En iyi yatırım, kişinin kendisine yaptığı yatırım lafını hatırlatmak isterim. Bu nedenle 1000 TL'nin kendinize yatırım için ideal bir fiyat olduğunu düşünüyorum. Diğer türlü arkadaşın da dediği gibi ya daha fazla kazanmak küçük için sermaye olur ya da şansa kaza yok olur gider. Bu yüzden ilgi alanınız varsa ya da bir alanda bir şeyler yapabilmek istiyorsanız online kurslara göz atın derim. Ben Udemy'den birkaç kurs aldım faydasını da gördüm açıkçası. Bunun yanı sıra dil öğrenimi için de uygun bir bütçe olduğunu düşünüyorum. Tabi yurt dışına çıkmak için yeterli değil ama en azından ülke içerisinde eğitim alabilirsiniz. Tabi bunları yapabilmek için biraz ilgi biraz da azim gerekecek. Başarı kolay değil haliyle.

Ek olarak blog ya da YouTube kanalı için de ideal bir bütçe, o alanlarda da değerlendirilebilir ama blog sitesinde paranın amortisi bile epey zaman alır. Aldığı zaman da elinizde uzun vadeli bir kazanç kapısı olur orası ayrı. Benim sitem 5 yıllık ancak sadece son 2 yılda kazanç sağlamaya başladım. Tabi son 1 yılda bu kazanç göz doldurmaya başladı. Fakat ben kapatmadığım sürece daimi olarak bana kazanç getirecek. Bu nedenle 1000 TL ile biraz da geleceğe dönük işler yapabilirsiniz. Ufak ufak ama kalıcı.