepgarson.com) Veya her domaine lisans yapabilirsiniz. Masa numaralarında qr kod yerine site adresi yazılabilir.

Bu önerinizi geliştirici ekibe ileteceğim.
Zaman ayırıp fikir sunduğunuz için çok teşekkürler :)

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Bunu tescillemediysen tescillemelisin. İsim de güzel.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Bunu tescillemediysen tescillemelisin. İsim de güzel.

Tescil işlemlerimiz başlatıldı, süreç devam ediyor.
Uyarınız için teşekkürler :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al